And Dağları Haberleri

And Dağları haber, And Dağları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

And Dağları - 29.11.2019
İklim Değişikliği Zirvesi'nden beklentiler düşük
Bu raporlarda, küresel ısınmanın etkilerinin en gerçek görüldüğü yerlerden biri Güney Amerika'daki And Dağları olarak gösteriliyor.
And Dağları - 26.11.2019
Arjantin'de kadına yönelik şiddete karşı yürüyüş düzenlendi
Göstericiler, taşıdıkları Bolivya ve And dağları civarında yaşayan yerlileri temsil eden "Whipala" bayraklarıyla da Bolivya'da muhalefetin ve ordunun baskısıyla Devlet Başkanı Evo Morales'in istifa etmesini protesto etti.
And Dağları - 19.11.2019
Arjantin'de binlerce kişi Morales'e destek gösterisi düzenledi
Mayıs Meydanı'nı dolduran binlerce kişi, ellerinde Morales'e destek yazıları olan pankartlarla, And Dağları civarında yaşayan yerlileri temsil eden 7 renkli Whipala ve Bolivya bayrakları taşıdı.
And Dağları - 16.11.2019
Arjantin'de Morales'e destek gösterisi
Göstericiler ellerinde "Bolivya'da darbeye hayır" yazılı pankartlar ile And Dağları civarında yaşayan yerlileri temsil eden, 7 renk içeren Whipala ve Bolivya bayrakları taşıdı.
And Dağları - 5.11.2019
Bolivya Devlet Başkanını taşıyan helikopter acil iniş yaptı
Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales'i taşıyan helikopter, acil iniş yaptıBolivya Hava Kuvvetlerinden (FAB) yapılan açıklamada, Devlet Başkanı Evo Morales'i taşıyan askeri helikopterin And Dağları'ndaki bir kasaba yakınlarına acil iniş yaptığı belirtildi.
And Dağları - 7.10.2019
Ekvador'daki grev ve protestolar
Azuay eyaletine bağlı And dağları bölgesinde otomobilin çarptığı bir kişinin, yollarda kurulu barikatların ambulansı engellemesi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.
And Dağları - 20.8.2019
500 yaşındaki "İnka kızı" mumyası Bolivya'ya geri gönderildi
İnka medeniyetinin son yıllarında La Paz yakınlarındaki And Dağları'ndan geldiği bilinen mumyanın çok iyi korunduğu ifade ediliyor.
And Dağları - 2.8.2019
Ekvador'da yeni kurbağa türleri keşfedildi
"Phys.org" internet sitesinde yer alan haberde, Zooloji Müzesi'nden bilim insanları Nadia Paez ve Dr. Santiago Ron'un, Ekvador'da And Dağları'nın tropikal kısmında yürüttüğü araştırmada genetik, biçimsel, biyoakustik ve ekolojik özelliklerine göre 11 yeni kurbağa türü keşfettiği belirtildi.
And Dağları - 25.7.2019
Avokado ve kale bitkisi neden ün kazandı?
Bazı yiyecekler diğerlerine kıyasla daha fazla ün kazanır. Avokado ve kale bitkisi de bir yandan iş piyasasına yeni olanaklar getirirken öte yandan da diyetimizi biçimlendiriyor. Peki neden chia tohumu, avokado, kıvırcık karalahanaya benzeyen kale bitkisi, kurt üzümü (goji), Latin Amerika kökenli kinoa tohumu son yıllarda bu kadar ün kazandı? Milenyum kuşağıyla ünlenen bu meyve ve sebzeleri neredeyse tüm kafe ve tavernalarda bulmak mümkün… ve iyi para kazandırıyorlar. Avokado binlerce yıldır bilinen ve tüketilen bir meyve. Ama Milenyum kuşağıyla, yani günümüzün 20'li ve 30'lu yaşlardaki insanlarıyla talep oldukça arttı. Uluslararası Ticaret Merkezi verilerine göre, 2012-16 yılları arasında avokado ithalatı yüzde 21 artışla 4,82 milyar dolara ulaştı. Tüketiciler arasında bir yiyeceğe ilginin artmasına neden olan birçok etken var. Bunlar arasında özenli Instagram fotoğrafları ile bazı yiyeceklerin reklamını yapan kuruluşların etkisi başta geliyor denebilir. Kimileri b inlerce yıldır tüketiliyor Belli bölgelerde binlerce yıldır tüketilen kimi egzotik yiyecekler özellikle uzaktaki ülkelerde ilgi uyandırabiliyor. Adelaide Üniversitesi'nde gıda uzmanı Jessica Loyer "süper gıda" olarak görülen acai çileği ile chia tohumunu örnek veriyor: "Bu gıdaların birçoğu gelişmekte olan ülkelerde yıllardır tüketiliyor. Buralarda yaşayan insanlar bu ilgiden ve sağladığı maddi imkanlardan memnuniyetini dile getiriyor." Örneğin Peru'da tüketilen bir tür turp olan 'maca' kökü öğütülüp besin takviyesi olarak kullanılıyor. Bu bitki vitamin, mineral ve enerji verici özellikleriyle biliniyor. Orta And Dağları'nda yaşayan insanlar bu kök bitkisine öyle hayran ki 5 metrelik heykelini dikmişler.
And Dağları - 28.12.2018
Kanada'daki Buzulların Yüzde 80'i 50 Yıl İçinde Eriyecek
Araştırmada incelenen bölgenin, Antarktika ve Grönland'daki buzulların dışında dünyadaki diğer buzullardan daha büyük bir alanı kapsadığına dikkati çeken David Hik, erime oranlarının Avrupa Alpleri'nde ve And Dağları'nda görülenlerle benzeştiğini kaydetti.
And Dağları - 7.12.2018
Latin Amerika'ya Giden Türk Turist Sayısı Yüzde 25 Arttı"
Kurt, And Dağları'nda yaşamış medeniyetler içerisinde en gizemli kalmış olanı İnkalar'ın diyarı Peru'dan Bolivya'nın benzersiz coğrafyasına ve Pasifik Okyanusu'nun incisi Şili'ye kadar Latin Amerika'yı gezmek isteyenlere paket tur sunduklarını sözlerine ekledi.
And Dağları - 3.10.2018
Karmod Şili'de Şantiye Binaları Kurdu
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Karmod, Şili'nin doğusundaki And Dağları'nın eteğinde faaliyet gösteren altın madeni işletmesince kullanılacak 6 adet binanın 2 ay gibi kısa bir sürede kurulum yaparak teslim etti.
And Dağları - 28.9.2018
Ekvador'da Göçmen Kuşların Gizemli İntiharına Cevap Aranıyor
And Dağları'nda… İLGILI HABERLER : http://tr.
And Dağları - 26.9.2018
Peru'da Otobüs Kazası: 21 Ölü
Emniyet Sözcüsü Marco Llanos, otobüsün And Dağları'nda karşı yönden gelen bir otomobille çarpıştıktan sonra nehre düştüğünü açıkladı.
And Dağları - 22.7.2018
Ekvador'da Dünyanın En Büyük Çiçek Anıtı İnşa Edildi
And Dağları'nda bulunan Tabacundo kasabasında güllerden inşa edilen anıt, dünyanın çiçeklerden oluşan en büyük yapısı olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
And Dağları - 26.6.2018
Leıca Galeri İstanbul Magnum Fotoğrafçısı Werner Bischof'un
16 Mayıs 1954 günü - 38 yaşındayken - And Dağları'nda (Peru) geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Bischof, bu kısa hayatına rağmen fotoğraf tarihinde büyük iz bırakan isimler arasında yer alıyor.
And Dağları - 10.5.2018
Devletten Aldığı Destekle Ürettiği Kinoayı İhraç Etti
Güney Amerika'da yetişiyor Astronotların beslenmesinde kullanılan kinoa Güney Amerika'daki And Dağları'nda yetişen bir bitkidir.
And Dağları - 9.4.2018
Yerkürede Yeni Nitrojen Kaynağı Keşfedildi
Araştırmada, Himalaya ve And Dağları gibi dağlık bölgelerin, kaya nitrojen aşınması açısından önemli kaynaklar olduğu, otlak, tundra, çöl ve ağaçlık arazilerde de büyük kaya nitrojen oranlarıyla karşılaşıldığı vurgulandı.
And Dağları - 4.12.2016
Maden Mühendisleri Odası, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü Bildirgesi Yayınladı
TMMOB Maden Mühendisleri Odası, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, bu günün İzmit'te, Roma İmparatorluğu'nun zulmünden kaçıp madencilere sığınan Santa Barbara'nın 4 Aralık tarihini bütün dünya madencilerine armağan ettiği gün olduğu belirtildi. Bu günün, madencilerin onurlu mücadelesi ile yazılan bu tarih bir destan şeklinde kayda geçtiği çünkü madencilerin Seattle'da, Zonguldak'ta, Mentawai'de, Soma'da, Cape Town'da, Şirvan'da, And Dağları'nda, Aladağ'da, Delhi'de, dünyanın bütün yer altı zenginliklerinin emekçi nefesimize karıştığı dehlizlerde, şevlerde, galerilerde, aynalarda, yangınlarda olduğu dile getirildi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: And Dağları Haberleri | And Dağları Haber - Haberler - And Dağları haberleri, son dakika and dağları haber ve gelişmeleri burada. 22 Nisan Dünya günü - Gezegenimizi koruyan gerçek çevre savaşçıları: 'Yerli halklar'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.11.2020 05:23:52. #1.15#
title