AŞKIN ASAN HABERLERİ

Aşkın Asan haber, Aşkın Asan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aşkın Asan

Aşkın Asan

Doğum Yeri Trabzon / Türkiye
Doğum Tarihi 26.11.1955 - ...

Aşkın Asan Kimdir ?

Aşkın Asan, 26 Kasım 1965'te Trabzon'da doğdu. Baba adı Yusuf, anne adı Birsen'dir. Öğretim Üyesi; Riyad Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını, 1992'de ABD Texas Tech Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında; doktora eğitimini, 1998'de Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Aşkın Asan - 04.03.2021
Kadın ve Tarih Kongresi tamamlandı
Prof. Dr. Aşkın Asan'ın moderatörlüğünü üstlendiği "Tarih İçinde ve Tarih Yazımında Kadın", Doç.
Aşkın Asan - 29.08.2020
"Uluslararası Maarif Dergisi"nin ilk sayısı okurlarıyla buluştu
Uluslararası Maarif Dergisi'nin ilk sayısında, Kansas Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Prof. Zhao Yong, Prof. Dr. Yalın Kılıç Türel, Prof. Dr. Aşkın Asan, Doç.
Aşkın Asan - 14.07.2020
"15 Temmuz Milletin Zaferi Demokrasi ve Milli Birlik Paneli"
Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan ise 15 Temmuz'un üzerinden tam 4 yıl geçtiğini, 15 Temmuz 2016 tarihinde askeriyenin içerisindeki bir grubun darbe yapmaya çalıştığını, bu grubun arkasında ise FETÖ terör örgütünün olduğunu söyledi.
Aşkın Asan - 26.06.2020
Prof. Dr. Aşkın Asan "Kadına Yönelik Dijital Şiddet ile Mücadele Çalışma Grubu"na seçildi
Türkiye'nin, Avrupa Konseyi İstanbul Sözleşmesi Komitesi (GREVIO) üyesi olan Prof. Dr. Aşkın Asan, "Kadına Yönelik Dijital Şiddet ile Mücadele Çalışma Grubu"na seçildi.
Aşkın Asan - 17.04.2020
İmam hatip lisesi öğrencileri Harvard ve Yale üniversitelerinden sertifika aldı
Tenzile Erdogˆan Kız Anadolu I·mam Hatip Lisesi'nin fen lisesi mu¨fredatı uygulayan bir proje okul olduğu hatırlatılan açıklamada, burada o¨gˆrencilerin hayata her yo¨nu¨yle hazırlanmaya c¸alıs¸ıldığı, Harvard ve Yale üniversiteleri gibi marka kurumlardan egˆitim aldıkları, bo¨ylece o¨gˆrencilerin henu¨z lisedeyken u¨niversite sertifikası sahibi oldukları kaydedildi. Dünyaca ünlü üniversitelerden sertifika alma çalışmalarını lisede 2 yıldır sürdürülen "Vizyoner Hedefler" projesinin önemli bir faaliyeti olduğu belirtilen açıklamada, şu bilgiler verildi: "Kısaca 'VİZE' olarak adlandırılan proje kapsamında bütün 9 ve 10'uncu sınıf öğrencilerimiz 3 alanda kendilerini geliştirmektedirler. Özellikle günümüz dünyasında öğrencilerin kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri çalışmalar büyük ehemmiyet kazanmaktadır. Bu çerçevede öğretmenlerin rehberliğinde liderlik, girişimcilik ve toplumsal hizmet konularında çalışmalar sürdürülmektedir. Öğrenciler derslerden sorumlu oldukları proje görevlerini bu çerçevede tamamlamaktadırlar. Kendilerine verilen çizelgede okuyacakları kitaplar, izleyecekleri bilgilendirici videolar, gezecekleri yerler, sunum ve online dersler olmak üzere 5 temel vazife bulunmaktadır." Açıklamada görüşlerine yer verilen okulun Akademik Danışmanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan, "O¨gˆrenciler bu tu¨r c¸alıs¸malara okulumuza bas¸ladıkları gu¨nden itibaren hazırlandılar.
Aşkın Asan - 10.02.2020
Vizyoner Hedefler Projesi Rozet Töreni
Görev 1.1. Rozet Töreni, TBMM'nin en genç milletvekili Rümeysa Kadak ve Prof. Dr. Aşkın Asan'ın katılımıyla Tenzile Erdoğan Kız İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı.
Aşkın Asan - 16.09.2019
Türkiye Maarif Vakfı Arnavutluk'ta yeni okul açtı
Törene TMV Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan, Elbasan Belediyesi Başkan Yardımcısı Ervin Saraçi, TMV Arnavutluk Direktörü Fatih Cankurt, Elbasan Valiliği Genel Sekreteri Eva Bica da katıldı.
Aşkın Asan - 06.07.2019
New York Tirana Üniversitesinde mezuniyet heyecanı
TMV Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan ise TMV'nin onlarca ülkede eğitim faaliyetleri gerçekleştirdiğini anımsatarak, "Dünya genelinde toplam 272 okul ve 30 bin öğrencimiz mevcut.
Aşkın Asan - 06.07.2019
New York Tirana Üniversitesinde mezuniyet heyecanı
TMV Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan ise TMV'nin onlarca ülkede eğitim faaliyetleri gerçekleştirdiğini anımsatarak, "Dünya genelinde toplam 272 okul ve 30 bin öğrencimiz mevcut.
Aşkın Asan - 29.05.2019
Bakan Kasapoğlu hafızlık icazet törenine katıldı
Sporu gençlikten ayırt etmenin mümkün olmadığını dile getiren Kasapoğlu, şöyle devam etti: "Dolayısıyla spor bizim hayatımızın mutlaka ama mutlaka ayrılmaz bir parçası olacak. Eğer spor noktasında birtakım imkan sorunları varsa onu da biz bakanlık olarak tamamlayacağız, sizlerin spora erişimi ve sporla haşır neşir olması önündeki engelleri el birliğiyle kaldıracağız. Hem zihnen, bedenen sağlıklı bir nesil olarak hem de ilmiyle, ameliyle, irfanıyla örnek bir nesil olarak yarınlara yürüyeceğiz ve bu kutlu emaneti devredeceğiz. Gerçekten ecdadımızdan kutlu bir emaneti devraldık. Bu topraklar, bu coğrafya, bu misyon çok kutsal bir emanet, o yüzden bu kutsal emaneti daha güçlü bir şekilde size devredeceğiz ve sizlerle birlikte yarınlara daha güçlü bir şekilde yürüyeceğiz. İnsanlığın umudu olmaya, sadece bizim değil, biz tüm insanlığın umuduyuz, çünkü bizim misyonumuz bu. Gayemiz bu, bu misyon çerçevesinde de inşallah tıpkı ecdadımızın merhametle, adaletle, şefkatle hükmettiği gibi insanlığa bu çerçevede yaklaşacağız. Bu vesileyle 1453'te İstanbul'u fetheden o kutlu kumandanı ve onun askerlerini de rahmetle minnetle yad ediyorum." Konuşmaların ardından okul Müdürü Prof. Dr. Aşkın Asan ve mülki amirlerle okulu gezen Bakan Kasapoğlu, teknoloji grubu öğrencilerinin geliştirdiği robotu inceledi, öğrencilerle fotoğraf çektirdi.
Aşkın Asan - 01.04.2019
Prof. Dr. Asan Grevıo Üyeliğine Seçildi
Dışişleri Bakanlığı, Prof. Dr. Aşkın Asan'ın, "İstanbul Sözleşmesi" olarak bilinen "Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi"nin denetim organı GREVIO'nun üyeliğine seçildiğini duyurdu.
Aşkın Asan - 13.03.2019
Maarif Okulları Dünyaya Değer Katan Nesiller Yetiştirmeye Devam Ediyor"
Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Aşkın Asan, Bakan Selçuk'a, konuşmasının ardından hediye takdim etti.
Aşkın Asan - 14.02.2019
Türkiye'nin Grevıo Adayı Prof. Dr. Aşkın Asan Oldu
Türkiye'nin, Avrupa Konseyi İstanbul Sözleşmesi Komitesi (GREVIO) adayı gösterilen Prof. Dr. Aşkın Asan, Türkiye'nin kadına yönelik şiddetle mücadelede birçok adım attığını belirterek, "Özellikle son 10 yıl içerisinde önemli düzenlemeler hayata geçti.
Aşkın Asan - 16.01.2019
28 Şubat Daha Kahramanlarını Tanıtmadı"
Okul Müdürü Aşkın Asan da proje için yaptıkları ihtiyaç analizinde 21.
Aşkın Asan - 11.01.2019
İmam Hatip Öğrencilerinden Suriye'ye Yardım
Okul müdürü Aşkın Asan, törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin uluslararası sorunlara çok duyarlı olduğunu ve Suriye'deki kamplarda yaşamını sürdürenlere yardım malzemesi göndermeye karar verdiklerini söyledi.
Aşkın Asan - 17.12.2018
İmam Hatip Öğrencileri, Aa'nın Yılın Fotoğraf Oylamasına Katıldı
"Öğrencilerimizin kahramanı" Okul Müdürü Prof. Dr. Aşkın Asan, AA'nın medya dünyasında önemli yere sahip olduğunu söyledi.
Aşkın Asan - 26.09.2018
Emine Erdoğan, Maarif Vakfı Okulu Öğrencilerini Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu görüşmeleri sırasında eşlik etmek üzere New York'ta bulunan Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "New Jersey'de faaliyet gösteren Maarif Vakfı Okulu'nun temsilcileri ile New York'ta bir araya geldik. Maarif Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan, okul yöneticileri ve öğrenciler yapılan çalışmaları anlattı.
Aşkın Asan - 06.08.2018
İhl Öğrencileri İrlanda'da Çalışmaya Katıldı
Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Prof. Dr. Aşkın Asan, İrlanda Cumhuriyeti ve Kuzey İrlanda'da düzenlenen program kapsamında öğrencilerin çatışma sürecinin sebepleri hakkında incelemelerde bulunduğunu kaydetti.
Aşkın Asan - 01.03.2018
Kefek Toplantısı
Komisyona, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, 24. dönemde kurulan Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna başkanlık eden 23 ve 24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Alev Dedegil, 23. Dönem AK Parti Ankara Milletvekili ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan ile Başta Cinsel İstismar Olmak Üzere Çocuklara Yönelik Her Türlü İstismar Olaylarının Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Başkan Vekili AK Parti İstanbul Milletvekili Fatma Benli katıldı.
Aşkın Asan - 06.10.2017
İmam Hatip Öğrencileri Harvard'dan Ders Alıyor
Geçtiğimiz günlerde okul müdürlüğüne daha önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı ile Avrasya Üniversitesi Rektörlüğü görevlerinde bulunan Prof. Dr. Aşkın Asan'ın geldiği Üsküdar Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Harvard Üniversitesi'nden online ders almaya başladı.
Aşkın Asan - 18.09.2017
Yeni Eğitim Öğretim Yılı Başladı
Daha önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı ile Avrasya Üniversitesi Rektörlüğü görevinde de bulunan Prof. Dr. Aşkın Asan'ın müdürlüğünü yaptığı okuldaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Aşkın Asan - 30.08.2017
Türkiye Maarif Vakfı'nın ABD'deki İlk Okulu New Jersey'de Açılıyor
Toplantıda Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Daimi Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan, yeni eğitim-öğretim döneminde pilot uygulama olarak hizmete girecek okul hakkında katılımcılara sunum yaptı.
Aşkın Asan - 01.07.2017
Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Daimi Üyesi Prof. Dr. Asan Açıklaması
Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Daimi Üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan, vakfın bir eğitim kurumu olduğunu ve uluslararası eğitim alanında tanınan, bilinen bir marka olma yolunda hızla ilerlediğini bildirdi.
Aşkın Asan - 01.03.2017
Avrasya Üniversitesi'ne Ziyaret
Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un eşi Şengül Yavuz, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan'ı ziyaret etti.
Aşkın Asan - 28.02.2017
Üni-Dokap Birliği Toplantısı
Toplantıya, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Vedat Ceyhan, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Kasap, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Ordu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Faruk Özkutlu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce, DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği Stratejik Planlama Kurulu Başkanı Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aşkın Asan Haberleri | Aşkın Asan Kimdir - Haberler - Aşkın Asan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aşkın Asan kimdir, hayatı ve biyografisi. Kadın ve Tarih Kongresi tamamlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 20:12:20. #1.16#
title