Park Edilirken Denize Düşen Araçtaki 3 Kişi Kurtuldu, Sürücü Boğularak Can Verdi

Park Edilirken Denize Düşen Araçtaki 3 Kişi Kurtuldu, Sürücü Boğularak Can Verdi

Balıkesir Bandırma'da sürücüsünün park etmek istediği araç denize düştü. Aracın içerisindeki 3 kişi camları kırarak boğulmaktan kurtulurken şoför hayatını kaybetti.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde sürücüsünün park etmek için manevra yaptığı otomobil, denize düştü. Kazada, sürücü ölürken, camları ve kapıları kırıp, boyunlarına kadar suda yardım bekleyen 3 kişi, yaralı olarak kurtarıldı.

SÜRÜCÜ ARAÇTAN ÇIKAMADI

Kaza, akşam saatlerinde Bandırma ilçesi Çelebi Limanı'nda meydana geldi. Mehmet Alakuş'un (37), park etmek için manevra yaptığı, plakası öğrenilemeyen otomobil, denize düştü. Otomobilde bulunan Ahmet Şimşek (28), Mustafa Karakaya (33) ve Mustafa Gürbüz (68), camları kırıp, yaralı olarak aracın üzerine çıktı. Sürücüsü Mehmet Alakuş ise çıkmayı başaramadı.

3 YARALIYI BALIKÇILAR KURTARDI

Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye arama kurtarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Bölgedeki balıkçılar, boyunlarına kadar suyun içinde kalan Ahmet Şimşek, Mustafa Karakaya ve Mustafa Gürbüz'ü tekneye alarak kurtardı. 3 yaralı, ambulanslarla Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Durumu ağır olan yaralılardan Mustafa Karakaya, Balıkesir'e sevk edildi.

2 SAAT SONRA CESEDİNE ULAŞILDI

Kurtarma ekipleri, Mehmet Alakuş'u kurtarmak için hummalı bir çalışma başlattı. Yaklaşık 2 saatlik çalışmayla Alakuş'un cesedine ulaşıldı. Alakuş'un cesedi, yapılan incelemenin ardından Bandırma Devlet Hastanesi'nin morguna götürüldü.

O ANLARI ANLATTI

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan Mustafa Gürbüz, gümrükte bekleyen gemiyle ithal edilen angusları almak için geldiklerini belirterek "Çok yağmur yağıyordu. Şoför Mehmet'e tam arabayı bir köşeye çek diyecektim. Bir baktım ki; araba ters döndü. Arabanın içinde bağırdık. Daha sonra ben arka kapıyı ayağımla kırdım. Arkadaşlara panik yapmayın dedim. Salavat getirdik. Daha sonra arabanın üstüne çıktık, bağırıp yardım istedik, araba battı, biz açıkta kaldık. Yüzme de bilmiyordum Allah yardım etti" dedi.

Kaynak: DHA