Balıkesir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya Gazeteciler Derneği'ni Ziyaret Etti

Balıkesir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya Gazeteciler Derneği'ni Ziyaret Etti

Balıkesir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Balıkesir Gazeteciler Derneği'ni Ziyaret Etti. Uzunkaya, Ziyareti Sırasında Meyhane Boğazında Çeşitli Düzenlemeler Yapılacağını Açıkladı.

Balıkesir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya Gazeteciler Derneği'ni Ziyaret Etti

Balıkesir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Balıkesir Gazeteciler Derneği'ni ziyaret etti. Uzunkaya, ziyareti sırasında meyhane boğazında çeşitli düzenlemeler yapılacağını açıkladı.

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, henüz kurulan ve ilk genel kurulun ardından oluşturduğu yeni yönetim kuruluyla çalışmalarına başlayan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'ne (BGD) nezaket ziyaretinde bulundu. BGD Başkanı Sıtkı Şeremetli ile yönetim kurulu üyeleri İsmet Çetinkaya, Aziz Han, Yılmaz Uzun, Ramazan Karaca ve Süleyman Pehlivan'ın hazır bulunduğu iadeyi ziyarette konuşan İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Gazeteciler Derneği'nin hayırlı olmasını dileyerek, başarılı çalışmalar diledi. Ziyaret samimi bir ortamda geçti.

Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, kent merkezindeki Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda bulunan ve çok sayıda içkili meyhane, bar, birahanenin bulunduğu bölgedeki rahatsızlığın yasaklamayla değil, buraya çeki düzen verilmesiyle düzeleceğini düşündüğünü söylerken, dernek yöneticileriyse halkın muzdarip olduğu bölgeyle ilgili daha radikal önlemler alınması gerektiğini ifade etti. Uzunkaya, meyhane boğazı olarak anılan mevkiinin bazı şehirlerde örneği bulunan yerler gibi dizayn edilerek nezih bir bölgeye dönüştürülebileceğini, bununla ilgili işyeri sahipleriyle toplu olarak görüşme yaptıklarını, meyhane boğazının yeniden ıslah edilerek İstanbul Beyoğlu'ndaki Çiçek Pasajı türünde bir ortam olacağını açıkladı. Kamerayla 24 saat gözetim altındaki meyhane boğazında faaliyet gösteren işyeri sahiplerinin teklifini kabul ettiklerini belirten Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "Buraların bazı çakalların beslendiği mekanlar olmasına da asla izin vermeyeceğiz. İnsanların rahatça girip eğlenebileceği nezih mekanlar olacak. Bu konuda Belediye Başkanı da alt yapısı vs. gibi hizmetler için yardım sözü verdi. Bölgeyi tamamen ıslah edeceğiz ve artık toplumu rahatsız eden olayların yaşanmasına da izin verilmeyecek. Aksi halde içkili yerlerin burada faaliyet göstermeleri de imkansız hale gelecektir" dedi.

Öte yandan, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'nın Balıkesir Gazeteciler Derneği'ni ziyareti sırasında, Uzunkaya'nın rehabilite edileceğini söylediği meyhane boğazında hareketli dakikalar yaşandı. 4 kişinin karıştığı olayda 1 kişi bıçaklanırken, polisin yakaladığı 2 şüpheliden birinde 14'lü diye tabir edilen 9 mm çapında ruhsatsız tabanca, diğerinde de yaralama olayında kullanılan bıçak ele geçirildi. Çok sayıda polisin sevk edildiği meyhane boğazındaki olay çevredeki vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(YU-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA