Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor

Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor

29.08.2020 16:42 | Son Güncelleme: 12.10.2020 21:11

Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor Başkan Turan Hançerli: "Verdiğimiz sözleri tutuyoruz" Avcılar Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak Yeşilkent Mahallesi'nin imar planıyla ilgili mahalle sakinlerinin de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.

Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor

Başkan Turan Hançerli: "Verdiğimiz sözleri tutuyoruz"

İSTANBUL - Avcılar Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak Yeşilkent Mahallesi'nin imar planıyla ilgili mahalle sakinlerinin de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Hançerli, "Yeşilkent için bir şey yapacaksak, Yeşilkentlilere rağmen değil Yeşilkentlilerle uzlaşarak, anlaşarak birlikte yapacağız" dedi.

İBB tarafından 2013 yılında çalışmalarına başlanan ve 7 yıldır ilerleme kaydedilemeyen Yeşilkent Mahallesi 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı, Avcılar Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda yeniden gündeme geldi. Yeşilkent Kapalı Pazar yerinde gerçekleştirilen ve İBB Şehir Plancıları, belediye meclis üyeleri, kurum müdürlerinin katıldığı toplantı, Yeşilkent'te yaşayan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Toplantıda konuşma yapan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli, "Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun da öncülüğünde Yeşilkent'in imarının bir an önce yapılması için yoğun bir çalışma sürüyor. Çalışmalar vatandaşla birlikte katılımcı bir yöntemle yürütülüyor" dedi.

Sürecin demokratik katılımı ve ortak akılla yürütüleceğinin altını çizen Hançerli, "Bu toplantının yapılması son derece önemli ve tarihi. Türkiye ve İstanbul'da özlediğimiz manzaralar. Yeşilkent için bir şey yapacaksak, Yeşilkentlilere rağmen değil Yeşilkentlilerle uzlaşarak, anlaşarak birlikte yapacağız. Bunun önemli bir ayağı olan bu toplantıyı gerçekleştirmiş olmaktan son derece mutluluk duyuyorum" dedi.

Göreve geldiği günden itibaren Yeşilkent Mahallesi için özel olarak birçok proje gerçekleştirildiğini belirten Başkan Hançerli, "15 ay içerisinde Yeşilkent'teki iki sokak pazarını modern, temiz bir kapalı alana taşıdık. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile birlikte Yeşilkent'e bir kreş kazandırdık. Büyük bir parkımızı tamamlamak üzereyiz. Uzun yıllardır beklenen karakol inşaatı da bitmek üzere. Bu hizmetlerin her birinin gelmesi için çok emek verdim. Daha güzel çalışmaları yapmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Verdiğimiz sözleri bir bir tutmaya devam ediyoruz. Tutmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda, İBB Şehir Planlama Müdürlüğü ekipleri imar planının mevcut durumunu ve üzerinde çalışılan değişiklik planlarıyla ilgili sunum yaptı. Gerçekleşmesi düşünülen değişiklikler ile alakalı mahalle sakinlerini bilgilendirilmesinin ardından görüş ve önerilerini dinlemek üzere söz mahalle sakinlerine verildi.

Öte yandan Yeşilkent halkı ile birlikte yaşam standartlarını yükseltecek bir planlama çalışması gerçekleştirmeyi amaçlayan toplantıların ilerleyen süreçte devam edeceği kaydedildi.

Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor
Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor
Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor
Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (2)
SAHADDİN KARA: Bir CHP'li olarak yazıyorum.avcilar belediye başkanı ve yönetim kadrosu berbat.yesilkent mah sinde.bu kadro CHP ye büyük zarar veriyor.baskani görmek mümkün değil.
ARSLAN AKGÜL: Bütün iyiliklerin yeşilkentlilerin yanında olması dileklerimle bu güne kadar büyük heyacanla beklenen imar çıkar ve yeşilkent halkı rahat ve huzura kavuşur
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avcılar Yeşilkent'te imar sorunu çözüme kavuşuyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 00:24:09. #1.14#
title