Avrupa'da sarı kar endişe yarattı! Yüzlerce kişi Meteoroloji'yi arayıp "Dünyanın sonu mu geldi?" diye sordu - Haberler
Haberi Paylaş

Avrupa'da sarı kar endişe yarattı! Yüzlerce kişi Meteoroloji'yi arayıp "Dünyanın sonu mu geldi?" diye sordu

Haberler.com - Haberler | Dünya

İspanya'nın kuzey doğusu ile Fransa'nın Lyon kenti ve Côte d'Azur'a ulaşan "Afrika'nın ince sarı çöl kumu" bulutları, kara karıştı. Bunun üzerine İspanya, Fransa, İsviçre Alpleri ve Almanya'da "sarı kar" yağdı. Karın sarı renkte yağdığını gören yüzlerce kişi Meteoroloji'yi arayıp "Dünyanın sonu mu geldi, neler oluyor?" diye sordu.

Koronavirüs ile mücadele etmeye çalışan Avrupa soğuk havalara teslim oldu. Kar yağışı ve buzlanma bölgede yaşamı durma noktasına getirirken Almanya'nın güneyi ile İsviçre, İspanya ve Fransa'da ise sarı kar yağdı.

İspanya'nın kuzey doğusu ile Fransa'nın Lyon kenti ve Côte d'Azur'a ulaşan "Afrika'nın ince sarı çöl kumu" bulutları, kara karıştı. Bunun üzerine İspanya, Fransa, İsviçre Alpleri ve Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti'nde "sarı kar" yağdı.

Avrupa'da sarı kar endişe yarattı! Yüzlerce kişi Meteoroloji'yi arayıp 'Dünyanın sonu mu geldi?' diye sorduAvrupa'da görülen doğa olayı vatandaşları korkuttu.

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, sahra çölünden gelen kumlarla karışan karları gören yüzlerce kişinin, özellikle Almanya'da Meteoroloji'yi aradığı ve, "Dünyanın sonu mu geldi, neler oluyor" diye sorduğu belirtiliyor. Meteorologlar, zaman zaman bu durumla karşılaşıldığını ve çok ender olarak bu kumların hava durumuna bağlı olarak Almanya'ya ulaştığını açıkladı.

Avrupa'da sarı kar endişe yarattı! Yüzlerce kişi Meteoroloji'yi arayıp 'Dünyanın sonu mu geldi?' diye sordu

Fransa'nın Lyon kentinin loş bir karanlığa büründüğü, yağan karın, İsviçre Alplerindeki gibi sarıya boyandığı görüldü. Sahra kumu, İspanya'yı da çok etkiledi ve sabahın erken saatlerinden itibaren birçok kentte, her yer sarı-kırmızı kumla kaplandı. Alicante, Mayorka, Valencia, Balear Adaları, Katalonya ve Aragon kum fırtınasından etkilendi.

Avrupa'da sarı kar endişe yarattı! Yüzlerce kişi Meteoroloji'yi arayıp 'Dünyanın sonu mu geldi?' diye sordu

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

İspanya, Almanya, Fransa, kar, Dünya, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (50)
Mustafa:Meterolojinin numarasi neymis bende arayim Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Soruisareti:Halk meteroloji yi mi aramış ??. Bu ne demek. Numarası neymiş merak ettim doğrusu ?? Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Özkan:Büyük bir savaşın işareti.Körfez savaşında aynısı Doğuda olmuştu buna şahidim ve çok geçmeden ABD Irak’a saldırdı Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 50 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title