Altın Koza'nın Jüri Üyeleri Belli Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Altın Koza'nın Jüri Üyeleri Belli Oldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Altın Koza'nın Jüri Üyeleri Belli Oldu

20.Altın Koza Film Festivali kapsamındaki Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi açıklandı.

20. Altın Koza Film Festivali kapsamındaki Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi açıklandı.

Altın Koza'dan yapılan açıklamaya göre, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 20. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda görev yapacak jüri üyeleri belli oldu.

Berlin Film Festivali Avrupa Pazarı Direktörü Beki Probst'un başkanlığında görev yapacak jüri üyeleri şöyle:

"Yönetmen Pelin Esmer, yapımcı Türker Korkmaz, görüntü yönetmeni Özgür Eken, oyuncular Melisa Sözen ve Yiğit Özşener ile müzisyen Cengiz Onural."

12 FİLM YARIŞACAK

Yarışmada, Mustafa Kemal Uzun'un "Çanakkale Yolun Sonu", Atıl İnaç'ın "Daire", Alphan Eşeli'nin "Eve Dönüş Sarıkamış 1915", Hakkı Kurtuluş-Melik Saraçoğlu'nun "Gözümün Nuru", Emre Yalgın'ın "Hadi Baba Gene Yap", Aslı Özge'nin "Hayat Boyu", Reha Erdem'in "Jin", Deniz Akçay Katıksız'ın "Köksüz", Semir Aslanyürek'in "Lal", Uğur Yücel'in "Soğuk", Biket İlhan'ın "Yarım Kalan Mucize" ve Mahmut Fazıl Coşkun'un "Yozgat Blues" filmlerinin yer alacağı açıklanmıştı.

FİLM - YÖN'DEN 'EN İYİ YÖNETMEN' ÖDÜLÜ

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kapsamında Film Yönetmenleri Derneği de (Film-Yön) bir ödül verecek. Film-Yön jürisi de yönetmenler İsmail Güneş, Ezel Akay ve Handan Öztürk'ten oluşacak.

Film-Yön ve Altın Koza Film Festivali tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen 19. Altın Koza'da açılan bu ödül bölümünün amacı, sinemanın temel yaratıcısının, yani yönetmenin daha iyi tanımlanması, farklılığının algılanması konusunda bir ufuk açmak olarak nitelendiriliyor. Uygulama, seyirci açısından da, yönetmen sinemasının daha iyi algılanması konusuna dikkat çekmeye çalışıyor.

SİNEMA YAZARLARI FİLMLERİ DEĞERLENDİRECEK

Festival kapsamında her yıl verilen ödüllerden SİYAD En İyi Film Ödülü jürisinde ise sinema yazarları Serdar Akbıyık, Yeşim Burul Seven ve Olkan Özyurt görev yapacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi 20. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda ödüller, 22 Eylül tarihinde yapılacak Ödül Töreni'nde sahiplerini bulacak. - ADANA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title