Amazon Ormanları Haberleri

Amazon Ormanları haber, Amazon Ormanları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amazon Ormanları - 22.9.2020
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, BM 75. Genel Kuruluna hitap etti Açıklaması
Amazon Ormanları konusunda da hem içeride hem de uluslararası arenada kendilerine haksızlık yapıldığını savunan Bolsonaro, devasa büyüklükteki ormanların farklı yerlerinde çıkan yangınlarla mücadele ettiklerini ve bu ormanlarda yürüttükleri çalışmaların çevreye duyarlı olduğunu savundu.
Amazon Ormanları - 19.8.2020
Brezilya'nın Amazon ormanları yanmaya devam ediyor
NOVO Brezilya'nın ve dünyanın en büyük yağmur ormanlarından Amazonlar'da ormansızlaşma devam ederken, geçen yıl 100 binden fazla yangına sahne olan Novo Progresso bölgesi civarındaki ormanlar yeniden alevlere teslim oldu.
Amazon Ormanları - 27.7.2020
Brezilya'nın Pantanal bölgesinde yangınlar geçen yıla kıyasla iki katından fazla arttı
Brezilya hükümeti, 16 Temmuz'da, Pantanal sulak alanlarında ve Amazon ormanlarında dört ay boyunca ateş yakmayı yasaklayan bir kararname yayınladı ancak kararname yürürlüğe girdiğinden bu yana sadece Pantanal'de 1002 ateş yakıldığı tespit edildi.
Amazon Ormanları - 23.6.2020
Testere ve baltalarla ormanda kuruyan dalları kesip, temizlik yaptılar
ERZURUM merkez Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve 150 belediye çalışanı amazon ormanları gibi bugüne kadar baltanın girmediği ormanlık alana girerek temizlik ve budama çalışması yaptı.
Amazon Ormanları - 12.6.2020
"Pandemi Döneminde Sanat ve Covidoscope Projesi" söyleşisi
"Sanat bize duygudaşlığın nasıl olabileceğini gösteriyor" Pandemi gibi kriz dönemlerinde sanatın insanlar arasında konuşma fırsatı yarattığını belirten Sayar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Başka kültürlerin birbirini anlamasını, aradaki duvarların geçirgenleşmesini sağlıyor sanat. Bu pandemi bana göre bir hususiyetiyle çok önemli. İnsanlık yüz yıldan sonra, bir evvelki pandemiden sonra ilk defa ortak bir kader duygusu etrafında kenetleniyor. Brezilya'daki Amazon Ormanları'ndan Hindistan'ın gettolarındaki insana kadar herkes ortak bir tehlikeye karşı bir duygudaşlık gösteriyor.
Amazon Ormanları - 1.5.2020
Brezilya'da Kovid-19 kaynaklı artan ölümler tabut yetersizliğine neden oldu
Brezilya Cenaze Servisi Sağlayıcıları Birliği Başkanı Lourival Panhozzi, Amazon ormanları içindeki yaklaşık 2 milyon nüfuslu Manaos'ta Kovid-19 kaynaklı ölümlerin artması, Manaos'un civarında yaşayan ve bu şehri tıbbi hizmet almak için kullanan birçok kişiyi de olumsuz etkilediğini söyledi.
Amazon Ormanları - 2.4.2020
Brezilya'da Amazon kabilesine mensup çevre aktivisti öldürüldü
Brezilya'da, Amazon ormanlarında koruma altındaki yerli bir kabilenin üyesi silahlı kişilerce öldürüldü.
Amazon Ormanları - 29.1.2020
İklim değişikliğine dikkati çekmek için ahşap bisikletle dünya turunda
Türk halkının misafirperverliğini çok sevdiğini dile getiren Efmorfidis, şöyle devam etti: "Babamın babası Ordulu. Türkiye'yi çok seviyorum ve burada olmaktan çok mutluyum. Kendimi hiç yabancı gibi hissetmiyorum. Beni gören, bir şeyler ikram etmek için heyecanlanıyor. Bu da beni sevindiriyor. Karadeniz sahili üzerinden Türkiye'den ayrılacağım. Nisan ayında bu yolculuğumu Nepal'de dünyanın yüksek dağı olan Everest'e ulaşarak tamamlamayı hedefliyorum. Daha sonra evime döneceğim." Dünyanın korunmasında herkesin çaba göstermesi gerektiğini vurgulayan Efmorfidis, 2021 yılında da Amazon ormanları için farkındalık yaratmak ve coğrafyanın korunmasına destek vermek için yolculuk yapacağını sözlerine ekledi.
Amazon Ormanları - 21.1.2020
Çevre WEF'in en önemli başlığı oldu
Bu yıl 59'uncusu düzenlenen Dünya Ekonomik Forumunun açılış konuşmasını yapan ev sahibi İsviçre Cumhurbaşkanı Simonetta Sommaruga, Dünya Ekonomik Formunun açılış konuşmasının tamamını çevrenin korunmasına ayırdı. Simonetta Amazon ormanları veya Avustralya yangınlarına değinerek böceklerin ölmesiyle herkesin acı çekeceğini söyledi.
Amazon Ormanları - 21.1.2020
2019'da Türkiye'yi 42 milyon 910 bin yabancı ziyaret etti
Hem ticaret hem de kişisel gelişimle ilgili konularda yapılacak yolculukların yoğun olduğu bir döngü yaşanacağını belirten Devi, "Deniz yoluyla seyahatler, 2020'ye damgasını vuracak görünüyor. Afrika gezileri, Amazon ormanları bu seneki gezilerin odak merkezi haline gelecek.
Amazon Ormanları - 12.12.2019
ABD Başkanı Trump, Greta Thunberg'in "Yılın Kişisi" seçilmesine tepki gösterdi Açıklaması
Brezilya Devlet Başkanı Bair Bolsonaro da önceki gün Thunberg'i Twitter üzerinden eleştirmişti. Genç kızın Amazon Ormanları'nın yok edilmesiyle ilgili eleştirileri ve orada yaşayan yerlilerin durumuna dair yaptığı yorumlara tepki gösteren Bolsonaro, "Greta yerlilerin Amazon'u savunmak için hayatını kaybettiğini söylüyor.
Amazon Ormanları - 2.11.2019
Amazonlar'da yerli çevre koruyucusu öldürüldü
1 Ocak 2019'da göreve başlayan Bolsonaro, iktidarı süresince Amazon Ormanları'nı korumakla görevli çevre ve yerli hakları ajanslarının bütçesinde yüzde 25, orman yangınlarını önlemek için ayrılan bütçede yüzde 23 kesintiye gitmişti.
Amazon Ormanları - 24.9.2019
"Amazonlar'a 'dünyanın akciğeri' demenin anlamı yok"
Bolsonaro, hükümetin Amazon Ormanları'na kesinlikle zarar vermediğini ve çevrenin korunması konusunda hassas olduğunu ifade etti.
Amazon Ormanları - 23.9.2019
Fransa'dan Amazon'daki yangınlar için 200 milyon dolar
Macron, Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu Görüşmelerine katılmak üzere bulunduğu ABD'nin New York kentinde, Amazon ormanlarındaki yangınlara ilişkin eylem toplantısında konuştu.
Amazon Ormanları - 23.9.2019
AB'den "Amazon ormanları" uyarısı
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Amazon ormanlarındaki yangınlara ilişkin, "Ağaçların yetişmek için yıllara ihtiyacı var ancak yanması bir dakika." ifadesini kullandı.
Amazon Ormanları - 9.9.2019
Brezilya'da Amazonlar'da yerli halkları koruma ajansı görevlisine suikast
1 Ocak 2019'da göreve başlayan Bolsonaro, iktidarı süresince Amazon Ormanları'nı korumakla görevli çevre ve yerli hakları ajanslarının bütçesinde yüzde 25, orman yangınlarını önlemek için ayrılan bütçede yüzde 23 kesintiye gitmişti.
Amazon Ormanları - 3.9.2019
Brezilyalı elçiden Fransa lideri ve eşine hakaret: Macron tavuk, palyaço; eşi çirkin ejderha
Macron, Brezilya yönetimini Amazon Ormanları'nda haftalardır devam eden yangınlara müdahale için gereken adımları atmaması nedeniyle eleştirmiş, Bolsonaro ise bu yangınları gündeme getiren Macron'a "Sömürgeci zihniyete sahip" suçlamasında bulunmuştu.
Amazon Ormanları - 3.9.2019
Bolsonaro, Amazonlar'daki yangınlar için düzenlenecek zirvede bulunmayacak
Amazon ormanlarında devam eden yangınlarla ilgili olarak Venezuela hariç komşu ülkelerle, Kolombiya'nın Leticia şehrinde 6 Eylül Cuma günü bir toplantı düzenleneceği açıklanmıştı.
Amazon Ormanları - 29.8.2019
Brezilya'da 60 gün boyunca anız yakmak yasak
Amazon ormanlarında devam eden yangınlarla ilgili olarak Venezuela hariç komşu ülkelerle birlikte Kolombiya'nın Leticia şehrinde 6 Eylül Cuma günü bir toplantı düzenleneceğini açıklanmıştı.
Amazon Ormanları - 29.8.2019
Dünyanın akciğerleri Amazonlar'da yangınlar devam ediyor
Brezilya'da 2019'da 730 bin yangın alarmı Global Forest Watch sitesine göre de Amazon ormanlarının yüzde 60'ına ev sahipliği yapan Brezilya'da bu yıl 1 Ocak'tan 28 Ağustos'a kadar 730 binden fazla yangın alarmı verildi.
Amazon Ormanları - 28.8.2019
Amazonlardaki yangınlara çözüm için zirve düzenlenecek
Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Şili Devlet Başkanı Sebastian Pinera ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Amazon ormanlarında devam eden yangınlarla ilgili olarak Venezuela hariç komşu ülkelerle birlikte Kolombiya'nın Leticia şehrinde 6 Eylül Cuma günü bir toplantı düzenleneceğini açıkladı.
Amazon Ormanları - 28.8.2019
Bolivya'da yangınlar 950 bin hektar alanı kül etti
Bolivya'da çıkan yangınlardan bazısı ülke sınırları içindeki Amazon ormanlarında etkili olurken, yangın nedeniyle en fazla, Brezilya ve Paraguay sınırı yakınında yer alan Chiquitania bölgesindeki ormanların zarar gördüğü bildirildi.
Amazon Ormanları - 27.8.2019
Amazonlar'dan sonra Afrika'daki ormanlar da yangına teslim
Ağustos ayının başından bu yana Amazon ormanları yanmaya devam ederken, dünyanın 'ikinci akciğerleri' olarak kabul edilen Kongo Havzası ve Afrika'nın çeşitli bölgelerinde bulunan ormanlarda da aynı dönemde başlayan yangınların devam ettiği açıklandı.
Amazon Ormanları - 27.8.2019
NASA verileri Amazonlar'da yangın yoğunluğunun rekor düzeye ulaştığını gösteriyor
Amazonlar'daki orman kaybı artıyor Amazon Ormanları'ndaki azalma ve canlı türlerinin yok olması üzerine çalışmalar yapan Imazon Vakfı'nın mayısta yayımladığı çalışmada, Ağustos 2018'den Nisan 2019'a kadar bölgede yaklaşık 2 bin kilometrekare ormanlık alanın yok olduğu bildirilmişti.
Amazon Ormanları - 27.8.2019
Trump'tan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'ya destek
ABD Başkanı Donald Trump, Amazon Ormanları'ndaki yangınlar nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'ya destek vererek, ABD'nin Brezilya'nın her zaman yanında olduğunu belirtti.
Amazon Ormanları - 26.8.2019
Grönland'da temmuzda 179 milyar ton buz eridi
Liderlere harekete geçme çağrısı Guterres, Sibirya, Alaska, Kanada ve Arktik Dairesi'ndeki yangınlar nedeniyle haziranda atmosfere 50 megaton, temmuzda ise 79 megaton karbondioksit salınımı olduğu bilgisini paylaşarak, şimdi ise Amazon Ormanları'nın haftalardır yandığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Amazon Ormanları Haberleri | Amazon Ormanları Haber - Haberler - Amazon Ormanları haberleri, son dakika amazon ormanları haber ve gelişmeleri burada. Orman yangınları kısır döngü yaratıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 14:20:43. #1.14#
title