Alman Medyasından PKK Yürüyüşüne Canlı Destek

Alman Medyasından PKK Yürüyüşüne Canlı Destek

Alman medya kuruluşu Deutsche Welle, Almanya'da terör örgütü yandaşlarının gösterisini canlı ve Türkçe olarak aktardı. Gösteride terör örgütü PYD başkanı Salih Müslim de konuştu.

Türk bakanlarının toplantısını her fırsatta iptal eden Almanya, terör örgütü PKK ve YPG'nin Almanya'da hayır kampanyası yapmasına izin verdi. PKK, Almanya'da yalnızca son iki gün içinde 7 ayrı 'Hayır' mitingi düzenledi. Mitingde terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'nin eşbaşkanı Salih Müslim konuşma yaptı.

TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERİ ÖCALAN'IN POSTERİ GÖRÜLDÜ

Miting sırasında sahnede terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın dev posteri yer aldı. Terör örgütü yandaşlarına ait bayrak ve simgelerin yasaklı olduğu söylenerek kaldırılması istendiği hâlde herhangi bir müdahalenin yapılmadığı, sempatizanların PKK paçavraları ve Abdullah Öcalan posterleri ile rahat rahat yürüyüş yaptığı görüldü.

ALMAN DW, PKK'NIN YÜRÜYÜŞÜNÜ CANLI TAKİP ETTİ

Türkiye Cumhuriyeti karşıtlığı yapan Nav-Dem'in (Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi) düzenlediği yürüyüş, Alman medya kuruluşu Deutsche Welle'in Türkçe yayın yapan DW Türkçe adlı sosyal medya hesaplarından canlı ve Türkçe olarak yayınlandı.