ALİ HAYDAR KONCA HABERLERİ

Ali Haydar Konca haber, Ali Haydar Konca son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Haydar Konca

Ali Haydar Konca

Doğum Yeri Muş /
Doğum Tarihi 1.1.1950

Ali Haydar Konca Kimdir ?

1950 Muş Varto doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1980 Askeri Darbesi’ne kadar Türkiye’nin birçok bölgesinde Kaymakamlık yaptı. Darbeden sonra göreve iade edildi. Trabzon Sürmene Kaymakamlığı ardından da Kocaeli Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne atandı. Bu görevinden istifa ederek Kocaeli’de serbest avukatlık yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ali Haydar Konca - 16.03.2018
Demirtaş ve Önder'in "Terör Örgütü Propagandası" Davası
Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Fatma Kurtulan, HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu, HDP Meclis Başkanvekili Mithat Sancar, HDP milletvekili Garo Paylan, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, HDP'li eski vekil Ali Haydar Konca ile çok sayıda izleyici ve avukat da salonda hazır bulundu.
Ali Haydar Konca - 24.01.2018
Milletvekillerine "Zeytin Dalı" Karşıtı Mektup
Yurttaş kimliğimiz ve sorumluluğumuzla, halkımızın ve tarihin önünde siz yetki sahiplerini uyarıyor, sesimize kulak vererek sağduyulu davranmaya, savaşı derhal durdurmaya ve sorunu diyalogla çözmeye davet ediyoruz." Mektubun ekinde, aralarında siyasetçi, akademisyen, yönetmen, yazar, senarist, gazeteci ve oyuncuların yer aldığı şu isimler bulunuyor: "Abdullah Demirbaş, Abdülbaki Erdoğmuş, Ahmet Aykaç, Ahmet Faruk Ünsal, Ahmet İnsel, Ahmet Tonak, Akin Birdal, Ali Bilge, Ali Haydar Konca, Ali Uçansu, Arzu Başaran, Aydın Arı, Aydın Selcen, Ayşe Erzan, Ayşe Hür, Ayşe Nur Doksat, Ayşegül Devecioğlu, Ayten Yıldırım, Bahattin Yücel, Baki Tezcan, Baskın Oran, Belgin Koç, Beyza Üstün, Binnaz Toprak, Burhan Sönmez, Bülent Utku, Celal Korkut Yıldırım, Celalettin Can, Cem Mansur, Cem Özatalay, Cengiz Arın, Cihangir İslam, Defne Asal, Deniz Türkali, Dilek Gökçin, Ece Temelkuran, Ekrem Baran, Emine Uşaklıgil, Engin Sustam, Erdal Kalkan, Erdoğan Aydın, Erol Katırcıoğlu, Ersin Salman, Ertuğrul Günay, Ertuğrul Mavioğlu, Ertuğrul Yalçınbayır, Esra Ersan, Esra Mungan, Eşref Erdem, Fadıl Öztürk, Fadime Gök, Fahrettin Dağlı, Fatma Bostan Ünsal, Ferhat Tunç, Fethiye Çetin, Fidan Eroğlu, Fikret Ünlü, Füsun Ertuğ, Genco Erkal, Gençay Gürsoy, Gonca Gül Gedikoğlu, Gönül Saray, Gülriz Sururi, Gülseren Onanç, Gülten Kaya, Gürhan Ertür, Hacer Ansal, Halil Ergün, Hasan Cemal, Hasip Kaplan, Hıdır Işık, Hüda Kaya, Hürriyet Karadeniz, Hüsamettin Cindoruk, Hüseyin Ayrılmaz, Hüsnü Okçuoğlu, İhsan Eliaçık, Kumru Toktamış, Lale Mansur, Lati Akyüz, Levent Tüzel, Mebuse Tekay, Mehmet Rasgelener, Melek Taylan, Meral Camcı, Meryem Koray, Mete Çetik, Mine Gencel Bek, Muammer Keskin, Muhammet Salar, Murat Belge, Murat Çeyişakar, Murat Morova, Mustafa Paçal, Nadire Mater, Nalan Erbil, Nazan Aksoy, Nazar Büyüm, Necmiye Alpay, Nesrin Nas, Nesteren Davutoğlu, Neşe Erdilek, Neşe Yaşin, Nil Mutluer, Nimet Tanrıkulu, Nimet Yardımcı, Nur Bekata Mardin, Nurcan Baysal, Nurhan Keeler, Nurten Ertuğrul, Onur Hamzaoğlu, Orhan Alkaya, Orhan Silier, Oya Baydar, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ömer Laçiner, Ömer Madra, Özgün E.
Ali Haydar Konca - 20.05.2017
Hdp'nin 3. Olağanüstü Kongresi
Partinin Uzlaşma Kurulu üyeleri de Ali Haydar Konca, Kifayet Ceylan, Özgür Sevgi Göral Birinci, Taşkın Aktaş ve Yavuz Önen'den oluştu.
Ali Haydar Konca - 30.11.2016
Hdp'li Tuğluk ve Konca'nın Cezaevi Ziyaretine İzin Verildi
KOCAELİ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile milletvekili ve belediye başkanlarını ziyaret etmek isteyen HDP'lilerin cezaevine gitmesine engel olundu. Jandarma ekipleri HDP Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk, HDP grup Başkanvekili Çağlar Demirel ve milletvekillerini cezaevi yolunda durdurarak geçişlerine izin vermedi. Bir süre sonra Aysel Tuğluk ve HDP eski Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca'nın cezaevine gitmesine izin verilirken, diğer milletvekilleri ise geri döndü.
Ali Haydar Konca - 30.11.2016
Dha Yurt Bülteni-11
Haber - Kamera: Erdinç ALKAN / KIRKAĞAÇ (Manisa), ======================================================== 6)HDP'Lİ TUĞLUK VE KONCA'NIN CEZAEVİNE GİTMESİNE İZİN VERİLDİ KOCAELİ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile milletvekili ve belediye başkanlarını ziyaret etmek isteyen HDP'lilerin cezaevine gitmesine engel olundu. Jandarma ekipleri, HDP Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk, HDP grup Başkanvekili Çağlar Demirel ve milletvekillerini cezaevi yolunda durdurarak geçişlerine izin vermedi. Bir süre sonra Aysel Tuğluk ve HDP eski Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca'nın cezaevine gitmesine izin verilirken, milletvekilleri ise geri döndü.
Ali Haydar Konca - 24.05.2016
65. Hükümet'in Kurulması
Türkiye'nin ilk geçici hükümeti 63. Hükümet 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi'nde, hiçbir partinin tek başına hükümet kuracak çoğunluğu elde edememesi üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimde en yüksek oyu alan AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu, koalisyon hükümetini kurmakla görevlendirmiş ancak koalisyon görüşmelerinden de bir sonuç alınamaması üzerine anayasal zorunluluk gereği seçim hükümeti kurulmuştu. Meclis'teki 4 partinin üyelerine, Geçici Bakanlar Kurulu için ismen bakanlık teklifi götürüldü. AK Parti'li üyeler ve bağımsızlarla MHP'den Tuğrul Türkeş ve HDP'den Ali Haydar Konca ile Müslüm Doğan'ın katılımıyla kurulan Geçici Bakanlar Kurulu 28 Ağustos'ta göreve başladı.
Ali Haydar Konca - 20.05.2016
Meclis'teki "Dokunulmazlık" Teklifi Oylaması
Altan Öymen, Akın Birdal, Ali Haydar Konca, Beyza Üstün, Binnaz Toprak, Cengiz Aktar, Gencay Gürsoy, Gülseren Onanç, Hasip Kaplan, Hüsnü Okçuoğlu, Levent Tüzel, Melda Onur, Oya Baydar, Özgür Mumcu, Rıza Türmen, Rona Aybay, Salman Kaya, Sebahat Tuncel, Süleyman Çelebi, Tarhan Erdem, Ufuk Uras, Ziya Halis ve Zülfü Livaneli'den oluşan "Diyalog Grubu", anayasa değişikliği teklifi oylamasına ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Ali Haydar Konca - 22.04.2016
CHP ve Hdp'li Eski Vekillerin de Bulunduğu 'Diyalog Grubu' Kuruldu
Sorunların kalıcı, sivil ve katılımcı yollardan çözümüne katkıda bulunmayı hedefleyen, çeşitli siyasi partilerden siyasetçiler, TBMM'de çeşitli dönemlerde görev yapmış milletvekilleri, akademisyenler, gazeteciler, sivil toplum ve meslek örgütlerinin temsilcilerinin oluşturduğu bir 'diyalog grubu' kuruldu. Dönem sözcülüğünü gazeteci ve CHP eski Genel Başkanı Altan Öymen'in yaptığı platform üyeleri şöyle: "Akın Birdal (HDP) Ali Haydar Konca (HDP), Beyza Üstün (HDP), Binnaz Toprak (CHP), Cengiz Aktar, Gencay Gürsoy, Gülseren Onanç (CHP), Hasip Kaplan (HDP), Hüsnü Okçuoğlu, Levent Tüzel (HDP), Melda Onur (CHP), Oya Baydar, Özgür Mumcu, Rıza Türmen (CHP), Rona Aybay, Salman Kaya (CHP), Sabahat Tuncel (HDP), Süleyman Çelebi (CHP), Tarhan Erdem, Ufuk Uras (HDP), Ziya Halis ve Zülfü Livaneli.
Ali Haydar Konca - 10.04.2016
Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Açıklaması
Yüksekdağ, 2016 baharının HDP'nin yeniden örgütlenme hamlesiyle halkların barış özgürlük ve demokrasi baharına dönüşeceğini savunarak, şöyle devam etti: "Her bir yerde direnişin baharını ve halkımızın geleceğini, onurunu savunan bütün canlarımızla birlikte yeni bir yaşama, yeni bir geleceğe ulaşma azmimizi asla kıramayacaklar. Bugün Nusaybin'de, Yüksekova'da, Şırnak'ta, Silopi'de, Sur'da yakıp yıktıkları her kentte direniş yeniden ayağa kalkıyor. Halkımız yeniden yaşama, hayata sarılıyor. Halkımızın direnişini zayıflatamayanlar, dört bir yandan büyüyen ve gelişen direnişi zayıflatamayanlar, halktan kurtulmanın derdine düşmüşler. Her gün savaş naraları atıyorlar, biz 'barış' derken onlar 'savaş' diyor. Biz 'ortak vatan', 'eşit yurttaşlık' derken, onlar 'benden olmayan teröristtir, benden olmayanı vatandaşlıktan çıkaracağım' diyor. Bu kadar şirazeden çıkmış, bu kadar kendini kaybetmiş bir siyasi iktidar haline geldi." "Cizre'de, Sur'da, Silopi'de Silvan'da evi ocağı yıkılan halkımızla dayanışmak ve oradakilerin yaralarını sarmak hepimizin boynunun borcudur, görevidir." diyen Yüksekdağ, şunları kaydetti: "Bütün gücümüzle ve direniş mevzilerimizle Türkiye'de demokrasinin, özgürlüğün kazanması için, halklarımızın direnişinin kazanması için seferber olacağız." Divan Başkanlığını eski AB Bakanı Ali Haydar Konca'nın yaptığı kongrede, HDP İl Eş Başkanlığına İbrahim Ergin ve Ayten Yılmaz seçildi.
Ali Haydar Konca - 14.03.2016
Türkiye Teröre Karşı Tek Vücut
Eski AB Bakanı Ali Haydar Konca ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay da doktorlarla birlikte anıta karanfil koydu.
Ali Haydar Konca - 04.03.2016
AB Eski Bakanı: Gerçekleri Verecek Yayın Organı Kalmasın İsteniyor
Avrupa Birliği eski Bakanı Ali Haydar Konca, Zaman Gazetesi'ne kayyım atanacağı iddialarına tepki gösterdi.
Ali Haydar Konca - 24.01.2016
Hdp'de Demirtaş ve Yüksekdağ Yeniden Genel Başkan
UZLAŞMA KURULU: Ali Haydar Konca, Kifayet Ceylan, Özgür Sevgi Göral, Taşkın Aktaş ve Yavuz Önen.
Ali Haydar Konca - 10.01.2016
Kocaeli'de İzinsiz Yürüyüş
Terör operasyonları ve sokağa çıkma yasaklarına tepki amacıyla İzmit'e yürümek isteyen ve aralarında eski Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca'nın da bulunduğu grup, Dilovası Belediyesi önünde toplandı.
Ali Haydar Konca - 22.12.2015
Türkiye'de 2015 Böyle Geçti (9)
Demirtaş, Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan ile bazı milletvekillerinin bulunduğu heyet, karayolu ile konvoy eşliğinde Diyarbakır'dan sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre'ye gitmek üzere yola çıktı.
Ali Haydar Konca - 27.11.2015
Can Dündar ve Erdem Gül'ün Tutuklanması
Sabri Yalım Parkı'nda bir araya gelen aralarında Eski AB Bakanı Ali Haydar Konca'nın da bulunduğu Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Kocaeli Temsilciliği üyeleri, "Can Dündar ve Erdem Gül yalnız değildir" pankartı açtı.
Ali Haydar Konca - 27.11.2015
Eski AB Bakanı Konca: Sözün Bittiği Yerdeyiz, Bu Kadar Hukuksuzluk Olmaz
Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve 25. Dönem HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına, "Sözün bittiği yerdeyiz.
Ali Haydar Konca - 24.11.2015
Tekrar) Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümetin Kabinesinde Yer Alan İsimleri Açıkladı
AB BAKANI DEDEOĞLU GÖREVİNİ VOLKAN BOZKIR'A, KALKINMA BAKANI DÜZYOL DA CEVDET YILMAZ'A DEVREDECEK Seçim hükümetinin kurulmasının ardından geçici kabinede 25 gün görevde kalan HDP'li iki isim Ali Haydar Konca ile Müslüm Doğan görevlerinden istifa ettiklerini açıklamıştı.
Ali Haydar Konca - 24.11.2015
Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümetin Kabinesinde Yer Alan İsimleri Açıkladı
AB BAKANI DEDEOĞLU GÖREVİNİ VOLKAN BOZKIR'A, KALKINMA BAKANI DÜZYOL DA CEVDET YILMAZ'A DEVREDECEK Seçim hükümetinin kurulmasının ardından geçici kabinede 25 gün görevde kalan HDP'li iki isim Ali Haydar Konca ile Müslüm Doğan görevlerinden istifa ettiklerini açıklamıştı.
Ali Haydar Konca - 24.11.2015
64. Hükümet'in Kurulması
Meclis'teki 4 partinin üyelerine, Geçici Bakanlar Kurulu için ismen bakanlık teklifi götürüldü. AK Parti'li üyeler ve bağımsızlarla MHP'den Tuğrul Türkeş ve HDP'den Ali Haydar Konca ile Müslüm Doğan'ın katılımıyla kurulan Geçici Bakanlar Kurulu 28 Ağustos'ta göreve başladı.
Ali Haydar Konca - 11.11.2015
Eski AB Bakanı'ndan Kelepçe Tepkisi: Başörtülülerden Ne İstiyorlar?
Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve 25. Dönem HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, Manisa'da sözde 'paralel yapı' iddiasıyla aralarında işadamı, doktor, eğitimci ve esnafların da bulunduğu 27 kişinin ellerine kelepçe takılarak gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
Ali Haydar Konca - 06.11.2015
Cihan Haber Ajansı Gündemi
POLİTİKA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy’de eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ile kahvaltıda buluşacak. (09.30- İstanbul) - HDP Kocaeli İl Teşkilatı, eski HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca'nın da katılımıyla 1 Kasım seçimlerine yönelik basın açıklaması gerçekleştirecek.
Ali Haydar Konca - 03.11.2015
Milletvekili Seçiminin Ardından
HDP, Kocaeli'nin İzmit ilçesindeki 2 sandıkta seçim sonuçlarına itirazda bulundu.
Ali Haydar Konca - 03.11.2015
Konca: Kayyumla Yönetilen Yerler Sahiplerine İade Edilecek Mi?
HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, seçimden sonra Başbakan Davutoğlu'nun kucaklayıcı mesajlar verdiğini ancak buna dair endişelerinin olduğunu söyledi.
Ali Haydar Konca - 02.11.2015
Milletvekili Seçiminin Ardından
Öte yandan 7 Haziran seçimlerinde HDP'den Kocaeli Milletvekili seçilen Ali Haydar Konca, TBMM'ye gidemedi.
Ali Haydar Konca - 02.11.2015
Bazı Milletvekilleri Meclis'e Veda Edecek
Eski AB Bakanı Ali Haydar Konca, TBMM Başkanvekilleri Koray Aydın ve Yurdusev Özsökmenler, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ile MHP Genel Başkan yardımcıları Sadir Durmaz ve Ruhsar Demirel yeni dönemde Meclis'te yer almayacak.
Ali Haydar Konca - 01.11.2015
Kocaeli'nde "Oy Kullandırma" Kavgası
Eski AB Bakanı Konca Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ali Haydar Konca, yaptığı açıklamada, iki taraf arasında bir gerginlik yaşandığını belirterek, partililerin araya girip iki grubu uzlaştırdığını kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ali Haydar Konca Haberleri | Ali Haydar Konca Kimdir - Haberler - Ali Haydar Konca haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Haydar Konca kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 1 Şubat tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi öne
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 13:29:07. #1.14#

title