Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu

Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu

30.10.2020 13:50 | Son Güncelleme: 30.10.2020 14:24

Gece boyunca sahadaki ilerleyişini sürdüren Azerbaycan ordusu Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu. Vurulma anının görüntülerine yer verilirken, görüntülerde ambardaki çok sayıda roketin infilak ettiği dikkatlerden kaçmadı.

Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerini vurmasından sonra başlayan çatışmalar hala devam ediyor. Azerbaycan ordusunun sahadaki etkinliği Erivan yönetimi düşündürürken, Azerbaycan uzun yıllar sonra toprak bütünlüğünü yakalamaya çok yaklaştı. Azerbaycan ordusu yaklaşık olarak 200 yerleşim yeri Ermenistan işgalinden kurtarılırken, ordu stratejik bölge olarak nitelendirilen Şuşa'ya yaklaştı.

"ŞUŞA'YA SAHİP OLAN KARABAĞ'IN DA SAHİBİDİR"

Geçen gün açıklamada bulunan sözde Dağlık Karabağ lideri Arayik Harutyunyan, Azerbaycan'ın önemli ve tarihi bir kent olan Şuşa'dan sadece 5 kilometre uzaklıkta olduğunu söyledi ve Ermenilere, şehri savunma çağrısı yaptı. Harutyunyan Şuşa'nın önemini ise "Sevgili yurttaşlarım, 1992'de muzaffer yürüyüşümüz Şuşa'nın kurtarılması ile başladı, şimdi ise onun koruması şartına bağlı. Düşman Şuşa'ya birkaç kilometre, en fazla 5 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Azerbaycan ordusunun nihai hedefi şehri ele geçirmektir. Tabiri caizse, Şuşa'ya sahip olan Artsah'ın (Karabağ'ın) da sahibidir" sözleriyle açıkladı.

Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu

ERMENİSTAN'IN EN BÜYÜK CEPHANELİĞİ VURULDU

Gece boyunca sahadaki ilerleyişini sürdüren Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait Şuşa yakınlarındaki askeri cephaneliği vurdu. Ermenistan ordusunun en büyük cephaneliklerinden olan Karin Tak köyü cephaneliği bölgenin askeri mühimmat ihtiyaçlarının karşılandığı depolardan oluşuyordu.

Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu

FÜZELER HAVAİ FİŞEK GİBİ PATLADI

Azerbaycan'ın vurduğu cephanelikte patlayan füzeler ise dikkatten kaçmadı. Görüntülerde, füzelerin havai fişek gibi dağıldığı dikkat çekti.

Azerbaycan, Şuşa yakınlarında Ermenistan'a ait roket ambarını vurdu
Haber Yorumları (5)
FARKLI : Sessizlik. . ! Evet havai fişek gösterileri ile haberler yapılırken. Sessizlik hakim. ! Bir ay oldu, geçti. Hala vur vur diyorsunuz. Vuran da vuruluyor. Bu sessizlik hoşunuza gidiyor mu. ?
TÜRK OĞLU TÜRK: Güzel bir havai fişek gösterisi olmuş, ellerinize sağlık gardaşlar. . .
UYANMIŞ TÜRK: KAÇ ERMENİ SİVİL ÖLDÜ? BENİM YÜREĞİM O ERMENİ SİVİLLERDE YOK EDİLMEDEN SOĞUMAZ. . .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title