Atso'da Sanayinin Geleceği Konuşuluyor - Haberler
Haberi Paylaş

Atso'da Sanayinin Geleceği Konuşuluyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Atso'da Sanayinin Geleceği Konuşuluyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), “Kalkınmada Sanayi 4.0’ın Rolü” bilgilendirme toplantısına evsahipliği yapacak.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), "Kalkınmada Sanayi 4.0'ın Rolü" bilgilendirme toplantısına evsahipliği yapacak.

24 Şubat Cuma günü ATSO'da "Kalkınmada Sanayi 4.0'ın Rolü" konulu bilgilendirme toplantısı yapılacak. Etkinlik öncesinde ATSO 24.Grup (Elektrik enerjisi, üretim, dağıtım ve ilgili hizmet faaliyetleri) meslek komitesi üyeleri, Antalya üniversitelerinin öğretim üyeleri, ASBAŞ, OSB ve Elektrik Mühendisleri Odası temsilcilerinin katılımıyla bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sanayi 4.0'ı izleyecek bir platform oluşturuldu

ATSO'da gerçekleştirilen ve ATSO Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Barut ve Osman Avşaroğlu'nun ev sahipliği yaptıkları toplantıda, Sanayi 4.0 konusunda ilgili tüm kurumların temsilcilerinin de katılımı ile bir platfom oluşturulmasına karar verildi.

Platform dahilinde belli periyodlarla yapılacak toplantılar ile bölge sanayinin durumunu ölçmek ve analiz etmek için üniversite Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde çalışmanın başlatılması, Sanayi 4.0 odaklı gelişmelere entegrasyon sağlanması, bu vizyon doğrultusundaki desteklerin neler olduğu konusunda farkındalık yaratılması, rol model işletmelerin belirlenmesi, tanıtılması ve Sanayi 4.0 konusunda yayınlar yapılması gibi konularının ele alınmasına karar verildi.

Toplantı, ilgi duyan herkesin katılımına açık

Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlker Tabak ile Endüstri 4.0 Tasarım, Mühendislik ve Dönüşüm (TDM) Kümesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç'in konuşmacı olarak katılım göstereceği toplantı, 24 Şubat 2017 Cuma günü saat 14.30'da ATSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek. - ANTALYA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title