Aksaray'da Sağanak Yağış Köyleri Sular Altında Bıraktı - Haberler
Haberi Paylaş

Aksaray'da Sağanak Yağış Köyleri Sular Altında Bıraktı

Aksaray'da Sağanak Yağış Köyleri Sular Altında Bıraktı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Aksaray'da òğleden sonra başlayan sağanak yağış bölgede bulunan belde ve köyleri sular altında bıraktı.

Aksaray’da öğleden sonra başlayan ve aralıksız devam eden yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış nedeniyle Hasan Dağı Bölgesinde bulunan Karacaören Köyü, Gözlükuyu Köyü ve birçok beldede evler sular altında kaldı. Taşpınar Beldesinde ise bir köprülerde çökmeler meydana geldi.

Selin ardından Aksaray Valiliğine bağlı İl Acil Afet Durum Müdürlüğü (AFAD) ve İl Özel İdaresi ekipleri, çamurla kaplanan yolların temizlenmesi için çalışma yaptı. Yapılan çalışmalar sonrası ekipler, evlerdeki suların çekilmesini sağladıktan sonra mahsur kalan bazı vatandaşları kurtardı.

Olayın ardından belde ve köylere gelen Aksaray Valisi Şeref Ataklı, zarar gören yerlerde incelemelerde bulundu. Sel ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Şeref Ataklı, “Taşpınar Beldemizde bu akşam aşırı bir yağış oldu. Beldemizin içerisinden geçen derenin taşması sonucu dere etrafındaki evlerde hasarlar meydana geldi. Allah’tan ki can kaybımız yok. Ancak evlerde, duvarlarda hasarlar var. Tespitlerimizi yapıyoruz şu anda. AFAD ekiplerimizde tespit çalışmalarını yapıyor. Tespit sonrası da gerekli işlem ne ise yapacağız. Bir an önce bu hasarı ortadan kaldıracağız” dedi.

Sağanak yağış sonrası gelen selden mağdur olan köylüler ise, “Aniden geldi, evlerimiz ahırlarımız sular altında kaldı. Perişan olduk” dediler.

Aksaray'da Sağanak Yağış Köyleri Sular Altında Bıraktı

Aksaray'da Sağanak Yağış Köyleri Sular Altında Bıraktı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Şeref Ataklı, Karacaören, Taşpınar, Aksaray, Politika, Güncel, Haber

title