ARDA TÜRKMEN HABERLERİ

Arda Türkmen haber, Arda Türkmen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arda Türkmen

Arda Türkmen

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1975 - ...

Arda Türkmen Kimdir ?

Arda Türkmen 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlayan Türkmen, üniversite eğitimini Bilgi Üniversitesi'nde çift dal yaparak İşletme ve Sahne Gösteri Sanatları bölümlerinden mezun oldu. 2003 yılında Askerliğini Denizli 11nci Piyade Tugay Komutanlığında Kısa dönem Karargah S1 yazıcısı olarak tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Arda Türkmen - Dün
Türk mutfağının zenginliği Emine Erdoğan himayesinde dünyaya tanıtılacak
"Türk mutfağının, dünyaya ihtiyacı olan bilgeliği sunacağına inanıyorum" Tüketim toplumunun beslenme üzerindeki etkilerine de değinen Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: "İnsanlık, yürüdüğü yolda her zaman yeni arayışlar içinde olmuş ve sürekli bir şeyler denemiştir. Bazen dener başarırız, bazen dener yanılırız. 20. yüzyılda, tüketim toplumunun ürettiği yeme içme alışkanlıkları, ne yazık ki insanlığın en büyük yanılgılarından oldu. İşte bu nedenle medeniyet geçmişimizi, arkeolojik bir çalışma titizliğiyle daima araştırmalı, doğunun ve batının görgüsünü buluşturmalıyız. Tam da bu noktada, aşında tuz ve şeker kadar duygu ve kültür de olan Türk mutfağının, dünyaya ihtiyacı olan bilgeliği sunacağına inanıyorum. Tüketim toplumunun açtığı hasarlara, irfan dolu mutfağımız şifa olsun inşallah." Programa, kitabın hazırlanmasına katkı sağlayan Prof. Dr. Mehmet Öz, Prof. Dr. Arif Bilgin, Prof. Dr. Günay Kut, Doç. Dr. Özge Samancı, Nevin Halıcı, Gönül Paksoy, Vedat Başaran, Arda Türkmen, Ömür Akkor ve kitabın yayın koordinatörü Ebru Erke ile Zeki Açıkgöz, Sinem Özler, Ali Ronay, Savaş Aydemir, Şerife Aksoy, Sezai Erdoğan, Eyüp Kemal Sevinç, Cüneyt Asan, Aydın Demir, Fatih Tutak ve Elif Balcı Fisünoğlu gibi akademisyen, uzman ve şefler katıldı.
Arda Türkmen - 6.8.2020
Yeşilay dergisinin kapağında sunucu ve manken Tülin Şahin yer aldı
Arda Türkmen röportajının da yer aldığı Yeşilay dergisinin 1039.
Arda Türkmen - 12.5.2020
Türk Telekom, Telefon Kütüphanesi uygulaması ile "engelleri kaldırıyor"
Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Arda Türkmen, Ayşe Tolga, Jülide Ateş, Nazlı Çelik, Arzum Onan gibi isimlerin tablo betimleyerek ve kendi kitaplarını seslendirerek katkıda bulunduğu kütüphanede 50'den fazla kategoride 2 bine yakın kitap yer alıyor.
Arda Türkmen - 24.2.2020
Yapı Kredi Winter Escape'e ünlü akını
Yapı Kredi Winter Escape'e katılan ünlü isimler arasında Yasemin-İzzet Özilhan, Ceylan Çapa, Lal Denizli, Ivana Sert, Pelin Karahan- Bedri Güntay, Bade İşçil, Berrak Tüzünataç, Berk Suyabatmaz, Özge Özpirinçci, Burak Yamantürk, Arda Türkmen, Ekin Mert Daymaz, Derya Şensoy,Raisa ve Vanessa Sason, Çiğdem Batur, Melis Özen, Başak Gümülcinelioğlu gibi isimler vardı.
Arda Türkmen - 9.1.2020
Kaleseramik yeni mağazacılık konseptine İzmir'i de ekledi
Kaleseramik olarak ürettikleri her üründe, hayatı tüketiciler için kolaylaştırma ve tüketicilerin yaşam kalitesini artırma hedefiyle yola çıktıklarını vurgulayan Akbaş, şunları kaydetti: "Günümüzde ürünleri en uyumlu şekilde, tek bir alanda ve birbirini tamamlar biçimde kullanıcılara sunmak en az ürüne hayat vermek kadar önemli bir hale geldi. Bu doğrultuda Kaleseramik olarak, yepyeni bir mağazacılık anlayışı ile perakende sistemimizi yeniden düzenleyerek, tüketicilere 360 derece hizmet sunmaya başladık. Kullanıcıların beklentilerini karşılayan ve müşteri tercihinde ilk sırada olan Çanakkale Seramik, mimari tasarımlara yeni bir bakış kazandıran Kalebodur, banyoda geçirilen zamanı daha konforlu ve keyifli hale getiren Kale Banyo, tasarımlarında İtalyan dokunuşunu yansıtan prestijli markamız Edilcuoghi Edilgres ile trendleri belirleyen, işlevsel, çevre dostu, kaliteli ve özgün tasarımlar ortaya çıkarmaya devam ediyoruz." Kale T-One mutfaklara incelik, zarafet ve işlevsellik katıyor Açıklamada verilen bilgilere göre, açılışta, Kale T-One'ın, mutfaklara getirdiği üstün özellikleri anlatabilmek amacıyla, Türkiye'nin sevilen şefi Arda Türkmen, Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap'ın ürün sunumuyla birlikte katılımcılara özel bir menü hazırladı.
Arda Türkmen - 30.3.2019
Cemre Çarşısı" Etkinliği İlgi Gördü
Sofra atıklarından proje Cemre Çarşısı etkinliğinde standı bulunan Şazeli Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Seyfi Aktülün de sofra atıklarını değerlendiklerini anlattı. Aktülün, şu bilgileri verdi: "Bizler restoran olarak Florya'da bir sıfır atık proje alanı oluşturduk. Müşterilerimizin sofralarında kalan gıda fazlalıklarını çöpe atmak yerine tesisimizde kompostlaştırıyoruz. 30 günlük bir proses süresi var, sonunda atıklar komposta dönüşüyor. Sonra kompostu alıp yüzde 30 kompost yüzde 70 toprakla beraber, müşterilerimize tohum ve toprakla beraber hediye ediyoruz. Sofrada kalan ekmeği, gıdayı çöpe atmak yerine tekrar doğaya dönüştürmüş oluyoruz. Bir farkındalık, sosyal proje olarak yaptık ve devam ediyoruz. Gelecek nesillere daha güzel ve yeşil bir ülke bırakmak için çorbada tuzumuz olması için sıfır atık projesine destek oluyoruz." Etkinlik önemli isimleri ağırladı Arda Türkmen, Rafet İnce, Özlem Mekik, Eyüp Kemal Sevinç, Ali Açıkgül, Ömür Akkor, Duygu Tuğçu gibi ünlü şeflerin gerçekleştirdiği söyleşi ve workshoplarda mutfakta geri dönüşüm konusunun ele alındığı etkinlikte, birbirinden ünlü isimlerin eşyaları da satıldı.
Arda Türkmen - 29.3.2019
Emine Erdoğan Togem-Der'in 'Cemre Çarşısı'nı Ziyaret Etti
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'nce (TOGEM-DER) sıfır atık projesine destek amacıyla organize edilen "Cemre Çarşısı"nı gezdi.  "Temiz çevre" temasıyla Ataşehir'de bir otelde düzenlenen etkinliğe katılan Erdoğan, Cemre Çarşısı'nı gezerek, "Sıfır Atık" temalı ürünleri inceledi. Programda, Emine Erdoğan'a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay da eşlik etti.  TOGEM-DER'in ihtiyaç sahibi aileler için dizayn ettiği dilek ağacında kart seçen Erdoğan, ailelere, hava temizleme makinesi, bisiklet, bilgisayar ve çamaşır makinesi bağışında bulundu. Erdoğan, el sanatı ürünleri ile yıkanabilir çocuk bezi ve alüminyum folyo yerine doğa dostu balmumundan üretilen folyoyu yakından inceledi. Ayrıca Erdoğan, KADEM tarafından desteklenen kadın girişimcilerin yaptıkları el sanatları ürünlerini inceledi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "sıfır atık" standında da bilgi aldı. Dünyada "sıfır atık" hareketinin öncüsü olarak bilinen Amerikalı Bea Johnson ile tanışan Erdoğan, Türkiye'de ve dünyada sıfır atık projelerinin gelişimiyle ilgili sohbet ederek, sıfır atık projesine ilişkin deneyimlerini paylaştı. Emine Erdoğan, daha sonra Mutfak Atölyesi'ne geçerek, "sıfır atık yemeği"nin yapılması için şef Arda Türkmen'e eşlik etti.
Arda Türkmen - 29.3.2019
Emine Erdoğan Togem-Der'in  'cemre Çarşısı'nı Ziyaret Etti
İSTANBUL DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği'nce (TOGEM-DER) sıfır atık projesine destek amacıyla organize edilen "Cemre Çarşısı"nı gezdi.  "Temiz çevre" temasıyla Ataşehir'de bir otelde düzenlenen etkinliğe katılan Erdoğan, Cemre Çarşısı'nı gezerek, "Sıfır Atık" temalı ürünleri inceledi. Programda, Emine Erdoğan'a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay da eşlik etti.  TOGEM-DER'in ihtiyaç sahibi aileler için dizayn ettiği dilek ağacında kart seçen Erdoğan, ailelere, hava temizleme makinesi, bisiklet, bilgisayar ve çamaşır makinesi bağışında bulundu. Erdoğan, el sanatı ürünleri ile yıkanabilir çocuk bezi ve alüminyum folyo yerine doğa dostu balmumundan üretilen folyoyu yakından inceledi. Ayrıca Erdoğan, KADEM tarafından desteklenen kadın girişimcilerin yaptıkları el sanatları ürünlerini inceledi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "sıfır atık" standında da bilgi aldı. Dünyada "sıfır atık" hareketinin öncüsü olarak bilinen Amerikalı Bea Johnson ile tanışan Erdoğan, Türkiye'de ve dünyada sıfır atık projelerinin gelişimiyle ilgili sohbet ederek, sıfır atık projesine ilişkin deneyimlerini paylaştı. Emine Erdoğan, daha sonra Mutfak Atölyesi'ne geçerek, "sıfır atık yemeği"nin yapılması için şef Arda Türkmen'e eşlik etti.
Arda Türkmen - 29.3.2019
Emine Erdoğan "Cemre Çarşısı" Etkinliğine Katıldı
Emine Erdoğan, daha sonra Mutfak Atölyesi'ne geçerek, "sıfır atık yemeği"nin yapılması için şef Arda Türkmen'e eşlik etti.
Arda Türkmen - 29.3.2019
Cemre Çarşısı" Etkinliği Kapılarını Açtı
Bu kuralların hassasiyetle uygulandığında hayatın değişeceğini ifade eden Johnson, şunları kaydetti: "Birinci kural, ihtiyacımız olmayan herhangi bir şeyi reddetmek. İkinci kural, kullandığımız ve ihtiyacımız olan şeyleri sınırlandırmak. Üçüncü kural, yeniden kullanılabilecek nitelikte olan eşyalar almak ve özellikle ikinci el eşyalar almaya dikkat etmek. Dördüncüsü kural, ilk üç kuralın haricinde, yani reddedemiyorsak, sınırlandıramıyorsak ve yeniden kullanabilecek durumda değilsek geri dönüşüm yapmak. Son kural ise çürütmek, yani kullanımı sona eren ne varsa uygun yöntemlerle doğada çözündürmek."? Etkinlik önemli isimleri ağırlayacak Arda Türkmen, Rafet İnce, Özlem Mekik, Eyüp Kemal Sevinç, Ali Açıkgül, Ömür Akkor, Duygu Tuğçu gibi ünlü şeflerin gerçekleştireceği söyleşi ve workshoplarda mutfakta geri dönüşüm konusunun ele alınacağı etkinlikte, birbirinden ünlü isimlerin eşyaları satılacak.
Arda Türkmen - 20.2.2019
Eğitimde Onur Ödülü' Fahamettin Akıngüç'ün Oldu
ÖDÜL ALAN İSİMLER  Adem Barış, AHBAP Derneği, Ahmet Ümit, Ali Nesin, Ampute Milli Takımı, Ara Güler (Onur Ödülü), Aras Bulut İynemli, Arda Türkmen, Ayla Algan, Ayşegül Pehlivanlar, Azra Kohen, Barış Özcan, Beytullah Eroğlu, Can Yaman, Candan Erçetin, Cem Seymen, Cüneyt Çakır, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Damla Sönmez, Dilhan Şeşen, Ercan Kesal, Erol Bilecik, Ezgi Mola, FahamettinAkıngüç (Egitim Onur Ödülü), Fatih Portakal, Genco Erkal, Güven İslamoğlu, Hakan Günday, Haluk Levent, Hasan Ali Toptaş, İlber Ortaylı, İskender Doğan, İsmail Küçükkaya, Kıvanç Tatlıtuğ, Leman Sam, Masis Aram Gözbek, Mete Gazoz, Mustafa Denizli, Müjdat Gezen, Ömer Madra, Sema Kaygusuz, Sena Şener, Serenay Sarıkaya, Sümeyye Boyacı, Tan Sağtürk, Tarık Akan (Onur Ödülü), Tuluyhan Uğurlu, Tutya Yılmaz, Türkan Saylan (Onur Ödülü), Ufuk Sarıca, Uğur Dündar, Yılmaz Büyükerşen, Yılmaz Özdil, Yiğit Yazıcı, ZeljkoObradoviç, Zülfü Livaneli.
Arda Türkmen - 7.2.2019
Arda Türkmen ile Cajun Baharatlı Somon Yapıyoruz | Yemek Tarifleri
Cajun baharatlı somon tarifi! Arda Türkmen ile mutfaktayız ve sizler için çok lezzetli somon tarifi yapıyoruz.
Arda Türkmen - 11.12.2018
Kadın Makinecilerle, Var Gücümüzle" Projesi
Karavelioğlu, moderatörlüğünü şef aşçı Arda Türkmen'in yaptığı toplantıda, Türkiye'de çok sayıda ihracatçı firma bulunduğunu belirterek, "Türkiye'nin içinde bulunduğu durumdan çıkabilmesi için ihracatın önemini hepimiz biliyoruz.
Arda Türkmen - 29.11.2018
Hüseyin Yücel, "Okullar Gelecekte Sadecebilgi Aktaran Binalar Olmayacak"
Etkinlik; Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, Riot Games Türkiye Müdürü Bora Koçyiğit, Seri Girişimci Hakan Baş, Mastercard Dijital Ürünler Direktörü Hakan Tatlıcı, Dijital Bankacılık Platformu ininal CEO'su Ömer Suner, MasterCard Avrupa Pazarlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, Netmarble EMEA CEO'su Barış Özistek ve Şef, Televizyon Programcısı ve Girişimci Arda Türkmen, Alemşah Öztürk, YouTuberAbdü Yılmaz, Ruhi Çenet, Merve Özkaynak, BAU Next Direktörü Mehtap Naz Algül, Manibux Kurucusu Canan Bayrak'ın geleceğe dair öngörülerini paylaşmalarıyla devam etti.
Arda Türkmen - 29.11.2018
Future Talks Farklı Sektörlerden Önemli İsimlerin Katılımıyla Gerçekleşti
Programa katılarak, gençlere ilham olacak bilgi ve tecrübelerini aktaran ünlü isimlerden,Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, Riot Games Türkiye Müdürü Bora Koçyiğit, Seri Girişimci Hakan Baş, Mastercard Dijital Ürünler Direktörü Hakan Tatlıcı, Dijital Bankacılık Platformu ininal CEO'su Ömer Suner, MasterCard Avrupa Pazarlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, Netmarble EMEA CEO'su Barış Özistek ve Şef, Televizyon Programcısı ve Girişimci Arda Türkmen, Alemşah Öztürk veManibux Kurucusu Canan Bayrak,YouTuberAbdü Yılmaz, Ruhi Çenet, Merve Özkaynak, BAU Next Direktörü Mehtap Naz Algül gerçekleştirdikleri sunumlarla geleceğe dair öngörülerini paylaştı.
Arda Türkmen - 18.11.2018
Lezzet Dünyasının Usta İsimleri İstinyeli Ödülleri'nde Buluştu
"MUTFAKTA ÇALIŞMAK MESAİSİ AĞIR BİR İŞTİR" Törende "En İyi Yemek Tv Programı" dalında ödül alan ünlü şef Arda Türkmen, "Pek çok kurumdan ödül alıyoruz ancak içlerinde en değerlileri gençler tarafından verilenler oluyor.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Arda Türkmen Haberleri | Arda Türkmen Kimdir - Haberler - Arda Türkmen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Arda Türkmen kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi! Türk mutfağının zenginliği Emine Erdoğan himayesinde dünyaya tanıtıla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 06:55:42. #1.15#
title