Cte, Bağımlılara Sunulan Hizmetleri Artıracak

Cte, Bağımlılara Sunulan Hizmetleri Artıracak

Cte, Bağımlılara Sunulan Hizmetleri Artıracak
Habermetre - Haberler | Güncel

CTE, BAĞIMLILARA SUNULAN HİZMETLERİ ARTIRACAK Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, Avrupa Birliği (AB) desteği alan Bağımlılıkla Mücadelede Yargının ve İnfaz Sisteminin Kurumsal Kapasitesinin Artırılması Teknik Destek Projesi düzenlenen konferansla başladı.

CTE, BAĞIMLILARA SUNULAN HİZMETLERİ ARTIRACAK

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, Avrupa Birliği (AB) desteği alan Bağımlılıkla Mücadelede Yargının ve İnfaz Sisteminin Kurumsal Kapasitesinin Artırılması Teknik Destek Projesi düzenlenen konferansla başladı.

Proje ile uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı nedeniyle yargı süreci devam eden ve bu nedenle Denetimli Serbestlik tedbiri uygulanan kişilere yönelik hizmetlerin iyileştirilmesi, bu konuda yargının ve Denetimli Serbestlik sisteminin kurumsal kapasitesinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Projenin açılışında konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, projenin infaz sistemine ve ve yargı sektörüne önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İÇİN BÜTÜNCÜL BİR YAKLAŞIM GEREKİYOR

Türkiye'de ceza infaz kurumlarının fiziksel şartlarının iyileştirilmesi ve sundukları hizmetin kalitesinin arttırılmasına yönelik yatırımları sürdürdüklerini belirten Bakan Yardımcısı Moğul, çağdaş infaz uygulamalarının yaygınlaştırılması konusundaki olumlu gelişmelerle infaz sistemini her geçen gün daha da güçlendirdiklerini söyledi. Madde bağımlılığının dünyayı etkileyen en önemli sorunlardan biri olduğunu belirten Moğul, "Uluslararası iş birliği kapsamında AB mali desteğiyle 'teknik destek' modalitesi altında uygulayacağımız bu projenin çıktılarının madde bağımlısı tutuklu ve hükümlülerin desteklenmesi, yargı mensuplarımız ve yardımcı personelin bu konuda farkındalığının arttırılması, yargı ve infaz sistemindeki yetkililer arasında iş birliğinin geliştirilmesi noktasında önemli bir rol oynayacağına olan inanıyorum" dedi.

Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, projenin İnsan Hakları Eylem Planı'nın 'Toplum Sağlığının Korunması ve Sağlık Hizmetlerine Erişimin Kolaylaştırılması' başlığı altında yer alan hedeflere katkı sağlayacağını söyledi.

TÜM PAYDAŞLARIMIZLA YAKIN İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Yunus Alkaç ise, projenin 4 bileşenden oluştuğunu belirterek, "Projede hedeflenen sonuçları elde etmek adına tüm paydaşlarımızın yakın destek ve işbirliğine ihtiyacımız olduğunu ve bunu sağlamakta şimdiye kadar olduğu gibi çekince göstermeyeceklerine ilişkin inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyorum. " diye konuştu.

Projenin açılışında düzenlenen toplantıda ayrıca Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği Başkanı ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Mali İşbirliği Başkanı Andre LYS, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkan Yardımcısı Barbaros Murat Köse de birer konuşma yaptı.

Cte, Bağımlılara Sunulan Hizmetleri Artıracak
Cte, Bağımlılara Sunulan Hizmetleri Artıracak
Cte, Bağımlılara Sunulan Hizmetleri Artıracak

Kaynak: Habermetre

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title