Toplum Bilimleri Kurulu toplandı! YKS ve Kurban Bayramı tedbirleri ele alındı

Toplum Bilimleri Kurulu toplandı! YKS ve Kurban Bayramı tedbirleri ele alındı

Sosyoloji, iletişim, psikoloji, din sosyolojisi, istatistik alanında uzman isimlerden oluşan Toplum Bilimleri Kurulu, önceki gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Toplantıda YKS'ye ve Kurban Bayramı'na yönelik önlemler ele alındı.

24.06.2020 09:26 | Son Güncelleme: 24.06.2020 10:18

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; sosyoloji, iletişim, psikoloji, din sosyolojisi, istatistik alanında uzman isimlerden oluşan Toplum Bilimleri Kurulu ile koronavirüs sürecini değerlendirmek için dün bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda YKS'ye girecek öğrencilerin psikolojisi, alınacak ek tedbirler ve yaklaşan Kurban Bayramı'na yönelik uyarı ve önlemler ele alındı.

"EN KRİTİK UNSUR: GENÇLERİN KURALLARA UYMASI"

Milliyet'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre, kurul üyesi İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Sosyolojisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Veysel Bozkurt, "Şunu bilelim; bütün dünyada kimsenin elinde sihirli değnek yok. Bu salgının kontrolünün en kritik unsuru toplumun, özellikle de gençlerin kurallara uymasıdır. Eğer bu konuda gerekli özeni gösterirlerse, çok kısa sürede kayıplarımızı çok aşağılara çekebiliriz" diye konuştu.

"DÜNYADA TEKTİR"

Bakan Koca, Toplum Bilimleri Kurulu'nu, "Toplum olarak hastalığa karşı daha toplumsal ihtiyaçlar ortaya çıktı. Toplum Bilimleri adını verdiğimiz yeni bir kurul oluşturduk. Toplumsal öneriler getirecek, bize hayatı kolayllaştıracak tekliflerde bulunacak. Bu salgınla mücadelede dünyada tektir" sözleriyle açıklamıştı.

Toplum Bilimleri Kurulu toplandı! YKS ve Kurban Bayramı tedbirleri ele alındı

Kaynak: Haberler.com

Haber Yorumları (9)
HAYALET: sağlığın için evde kal
GÖKTÜRK: SAYIN YETKİLİLER 60 YAŞ ÜSTÜ 18 YAŞ ALTI ,ÇALIŞMAYANLAR VE EMEKLİLERE HAFTADA ÜÇ GÜN SOKAK KISITLAMASI OLSUN DÖRT GÜN HERKESE YETER.
LEVENT ŞENOL: benim bilim kuruluna önerecegim bilgim kesim hanerin bir hafta önceden devemlı dezanfekte edip kesim yapan arkadaşların iyi bir şekilde kontrol etmeleri DEVLETİMİZE bilgi sunduysak ne mutlu mana
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Toplum Bilimleri Kurulu toplandı! YKS ve Kurban Bayramı tedbirleri ele alındı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 23:09:25. #1.15#
title