'Angelina Dudak' Tartışması

'Angelina Dudak' Tartışması
Sabah.com.tr - Haberler | Magazin

Lara, "Yüzümde estetik yok" dedi ve dolgun dudaklarının nedenini açıkladı: İlkokul beşinci sınıfa kadar....

Dolgun dudakları nedeniyle Angelina Jolie'ye benzetilen ve estetikli olduğu iddia edilen şarkıcı Lara; "Yıllardır, estetik yüzünden bu dudaklara sahip olduğum yazıldı ama işin aslı öyle değil" diyerek ilginç bir açıklama yaptı:

ANNEM MEMEDEN ZOR KESTİ

"Yüzümün hiçbir yerinde estetik yok. Bu Angelina Jolie dudaklarımı, uzun süre meme emmeye borçluyum. Annem, küçükken beni memeden zor kesmiş. Geceleri uyurken baş parmağımı emermişim. Daha da ilginci, ilkokul beşinci sınıfa kadar emzik emdim. Annem emziğimi saklardı, ben kartondan emzik yapar, yine emerdim. Bu dudaklara sahip olmamın en büyük sebebi emzik emmek!" Popçu Lara; bir öneriyle devam etti: "Böyle dolgun dudak isteyenler estetik yaptırmayıp emzik kullansınlar."

ALOE VERA'YI DA KENDİM KEŞFETTİM

Lara; cilt güzelliği için de iki yıldır Aloe Vera bitkisini kullandığını belirterek şunları anlattı: "Bir gün Alanya'da, Aloe Vera bitkisinin dikenlerini kesip ortadan ikiye böldüm. İçinden çıkan jöle kıvamındaki sıvıyı yüzüme sürdüm ve sivilcelerin hepsi temizlendi. Aloe Vera bitkisinin içindeki sıvı ve kullanımını kendim keşfettim. Herkes üretilen kremini alıp kullanıyor ama ben direkt bitki ile işimi görüyorum. Birkaç sağlıkçı ile konuştum; onlar da bu uygulamamın daha sağlıklı olduğunu söyledi. Aktarları gezip bir şeyler keşfetmeye bayılırım."

EMZİKLE OLSA HERKES DOLGUN DUDAKLI OLUR

Lara'nın, dolgun dudaklara sahip olmak için emzik kullanımını önermesi, uzmanların tepkisini çekti. Diş Hekimi Doç. Dr. Tosun Tosun, "Uzun süre emzik emmek, dişlerin iskelet yapısında bozukluğa yol açar ve dişler arasında açıklıklar meydana gelir" diyerek ekledi:

DİŞ YAPISINDA BOZUKLUK YAPAR

"Emzik nedeniyle bozulan dişler, öne meyil yaparak yumuşak dokuyu iter ve üst dudak kalkıklığı meydana gelir. Emzikle dudak dolgunlaşması mümkün olsa da sağlıklı değildir. Biz, ebeveynlere çocuklarına uzun süre emzik vermelerini önermiyoruz. Çünkü ileriye doğru, dişlerin sıraları ve yapısında bozulmalar oluşuyor. Bence Lara Hanım'ın dolgun dudakları genetik yapısına bağlı. Esmerlerde ve siyah ırkta, bu dolgun dudakları görmemiz mümkün."

TÜRKİYE'NİN YARISI JOLIE OLURDU

Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan da Lara'nın sözlerine şöyle karşı çıktı: "Uzun süre emzik kullanmak, meme emmek veya parmak emmek ile dolgun dudaklara sahip olunması, söz konusu değil. Bunların hiçbiri etkili olmaz. Eğer emzik emme ile dolgun dudaklar olsaydı, Türkiye'nin yarısı Angelina Jolie dudaklı olurdu!"

Sabah : http://www.sabah.com.tr

'Angelina Dudak' Tartışması
'Angelina Dudak' Tartışması
'Angelina Dudak' Tartışması

Kaynak: Sabah.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title