Altındağ Belediyesi Sosyal Yardımlaşmada Yeni Bir Dönem Başlattı

Altındağ Belediyesi Sosyal Yardımlaşmada Yeni Bir Dönem Başlattı

Altındağ Belediyesi ile Altınay Yardım Organizasyonu, vatandaşlar için gerçekleştirdiği gıda yardımı uygulamasında yeni bir dönem başlattı.

Altındağ Belediyesi Sosyal Yardımlaşmada Yeni Bir Dönem Başlattı

Altındağ Belediyesi ile Altınay Yardım Organizasyonu, vatandaşlar için gerçekleştirdiği gıda yardımı uygulamasında yeni bir dönem başlattı. Önceden vatandaşların belirli periyotlarda belediyeye gelerek aldıkları gıda yardımı uygulamasında, bundan böyle 'çekle alışveriş' dönemine geçildi.

Alışveriş çeklerinin ihtiyaç sahiplerine tanıtımı ve dağıtımı Altınay Çarşı'nda düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Başkan Yardımcısı Tuncay Temel'in de katıldığı törende, belediyeden düzenli gıda yardımı alan 60 aile de hazır bulundu. Çekle alışveriş uygulamasını büyük bir sevinçle karşılayan ihtiyaç sahibi aileler, çekin kullanımı konusunda Başkan Tiryaki'den bilgi aldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Bundan önce ihtiyaç sahibi aileler, bakliyat, pirinç, salça gibi uzun süreli tüketim mallarından oluşan gıda kolilerini belediyenin yanında bulunan Altınay Çarşı'na gelerek alıyorlardı. Bazı aileler için, bu kolileri eve götürmek sorun oluyordu.

Şimdi bu çekler sayesinde ailelerimiz evlerine yakın olan anlaşmalı marketlere gidip gönüllerince alışveriş yapabilecek, taze sebze, meyve ve et, en önemlisi de çocuklarına çikolata alabilecekler" diyerek çekle alışveriş uygulaması hakkında bilgi verdi.

Çeklerin Altındağ ilçesi sınırlarında bulunan 17 Başgimpa, 4 Çelikler ve 4 Makromarket şubesinde geçerli olduğunu vurgulayan Başkan Tiryaki, çeklerin her birinin 100 TL değerinde olduğunu belirterek, "Altınay aracılığıyla her ay 1000 aileye düzenli gıda yardımı yapıyoruz. Çek uygulaması sayesinde bu sayı ilerleyen günlerde daha da artacak. Daha fazla Altındağlı vatandaşımızın yüzü gülecek" dedi.

"MARKETTEN ARTIK GÖNLÜMCE ALIŞVERİŞ YAPACAĞIM"

Altınay'dan gıda yardımı alan ve çekle alışveriş uygulamasını büyük bir sevinçle karşılayan Şükran Erel, çekini alır almaz soluğu markette aldı. "Daha önceden koliyle verilen yardımları taşıyamıyorduk. Belediyeye tek başıma gelsem taşıyamıyorum, 2 kişi gelsek yol parası yok" diyen Şükral Erel, "Bu uygulama gerçekten çok iyi oldu. Artık evime yakın olan marketten gönlümce alışveriş yapabileceğim. Allah razı olsun" diye konuştu.

En çok çocukları için taze sebze ve et alabileceği için çok mutlu olduğunu söyleyen Metanet Deyyanova ise kendilerine bu imkanları sunan Altındağ Belediyesi'ne teşekkür etti. "Çocuklarımın istediklerini alabileceğim. En çok da et alabileceğim için seviniyorum" diyen Deyyanova, marketten alışveriş yapmanın daha güzel olduğunu da sözlerine ekledi. - ANKARA