Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde Ödüller Verildi - Haberler
Haberi Paylaş

Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde Ödüller Verildi

AA - Haberler | Kültür Sanat
Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde Ödüller Verildi

Festivalde, Emin Alper'in yönettiği "Tepenin Ardı" en iyi film ödülüne layık görüldü.

Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Emin Alper'in yönettiği "Tepenin Ardı" en iyi film ödülünü alırken, Yusuf Pirhasan "Kurtuluş Son Durak" ile en iyi yönetmen, Erdem Tepegöz de "Zerre" filmi ile en iyi senaryo ödüllüne layık görüldü.

Puruli Kültür Sanat tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının himayesinde gerçekleştirilen ve 6 gün süren Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde "Engelsiz Yarışma", "Engel Tanımayan Filmler", "Dünyadan", "Türkiye Sineması", "Uzun Lafın Kısası" ve "Çocuklar İçin" başlıkları altında toplam 23 film gösterildi. Festival gösterimlerine Cinemaximum Armada Sinemaları ile Cer Modern ev sahipliği yaptı. Tüm etkinlikler ve film gösterimleri ücretsiz olarak seyircilerle buluştu.

Halkbank'ın sponsorluğunda gerçekleştirilen Engelsiz Yarışma'da Pelin Esmer'in Gözetleme Kulesi (2012), Reha Erdem'in Jin (2013), Yusuf Pirhasan'ın Kurtuluş Son Durak (2012), Reis Çelik'in Lal Gece (2012), Emin Alper'in Tepenin Ardı (2012) ve Erdem Tepegöz'ün Zerre (2012) filmleri olmak üzere 6 film yarıştı.

Engelsiz Yarışma jürisinde yönetmen Ezel Akay, oyuncu Şebnem Sönmez ve sinema yazarı Çağdaş Günerbüyük yer aldı. Ödüller Cer Modern'de yapılan törenle sahiplerine dağıtıldı.

Festivalde, Emin Alper'in yönettiği "Tepenin Ardı" en iyi film ödülünü alırken, Yusuf Pirhasan "Kurtuluş Son Durak" ile en iyi yönetmen, Erdem Tepegöz de "Zerre" filmi ile en iyi senaryo ödüllüne layık görüldü.

Festival Danışmanı, aynı zamanda Sesli Betimleme Derneği Başkanı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Kenan Önalan, festivalin "İnanmış bir avuç insan, dünyayı değiştirebilir" düşüncesiyle yola çıktığını ve sesli betimleme ve işaret dili uygulamalarının bu festivalle artık tüm Türkiye'ye yayılmasını temenni ettiklerini söyledi. - Ankara

Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde Ödüller Verildi

Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde Ödüller Verildi

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title