ARİF SAĞ HABERLERİ

Arif Sağ haber, Arif Sağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arif Sağ

Arif Sağ

Doğum Yeri Erzurum / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1945

Arif Sağ Kimdir ?

Arif Sağ, Türk halk müziği sanatçısı ve 18.Dönem Ankara milletvekilidir. 1945 yılında Erzurum'un Aşkale ilçesi Dallı köyünde dünyaya geldi. Küçük yaşlarından itibaren saz çalmaya başlayan Arif Sağ, İstanbul'a gelir ve Aksaray Musiki Cemiyeti 'nde Nida Tüfekçi'nin öğrencisi olur. Müzikal altyapısını kısa zamanda oluşturmayı başarır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Arif Sağ - 30.06.2021
Son dakika haberleri... MESAM Genel Kurulu'nda seçimi "Değişim ve Reform Grubu" kazandı
Yaklaşık 10 yıldır Arif Sağ ve onun belirlediği grubun yönettiği MESAM'da 1350 sanatçı ve eser sahibinin katıldığı genel kurul ile yönetim değişmiş oldu.
Arif Sağ - 22.03.2021
TÜRKÜLERE SES VERENLER - Sanatçı Sevcan Orhan, sanat hayatını ve türkülerin halk kültüründeki yerini anlattı Açıklaması
Bir dönem, ekranda başka birini izliyor gibi olduğunu ve kendisini sevemediğini ifade eden sanatçı, şöyle konuştu: "Ustalarımızın biraz keskin çizgileri vardı. Böyle oturulmaz, öyle gidilmez, o şekilde konuşulmaz, fazla gülünmez, çok da konuşulmaz... Ben bunlara çok uyan bir tip değilim aslında. Sonra dedim ki 'Bu iş böyle olmayacak, ya kendin olacaksın ve kaybedeceksin ya da başka biri olup kaybedeceksin.' Ama en azından kendin olduğunda kazanabilme şansın var. Örnek aldığım, akıl danıştığım çok ustam oldu. Arif Sağ hayatımın dönüm noktasıdır.
Arif Sağ - 05.03.2020
MESAM'DA GENEL KURUL ÖNCESİ ESKİ YÖNETİME SUÇLAMALAR
"109 SAHTE ÜYE TESPİT EDİLDİ" MESAM Genel Kurulunda 109 sahte üyenin oy kullandığı gerekçesiyle dava açan Müzik Sanatçıları Platformu Başkanı ve 4 yıl MESAM Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan  Recep Ergül, şunları söyledi: "10 yıldır her türlü gayrimeşru, birtakım entrikalar, usulsüzlükler, görevi kötüye kullanma, 109 sahte üye yapmak gibi suçlamalarla, iddialarla, Arif Sağ ve grubu bugüne kadar 4 kez görevden alındı.
Arif Sağ - 05.03.2020
Sanatçılar MESAM'da "adaletli" çözüm istiyor
Aynı zamanda Müzik Sanatçıları Platformu Başkanı olan halk edebiyatı araştırmacısı ve halk müziği sanatçısı Recep Ergül, MESAM'ın yaklaşık 10 yıldır Arif Sağ ve onun belirlediği grup yönetildiğini söyledi.
Arif Sağ - 14.12.2019
Görme engelli kızıyla bağlamanın tellerine dokunuyor
Bir gün yaptığı el işini gören halasının, "Benim kızım bunu yapabiliyorsa bağlama da çalabilir." diyerek kendisini bağlama kursuna yazdırdığını belirten Doğan, şöyle devam etti: "Yaklaşık iki yıl Gülizar Atıcı'nın yanında eğitim aldım. Temelimi o attı. İki üç yıl süreyle de Cengiz hocanın yanında eğitim aldım. Cengiz Demir hocayla albüm yaptık. Bu konuda hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Her ikisi de benim için büyük emekler verdi çünkü normal gören insanlar tahtaya işaretlemelerle çalışma yaparlarken benim için do-re-miye çevirmek zorundaydılar. Notaların yerlerini bire bir göstererek bağlama çalmayı öğrettiler bana. Şimdi bir sıkıntımız yok, kurs arkadaşlarımız da çok iyiler." Zorluk aşamasını atlattığını, annesi Şadiye Güzel'in müziğin her aşamasında, attığı her adımda her zaman için yanında olmasının öz güvenini artırdığını ifade eden Doğan, "Annem de benim için bağlama çalmayı öğreniyor ki o görselliklere yardımcı olabilsin diye. Do-re-miye çevirebilsin diye. Daha çok ilerlemek, her türlü çalma olsun, söyleme olsun. En önemli hayalim üstatlarımız Erdal Erzincan gibi, Arif Sağ gibi, onlar gibi güzel çalıp, söyleyip ders vermektir.
Arif Sağ - 13.12.2019
MESAM'ın genel kurul iptali istemine, bilirkişiden olumsuz görüş
Hükümet tarafından geçen yılın Mart ayında kayyum atanan MESAM'ın 9. Olağanüstü Genel Kurulu, 31 Mayıs 2018'de yapıldı. Genel kurul, 1 gün önce, Arif Sağ ve ekibinin ihraç edilmesi nedeniyle gergin başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arif Sağ Haberleri | Arif Sağ Kimdir - Haberler - Arif Sağ haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Arif Sağ kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri... MESAM Genel Kurulu'nda seçimi Değişim ve Reform Grubu kazandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 15:19:21. #1.15#

title