Bakan Kaya'dan Şehit Ailelerine Ziyaret

Bakan Kaya'dan Şehit Ailelerine Ziyaret

Bakan Kaya'dan şehit ailelerine ziyaret Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya: "Bu referandum Türkiye'nin istiklal ve istikbal mücadelesidir"DENİZLİ - Denizli'de bir dizi ziyaret ve programlar gerçekleştiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya,...

Bakan Kaya'dan şehit ailelerine ziyaret
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya: "Bu referandum Türkiye'nin istiklal ve istikbal mücadelesidir"

DENİZLİ - Denizli'de bir dizi ziyaret ve programlar gerçekleştiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Şehitler Burhan Acar ve Hasan İlhan'ın baba evini ziyaret etti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Denizli'deki programı çerçevesinde Tunceli'de güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burhan Acar ve Kayseri'deki terör saldırısında şehit olan komando er Hasan İlhan'ın ailelerine bir ziyaret gerçekleştirdi.
Bakan Nihat Zeybekci ile birlikte sabah kadın STK temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Kaya, ardından AK Parti il başkanlığına geçti.
Bakan Kaya, beraberindeki heyetle ilk önce Kayseri'deki terör saldırısında şehit olan komando er Hasan İlhan'ın Pamukkale ilçesi Hacıkaplanlar Mahallesindeki ailesini daha sonra Tunceli şehidi Jandarma Uzman Çavuş Burhan Acar'ın Pelitlibağ Mahallesindeki ailesini ziyaret etti. Bakanı şehidin anneleri ve babaları kapıda karşıladı.
Yapılan ziyarete Bakan Kaya'nın yanı sıra, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli il Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve Bakan Nihat Zeybekci'nin eşi Ayşe Zeybekci katıldı.
Bir süre şehit aileleriyle görüşen Bakan Kaya, Küçüker Tekstil fabrikasına giderek işçilerle bir araya geldi. Kadın yoğunluklu olan tekstil işçilerine seslenen Bakan Kaya, Hollanda'da yaşadıklarını anlattı. Bakan Kaya, "Şimdi bakın 15 Temmuz'da dünyaya demokrasi dersi verdik. Ancak hala uluslar arası birçok güç ülkemizin birliğine saldırıyor. Bizim millet olarak bunu iyi görmemiz lazım. Avrupa'ya giderek, vatandaşlarımızla buluşup, sadece referandumun ne getireceğini anlatmamıza izin vermiyorlar. Avrupa niçin bakanlarımızın vatandaşlarımızla buluşmasını istemiyor bunu iyi düşünmek lazım. Bu referandum gerçekten çok önemli, Türkiye'nin istiklal ve istikbal mücadelesidir. Türkiye'nin daha güçlü olması için biz çalışıyoruz" diye konuştu.
Yapılan ziyaretin ardından Bakan Kaya kentten ayrıldı.
(MT-