AVRUPA İNSAN HAKLARI SÖZLEŞMESİ HABERLERİ

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Haberleri

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi haber, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 12.06.2021
Son dakika haber | Avrupa Konseyi AİHM kararlarını uygulamayan Yunanistan'ı bir kez daha uyardı
Gelen son dakika haberlerine göre Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Yunanistan'ı Batı Trakya Türk azınlığına ilişkin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) kararlarının uygulanması ve örgütlenme özgürlüğüyle ilgili davaların derhal karara bağlanması konusunda bir kez daha uyardı.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 25.05.2021
Fas İnsan Hakları Derneği: İspanya düzensiz göçmenleri sınır dışı etmeyi durdurmalı
Fas İnsan Hakları Derneği, İspanya yönetiminden Melilla kentindeki düzensiz göçmenleri "zorla ve toplu şekilde" sınır dışı etmeye son vermesini istedi.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 07.05.2021
Bursa Barosu, 'alkollü içki ve marketlerde bazı ürünlerin satış yasağı' için yargıya başvurdu
17 Mayıs arasında uygulanan tam kapanmada, İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda alkollü içki ve marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim, hırdavat, züccaciye ürünleri satışını yasaklayan İl Hıfzıssıhha Kurulu kararının...
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 05.05.2021
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Erdoğdu'ya 250 bin liralık tazminat davası
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 04.05.2021
Lekelenmeme hakkı kapsamında yaklaşık 359 bin dosyada "soruşturmaya yer olmadığına" hükmedildi
Lekelenmeme hakkı düzenlemesi kapsamında 3,5 yıllık süreçte yaklaşık 359 bin kişi hakkında Soruşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar (SYOK) verildi.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 02.05.2021
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Arslan, Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutladı
Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Süleyman Arslan, "Zorlu mesailerini büyük bir özveriyle sürdüren, etik değerlere bağlı, demokrasinin kesintiye uğrama riskiyle karşı karşıya kalınan darbe girişimlerinde dahi her zaman millet iradesinden yana tavır koyan tüm...
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 26.04.2021
Yunanistan aleyhinde Ege'de geri itme operasyonları için AİHM'de dava açıldı
Yunanistan'da faaliyet gösteren "Legal Centre Lesvos (LCL)" isimli sivil toplum kuruluşu, Ege'den Avrupa'ya geçmek isteyen mültecilerin Yunan güvenlik güçlerince Türkiye'ye geri itilmeleri konusunda Yunan devleti aleyhinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde (AİHM) dava açtı.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 22.04.2021
AKPM Raportörü Jallow'dan "ayrılıkçı" yasa tasarısı eleştirisi Açıklaması
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Raportörü Momodou Malcolm Jallow, "Bu yasa tasarısının Müslüman kadınların ötekileştirilmesini daha da meşrulaştırılmasını sağlayacak ve Müslümanlara karşı nefret, hoşgörüsüzlük ve nihayetinde şiddet iklimi oluşturmasına katkıda bulunacak...
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 17.04.2021
Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinden Yunan Dışişleri Bakanı Dendias'a tepki
Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Ankara ziyaretinde Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığın kimliğine ilişkin kullandığı ifadelere tepki gösterdi.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 16.04.2021
ABD'li yayın kuruluşu, Rusya'nın verdiği para cezaları için AİHM'e başvurdu
ABD tarafından finanse edilen Özgür Avrupa Radyosu, Rusya'nın medya denetim kurumu Roskomnadzor'un yayınları nedeniyle verdiği para cezaları için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvuruda bulundu.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 13.04.2021
Son dakika haberi | AİHM, Selahattin Demirtaş'ın "özel hayata saygı hakkının ihlali" başvurusunu kabul edilemez buldu
Son dakika gündem haberi: Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, "cezaevindeki 9 tutuklu ile sosyal faaliyetlerde bulunma talebinin gerekçesiz reddedildiği gerekçesiyle" yaptığı başvuruyu kabul edilemez buldu.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 10.04.2021
Yargıtay, başörtüsü nedeniyle baskı gören kadının istifasını haklı buldu
Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, başörtülü olması nedeniyle işverenin baskısına ve aşağılayıcı tavırlarına maruz kaldığı gerekçesiyle kadın çalışanın istifasını haklı fesih saydı.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 08.04.2021
AİHM: "Zorunlu aşı insan haklarına aykırı değil, demokratik toplumun bir gereği"
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), zorunlu aşı uygulamasının demokratik toplumlarda gerekli görülebileceğine işaret ederek, insan haklarına aykırı olmadığına karar verdi.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 08.04.2021
AİHM'den "aşı" kararı: Demokratik toplumlarda çocuklar için zorunlu tutulan aşılar gerekli
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), "demokratik toplumlarda" belirli hastalıklar için çocuklara zorunlu kılınan aşının "gerekli" olduğuna hükmetti.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 26.03.2021
AB ve Türkiye yenilenmiş bir mutabakatla mülteciler konusunda dünyaya örnek olmalı
"Avrupa İstikrar İnisiyatifi" adlı düşünce kuruluşunun başkanı ve Türkiye-AB arasındaki 18 Mart mutabakatının mimarı olan Gerald Knaus AB ile Türkiye arasında sığınmacılara dair var olan mutabakat ve bu mutabakatın yenilenmesiyle ilgili süreç hakkında SETA Brüksel ofisinden Zeliha...
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 22.03.2021
Son dakika haberleri... Demirtaş'a "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi
Son dakika haberleri: Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 2015 yılında Atatürk Havalimanı'nda yaptığı bir açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 22.03.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 2020'de 1 milyon 268 bin vatandaşın işini kaybettiğini belirterek, "2020'de iş gücüne dahil olmayan ama 'İş bulursam çalışırım' diyenlerin sayısı ilk kez resmi işsiz sayısını geçti.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 22.03.2021
Demirtaş'a, Cumhurbaşkanı'na hakaret suçundan 4 yıl 8 aya kadar hapis istemi
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın 2015 yılında Atatürk Havalimanı'nda yaptığı bir açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcılık, sanığın "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 4 yıl 8 aya kadar...
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 19.03.2021
Son dakika haber | AYM, yargılama giderinin ödenmemesi üzerine davanın reddini hak ihlali saydı
Son dakika haber: Anayasa Mahkemesi (AYM), adli yardım talebi reddedilen başvurucuların yargılama giderlerini ödeyememesi üzerine davanın usulden reddedilmesini, adil yargılanma hakkı kapsamında "mahkemeye erişim hakkının ihlali" saydı.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 17.03.2021
Son dakika haberi! Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP hakkında AYM'de kapatma davası açtı (1)
Bir son dakika haberine göre Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Halkların Demokratik Partisinin (HDP) kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 15.03.2021
Türkiye Adalet Akademisi ile diğer yargı kurumlarındaki eğitici hakim ve savcılara yönelik eğitim programı
Avrupa Konseyi ve Türkiye Adalet Akademisi iş birliğiyle Akademide ders veren hakimlerin yanı sıra diğer yargı kurumlarındaki eğitici hakim ve savcılara yönelik eğitici eğitimi programı başladı.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 04.03.2021
HDP Grup Başkanvekili Oluç, AİHM'in Selahattin Demirtaş kararının uygulanması gerektiğini söyledi
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) 20 Aralık 2020'de eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verdiği kararın uygulanması gerektiğini söyledi.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 02.03.2021
BM: Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesi uluslararası hukukun açık ihlali anlamına geliyor
Birleşmiş Milletler (BM), Yunanistan'ın geçen hafta çok sayıda sığınmacıyı Türkiye'ye geri itmesinin; 1951 Mülteci Sözleşmesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa Birliği (AB) hukukunun "açıkça" ihlali anlamına geldiğini bildirdi.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 02.03.2021
Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (1)
İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında, Avrupa Birliği'ne üyelik süreci karşılıklı hak ve yükümlülükler çerçevesinde, ortaklık hukukunun yenilenme ihtiyaçları da gözetilerek kararlılıkla sürdürülecek, özellikle Vize Serbestisi Diyaloğunda karşılanması beklenen hususlara yönelik çalışmalara...
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 18.02.2021
AB, Rusya'nın AİHM'in Navalnıy hakkındaki talebini yerine getirmesini istedi
Avrupa Birliği (AB), Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın serbest bırakılması için yaptığı talebin Rusya tarafından karşılanması için çağrıda bulundu.
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi - 12.02.2021
Son dakika haberleri... Yunanistan'da "Makedon" derneği mahkeme tarafından yasa dışı ilan edildi
Son dakika gündem haberi... Yunanistan'da, Kuzey Makedonya sınırı yakınlarındaki Serez bölgesinde, kendilerini "Yerli Makedon" olarak tanımlayan vatandaşların kurduğu dernek, "sınır bölgesinde farklı dilsel ve kültürel topluluk oluşturmaya çalışma" suçlamasıyla Yunan mahkemesince yasa dışı ilan edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Haberleri | Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Haber - Haberler - Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi haberleri, son dakika avrupa insan hakları sözleşmesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | Avrupa Konseyi AİHM kararlarını uygulamayan Yunanistan'ı bir kez d
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.06.2021 10:20:11. #1.13#

title