Bartın'da Avukatlar Günü Kutlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Bartın'da Avukatlar Günü Kutlandı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Bartın'da Avukatlar Günü Kutlandı

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Bartın’da bir tören düzenlendi.

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle Bartın'da bir tören düzenlendi.

Bartın Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır ve avukatlar Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yaptı. Günün anlam önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından kürsüye gelen Baro Başkanı Parlatır son zamanlarda ülkede yaşanan terör olayları nedeniyle avukatlar olarak üzüntü içinde olduklarını ifade etti.

Parlatır konuşmasının devamında, "Ülkenin bölünmez bütünlüğünü ve toplumun etnik ve kültürel yapısını hedef alan terör olayları karşısında toplum olarak birlikte bir duruş sergilemek her zamankinden daha iyi olacaktır. Terör örgütlerin amacı, ülkemizi bölmek isteyenlerin maşası olmaktan ibarettir. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve varlığına kast eden hainleri ve destekçilerini kınıyoruz, teröre boyun eğmeyeceğiz. Ülkemizin varlığı ve bölünmez bütünlüğü için şehit düşen şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Ülkemizde sayısala verilere bakıldığında 2010 yılında 74 bin olan avukat sayısı, 5 yılda iyi bir artış göstererek 95 bine yaklaşmış bulunmaktadır. Önümüzdeki beş yıl içinde avukat sayısının daha artması fakülte öğrenci sayıları dikkate alındığında beklenmektedir. Son 10 yılda ülkemizdeki ekonomik büyüme oranından yaklaşık olarak 13 kat daha fazla avukat sayısında artış olmuştur. Avukatlık mesleğine katılan sayının her geçen gün plansız programsız artışının sonucunda mesleki faaliyet yürütülmesinde niteliğin azaltılması olmak üzere birçok sorunlara yol açmaktadır" dedi.

Törene, Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır ve baro avukatları katıldı. Atatürk Anıtı'nda fotoğraf çektirilmesinin ardından tören sona erdi. - BARTIN

Bartın'da Avukatlar Günü Kutlandı

Bartın'da Avukatlar Günü Kutlandı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title