Balıkesir'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Etkinlikleri
Haberler » Yerel » Balıkesir'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Etkinlikleri - Haberler

Balıkesir'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Etkinlikleri

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla Balıkesir Garnizon Şehitliği’nde tören düzenlendi.

Balıkesir'de 18 Mart Çanakkale Zaferi Etkinlikleri

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla Garnizon Şehitliği'nde tören düzenlendi.

Balıkesir Şehitliğindeki tören Harp Mamulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şubesinin çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kurmay Binbaşı yaptı. Kurmay Binbaşı Aslan "Milletimizin vatan uğrunda sergilediği fedakarlığın ve kahramanlığın bir destanı olan 'nin 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve gururunu, Aziz Şehitlerimize karşı vefa görevimizi yerine getirmenin huzuru ve onuru için toplanmış bulunuyoruz. Bağımsızlığı karakter haline getirmiş olan Yüce Türk milleti, tarihin her döneminde vatan, bayrak namus ve özgürlük gibi kutsalları uğruna ne gerekiyorsa yapmış ve korumayı bilmiştir. Çanakkale muharebeleri sadece Türk harp tarihinin değil, aynı zamanda dünya harp tarihinin de en önemli cephelerinden biri olmuştur" dedi.

Konuşma sonrasın da Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari Şehitlerin ruhları için dua etti. Şehitlik defterinin imzalanmasının ardından Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz, Bakım Okulu ve Eğitim Merkez Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, 9. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral İshak Dayıoğlu, BAÜ Rektörü Prof.Dr Kerim Özdemir, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Şehit aileleri ve vatandaşlar şehit kabirlerini gezerek çiçek bırakıp dua ettiler. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler

Yerel

Son Dakika Haberleri