Almanya'daki Türk Oyunculardan Yeni Bir Film Daha - Haberler
Haberi Paylaş

Almanya'daki Türk Oyunculardan Yeni Bir Film Daha

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Almanya'daki Türk Oyunculardan Yeni Bir Film Daha

Düsseldorf'ta çekimlerine başlanan ve Serdar Işık'ın yönettiği Son Merhaba'da başrolde, oyunculuğa Almanya'da başlayan ve farklı filmlerde rol alan Tolga Çılga ile Funda Bostanlık var. Daha önce çekilen kısa filmlerde Tolga Çılga ile birlikte rol alan ses sanatçısı Aylince'nin de rol aldığı Son Merhaba'da, Gürkan Arıkboğa ilk kez oyuncu olarak kamera karşısına geçti.

Düsseldorf'ta çekimlerine başlanan ve Serdar Işık'ın yönettiği Son Merhaba'da başrolde, oyunculuğa Almanya'da başlayan ve farklı filmlerde rol alan Tolga Çılga ile Funda Bostanlık var. Daha önce çekilen kısa filmlerde Tolga Çılga ile birlikte rol alan ses sanatçısı Aylince'nin de rol aldığı Son Merhaba'da, Gürkan Arıkboğa ilk kez oyuncu olarak kamera karşısına geçti. Kulak, Burun, Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. Selma Uygun'un Düsseldorf'daki sağlık merkezinde çekimlerine başlanan Son Merhaba, ölümcül bir hastalığa yakalanan ve hayatlarının son dönemlerini bir hastanede geçiren Bahar ve Can'ın hikayesini anlatıyor. Aşkı farklı bir boyutta işleyen kısa filmin yönetmenliğini Serdar Işık üstlenirken, filmin müzikleri de Gökhan Kırdar'ın parçalarından seçilmiş.

FESTİVALLERDEN ÖDÜL BEKLİYORUZ

Son Merhaba'nın kadrosu, Düsseldorf'ta bulunan ünlü mekanlardan Terass Restoran'da bir araya gelerek, filmin çekim planlamasını yaptı. Türkiye'de daha çok reklam filmleri çeken ve son olarak '20 Dakika' isimli televizyon dizisinde görev alan Serdar Işık, 'İlk kez Almanya'da bir kısa film çekiyor olmaktan ve Almanya kökenli bir kadroyla çalışmaktan dolayı mutluyum. Kaliteli bir film çekiyoruz. Film hak ettiği değeri görecektir' dedi.

Fimlde 'Can' karakterini oynayan Tolga Çılga ise, 'Yönetmen Serdar Işık ve Görüntü Yönetmeni Belçikalı Alain Jongen ile çalışıyoruz. Oyuncu arkadaşlarımız da oldukça uyumlu ve başarılı. Bir hafta içinde çekimleri tamamlayacağız ve ardından yönetmenimiz İstanbul'daki ekibiyle filmi hazırlayacak. Filmimizi, Eylül ayı itibariyle Mannheim, Nürnberg ve Frankfurt festivallerine ve ardından Türkiye'de yapılacak festivallere göndereceğiz. Çok ümitliyiz, mutlaka ödül alabileceğimizi düşünüyoruz' diye konuştu.

Sahne başarısını film setinde de gösteren Aylince ile Konservatuvar Öğrencisi Funda Bostanlık da, film kadrosunun iyi bir ekipten oluştuğunu ve izleyen herkesin beğenebileceği bir film çektiklerini belirttiler.

Almanya'daki Türk Oyunculardan Yeni Bir Film Daha

Almanya'daki Türk Oyunculardan Yeni Bir Film Daha

Almanya'daki Türk Oyunculardan Yeni Bir Film Daha

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım