Haberler

Antalya'da Denizde Dev Bayrak Açtılar

Antalya'da, Cumhuriyetin ilanının 92'nci yıldönümü dolayısıyla bir grup, denize açılarak dev Türk bayrağı açtı.

Antalya'da, Cumhuriyetin ilanının 92'nci yıldönümü dolayısıyla bir grup, denize açılarak dev Türk bayrağı açtı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinden denize açılan 30 kişilik grup, 10'uncu Yıl Marşı eşliğinde dev Türk bayrağı açtı. Bayrağın kenarlarından tutarak deniz yüzeyinde bir süre yüzen gruba, sahilde oturanlar alkış ve ıslıklarla destek verdi. Denizdeki bayrak şov, CA1 Fotoğraf Atölyesi'nin kurucusu Uğur Umay tarafından havadan görüntüledi.

365 GÜN DENİZE GİRİYORLAR

Çoğunluğu öğretmen ve emeklilerden oluşan grup adına açıklama yapan ressam Gül Yengil, kıyıdan yaklaşık 100 metre kadar açılıp bayrak açan grubun, yılın 365 günü Konyaaltı sahilinden denize girdiğini söyledi. Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamak için bu yıl farklı bir etkinlik yapmaya karar verdiklerini kaydeden Yengil, "10x15 metre ebadında bayrak yaptırdık. Sonra yılın 365 günü denize girdiğimiz noktada bayrağımızı dalgalandırdık" dedi.

SAHİLDEKİLER DESTEK VERDİ

Denizde bayrak açan grubu sahilde güneşlenerek izleyenlerden Gülden Ulusoy ise "Deniz yüzeyinde bayrağımızı görünce mutlu olduk. Bir yandan da 10'uncu Yıl Marşı'nın çalınması organizasyona ayrı bir keyif kattı" dedi.

Gruba destek için Konyaaltı sahiline çocuklarıyla gelen Olcay Gürsoy ise Atatürk sevgisini eksiltmemek için denizde bayrak açan grubun yanına geldiklerini söyledi.

Antalya'da düzenlenen Uluslararası Sosyal Bilimler ve Eğitim Araştırmaları Kongresi'ne katılmak için gelen Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Sirkeci de etkinliği çok beğendiğini, etkinliğin demokrasinin pekişmesine katkı sağlayacağını kaydetti. - Antalya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Uğur Umay Konyaaltı Antalya Politika Güncel Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title