Selma Haberleri

Selma haber, Selma son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Selma - 30.04.2021
İstanbul Modern'in çevrim içi etkinlikleri tam kapanmada da sürüyor
Okul gruplarına yönelik olarak "Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer" sergisine paralel hazırlanan çevrim içi sergi turu da çocuklar için düzenleniyor.
Selma - 11.03.2021
TBMM Başkanı Şentop, İstiklal Marşı konulu kısa film ödül törenine katıldı Açıklaması
Yarışmanın birincisi Abdullah Karaca'ya ödülünü Şentop verdi. Şentop ayrıca eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova, sanatçılar Hülya Koçyiğit ve Yavuz Bingöl ile Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Ersoy Argon, bazı il ve ilçelerin belediye başkanları, yönetmen, senarist ve yapımcılara da yarışmaya katkılarından dolayı plaket verdi.
Selma - 23.02.2021
"Yeşilçam'ın unutulmazlarından: Orçun Sonat"
Çeşitli televizyon dizilerinde de rol alan Sonat, 1980'de Oraloğlu Tiyatrosu'na ortak oldu. Usta oyuncunun, sinema ve tiyatro oyuncusu Selma Sonat ile evliliğinden Orsel ve Selçun, ikinci evliliğini yaptığı Sevgi Sonat'tan ise Vuslat ve Fatih Orkun adlı çocukları dünyaya geldi.
Selma - 12.01.2021
Hatay KADEM'den "Göç ve Kadın" konulu kısa film yarışması
Jüri üyeliğini, oyuncular İpek Tuzcuoğlu ve Bahadır Yenişehirlioğlu ile Mustafa Kemal Üniversitesi İletişim Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi Türker Elitaş, KADEM Hatay Temsilcisi Selma Tunç, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, yönetmen Recep Çetin ve yönetmen Ümit Sıkar'ın yapacağı yarışmada birinciye 10 bin lira, ikinciye 7 bin lira ve üçüncüye 5 bin lira ödül verilecek.
Selma - 26.12.2020
Son dakika haberi | "3. Muğla Tarhana Festivali" dijital ortamda düzenledi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ortaca Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Selma Atabey ise Geleneksel Yemekler hakkında bilgiler verdi.
Selma - 23.12.2020
GÜNDEM / 23 Aralık 2020
(İstanbul/17.00) ÖZEL HABER 1- Türk araştırmacıları, Kovid-19 bulaşma riskini hesaplayan yeni yöntem geliştirdi Gazi Üniversitesi araştırmacıları, kapalı alandaki havalandırma durumu, kişi sayısı, bulaştırıcı kaynak sayısı, ortamda bulunma süresine göre koronavirüsün bulaşma riskini ve yeni vaka sayısını hesaplayabilen bir yöntem geliştirdi Buna göre, havalandırması olmayan 35 metrekarelik kapalı bir alanda 30 kişinin 1 saat boyunca bir arada olması ve 1 kişinin bulaştırıcı olması halinde bulaşı riski yüzde 47, bu sürenin sonunda yeni vaka sayısı 14 olarak hesaplandı Doğal havalandırmada aynı koşullarda bulaşı riskinin yüzde 30'a, yeni vaka sayısının 9'a, mekanik havalandırma durumunda ise riskin yüzde 2'ye, yeni vaka sayısının 0,6'ya düştüğü öngörüsü yapıldı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeki Yılmazoğlu: "Hesaplama aracı, maske, fiziksel mesafe, hijyen koşuluna ek olarak salgının önlenmesinde havalandırmanın önemini göstermektedir" (Selma Kasap/Ankara) (Fotoğraflı) 2- Sessiz sokakların motorlu kuryeleri "gastronomi şehri"nde yoğun mesaide Kovid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan kısıtlamalarda iş yoğunluğu daha da artan motorlu kuryeler, gastronomi kenti Gaziantep'in lezzetlerini müşterilerine ulaştırıyor Kurye Mustafa Onu: "Yoğunluk olduğu için siparişleri zamanında yetiştirmeye çalışıyoruz.
Selma - 20.12.2020
Eskrimde 17 Yaş Altı Flöre Açık Turnuvası, İzmir'de sona erdi
Ankara, Balıkesir, Bursa, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Muğla ve Tekirdağ'dan 90 sporcunun katıldığı organizasyonda kızlarda Selma Defne Karataban, erkeklerde ise Alp Tuna Korkmaz altın madalyanın sahibi oldu.
title