Artvin: Artvin Orman Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni

Artvin: Artvin Orman Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni

Artvin: Artvin Orman Fakültesi'nde Mezuniyet Töreni
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kafkas Üniversitesi (KÜ) Artvin Orman Fakültesi 10. dönem mezunlarını verdi. Okulu bitiren 41 öğrenci törenle diplomalarını aldı.

Kafkas Üniversitesi (KÜ) Artvin Orman Fakültesi 10. dönem mezunlarını verdi. Okulu bitiren 41 öğrenci törenle diplomalarını aldı.

Artvin Vizyon Sineması'nda düzenlenen tören öncesi, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necati Kaya, Artvin Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cantürk Gümüş ile birlikte Vali Cengiz Aydoğdu'yu makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Necati Kaya, Vali Aydoğdu'ya Kafkas Üniversitesi'nin kuruluşunun 10. yılı plaketini verdi.

Daha sonra düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Vali Aydoğdu, üniversitelerin bir şehrin aynası, vizyonu olduğunu ifade ederek her şehrin hayalinde üniversite olduğunu kaydetti. Üniversite ve fakülteyle şehir ilişkisinin Artvin'de çok yeni olduğuna değinen Vali Aydoğdu, "Üniversitelerin bir görevi de şehirlere vizyon vermek, hayal kurmayı öğretmektir. Artvin henüz bir üniversiteye sahip değil. Ancak, 2 üniversiteye bağlı yüksek okullarımız ve fakültelerimiz var" dedi.

Vali Aydoğdu, öğrencilere seslenerek şöyle konuştu:

"Tahsil hayatı bitti diye düşünmeyin, sizin tahsiliniz, sizin mektebiniz bilhassa bugün başlıyor. Hiçbir şeyi bitirmediniz. Hayat mektebi dediğimiz o büyük mektebe, hiçbir zaman sınıfta kalınmayan ve hiçbir zaman mezun olunmayan o büyük mektebe başlıyorsunuz".

Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necati Kaya da konuşmasında, 1995 yılından beri Orman Fakültesi'nin yeni binasının inşaatının bitirilememiş olmasının üzüntüsünü taşıdığını, ancak bugün ülke hizmetine genç, dinamik ve en son bilgilerle donatılmış Atatürk idealizmiyle dopdolu, laik ve Cumhuriyetimize inanmış gençler sunmanın, mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Artvin Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cantürk Gümüş ise özenle yetiştirdikleri öğrencilerini iş yaşamına, meslek hayatına yolcu etmenin sevinç ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek, onlara kendilerinin, ailelerinin, toplumun ve ülkenin geleceğini emanet ettiklerini söyledi.

Mezun olan öğrenciler adına konuşan Kemal Kabal da, hayata atıldıkları bugünden itibaren Türkiye Cumhuriyeti'nin birer yılmaz bekçileri olacaklarından hiçkimsenin kuşku duymaması gerektiğini ifade ederek, "Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için, elimizden gelen gayreti göstermekten kaçınmayacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından törene konuk olarak katılan Batum Devlet Üniversitesi Sanatsal Etkinlikler Topluluğu'nun gösterisi büyük beğeni topladı. Fakülteden birincilikle mezun olan Kerem Ekrem diplomasını Vali Cengiz Aydoğdu'dan aldı. Tören, okuldan mezun olan genç orman mühendislerine diplomalarının verilmesiyle son buldu. Daha sonra tüm davetliler, Seyitler mevkiinde yapılan pikniğe katılarak öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak oldu.

Törene, Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı Emin Özgün, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Turhan, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necati Kaya, Batum Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nugar Mgeladze, Artvin Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cantürk Gümüş, Vali Yardımcıları Necmi Akman ve Fatih Yılmaz, öğretim üyeleri ile öğrenci aileleri katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title