Aliağalılar Aşkı Birde Ondan Dinledi
Haberler » Güncel » Aliağalılar Aşkı Birde Ondan Dinledi - Haber

Aliağalılar Aşkı Birde Ondan Dinledi

Aşkın Tuna, Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirdiği "Aşkı birde ondan dinleyin" isimli şiir dinletisiyle sevenlerini kendisine bir kez daha hayran bıraktı.

Aliağalılar Aşkı Birde Ondan Dinledi

Dünya genelinde kutlanan 14 Şubat Sevgililer Günü'nü bir dizi etkinlikle taçlandıran Aliağa Belediyesi, Beraber yürüdük biz bu yollarda, Kutupta yaz gibi, Devlerin aşkı büyük olur, Fırtınalar, Dün gece aklımda yine sen vardın, Üzülme, Gülü susuz seni aşksız bırakmam gibi 1500'den fazla eserde imzası bulunan ünlü şair 'yı Aliağalılarla buluşturdu. Dillerden düşmeyen ve birbirinden çok sevilen şarkıların söz yazarı olan Aşkın Tuna, duygu yüklü şarkılarını ve şiirlerini orkestra eşliğinde Aliağalılar için seslendirdi. Aliağalılara sevginin önce şiire, sonrasında ise nasıl şarkılara yansıdığını anlatan Aşkın Tuna, okuduğu şiirleriyle katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, yoğun ilgi gören şiir dinletisini; Aliağalı vatandaşlarla birlikte izledi. Programın sonunda sahneye çıkan Mehmedali Özkurt, Aşkın Tuna'yı Aliağa'da konuk etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve sanatçıya çiçek takdim etti.

37 YILDIR AŞKI YAZIYORUM

Etkinlik sonrası yaptığı açıklamada; "Aşk bazen hayaldir bazen de gerçektir. Gerçeği bulan tüm sevgililerin sevgililer günü kutlu olsun" diyerek, duygularını dile getiren şair Aşkın Tuna, şunları söyledi: "37 yıldır yalnızca aşk yazan birisiyim. Aşkı güzel anlattığımı tahmin ediyorum. Çünkü yaşanan bir şey anlatılabilir, yaşanmayan bir şey anlatılmaz. Bilindiği üzere ismim de Aşkın, aşkla doğmuşum, aşkla yaşıyorum ve aşık olarak öleceğim" dedi.

14 Şubat Sevgililer günü gibi anlamlı ve romantik bir güne hitap eden bir etkinlikte Aliağalılarla bir araya gelmekten ötürü memnuniyetini ifade eden Şair Aşkın Tuna, "Bugün Aliağa'da bulunmak benim için sonsuz mutluluk. Aliağa'nın şu sloganını çok beğeniyorum 'İzmir'e gidilen değil İzmir'den gelinen bir yer olacak Aliağa', Bu gece çok güzel bir ortamda etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu noktada etkinliğimize katılan tüm dostlarımıza ve Sayın Belediye Başkanımız Serkan Acar'a da Aliağalılarla bizleri buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu

EMRE AYDIN KONSERİ

Aliağa'da şair AşkınTuna'nın şiir dinletisiyle başlayan 'Sevgililer Günü' etkinlikleri bugün Türkçe Rock Müziğin güçlü ismi 'ın Enka Salonunda vereceği ücretsiz konserle devam edecek. Sevgililer gününde saatler 20.00'yi gösterdiğinde Aliağa'da sahneye çıkacak olan Alternatif rock sanatçısı Emre Aydın, birbirinden güzel aşk şarkılarıyla sevgililerin yüreğine hitap edecek.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler