Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi

Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi

24.10.2020 19:15 | Son Güncelleme: 24.10.2020 19:32

Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait içine EYP monte edilmiş İHA'yı düşürdü. Etkisiz hale getirilen İHA ile ilgili değerlendirmede bulunan Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, "Azerbaycan'ın düşürdüğü bombalı İHA'yı ilk DEAŞ'da görmüştük. Sonra YPG/PKK'da. Şimdi de Ermenistan ordusunda. Şüphem odur ki, bu imalat YPG/PKK kokuyor" dedi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, dün sabah saatlerinde Cebrayıl yönünde uçuş yapmaya çalışırken özel yöntemlerle indirilen Ermenistan Ordusuna ait "BZEZ" tipi İHA'nın fotoğraflarını paylaştı. Bakanlığın paylaştığı fotolarda, 'drone'a monte edilmiş el yapımı patlayıcı görülüyor.

"BU İMALAT YPG/PKK KOKUYOR"

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar Twitter hesabından etkisiz hale getirilen 'drone'un fotoğraflarını paylaşarak çok çarpıcı bir değerlendirmede bulundu. Ağar "Azerbaycan askerlerinin bugün Cebrail cephesinde düşürdüğü BOMBALI İHA. İçine tahrip kalıbı döşemişler. Bunları ilk DEAŞ'da görmüştük. Sonra YPG/PKK'da. Şimdi de Ermenistan ordusunda. Şüphem odur ki, bu imalat YPG/PKK kokuyor. Onların mallara çok benziyor çünkü!" açıklamasını yaptı.

Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi
Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi
Haber Yorumları (14)
M A: Kokleri derin toplumlarin gelecegide aydinlik olacak inşallah ama bunu anlamak hissetmek için geçmişini iyi bilip onurlu ve yaratılmışları yaratandan dolayı sevebilmek gerekir.Buda iman inanç gerektirir.egri olsanda bildiklerinde gorduklerinde doğru olacaksın adil olacaksın. Inşallah Azarbaycan Türk Cumhuriyeti milli savunması ordusu hak yolda ilerliyor tüm kalbi duygularımla dualarınla destekliyorum.
ABDULLAH ÇATSIZ: uzman ayağına takılan bu adam daha 2 sene önceye kadar emlakçılık yapıyordu, orada batınca atıp tutmaya başladı:) söylediklerinin hiç birisi tutmaz ama cahil kesimde itibar görür
YEBED: Sayın Çapsız senin de görgü bilgin o kadar demek ki.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title