Aksa Enerji'den Çocuklara Enerji Dolu Proje - Haberler
Haberi Paylaş

Aksa Enerji'den Çocuklara Enerji Dolu Proje

Bültenler - Haberler | Güncel
Aksa Enerji'den Çocuklara Enerji Dolu Proje

Türkiye'nin halka açık en büyük serbest elektrik üreticisi Aksa Enerji, çevreye daha duyarlı nesillerin yetişmesi amacıyla ''Enerji Atölyesi'' projesini hayata geçirdi.


Çocuklardan enerji santraline ziyaret

Aksa Enerji, gerçekleştirdiği atölyede çocukları "Enerji", "Enerji Kaynakları" ve "Enerji Santralleri" konusunda bilgilendirdi. Proje kapsamında Kovanlık Ortaokulu tarafından seçilen 6. Sınıflar ise Antalya Ali Metin Kazancı Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali'ni gezerek enerji üretimini yerinde gördü.

Aksa Enerji tarafından gerçekleştirilen Enerji Atölyesi Projesi'nin ilk durağı Antalya Döşemealtı'nda bulunan Kovanlık Ortaokulu oldu. Proje kapsamında, Aksa Enerji Kurumsal İletişim Departmanı ve santral mühendisleri enerji kaynakları ve enerji çeşitliliği konusunda farkındalık yaratmak için 3-4-5-7 ve 8. sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Okul tarafından seçilen 6. sınıfın atölye çalışmasına ise Mirada Del Mar Otel ev sahipliği yaptı.

Çevre ve gelecek konusunda çocukları bilinçlendirmek isteyen Aksa Enerji Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İletişim Müdürü Özlem McCann; "Çocuklarımız, geleceğimizin mimarları. Aksa Enerji olarak çocukları doğal kaynakların önemi ve enerji çeşitliliği konusunda bilinçlendirmek sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Bu sorumluluk ile yaşanabilir bir gelecek için projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Enerji Atölyesi için ilk durağımız Antalya Kovanlık Ortaokulu oldu. Gelecek dönemlerde diğer santral bölgelerimizde de Enerji Atölyesi'ni gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Çocuklardan enerji üretimine dair öneriler

Atölye boyunca Aksa Enerji Kurumsal İletişim Departmanı ve mühendisleri çocuklara enerji türleri, santrallerin çalışma şekilleri ve çevreye etkileri konusunda bilgiler verdi. Atölye ile çocuklar kömür, doğal gaz ve petrol gibi enerji kaynaklarının oluşum sürecinden rüzgâr, su, güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına kadar enerjiye dair pek çok bilgiyi öğrenme imkânı buldu. Soruları ve yorumlarıyla atölyeyi merakla takip eden çocuklar, enerji üretimine dair birbirinden yaratıcı önerilerini de Aksa Enerji ile paylaştı. Atölye çalışmasının sonunda öğrenciler Aksa Enerji'den "Enerji Atölyesi" Katılım Sertifikalarını aldı.

Enerjinin hayatımızdaki yerini yaptıkları aktivitelerle deneyimleyen çocuklardan, okul tarafından seçilen 6. Sınıflar ise Antalya Ali Metin Kazancı Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali'ni ziyaret ederek enerji üretim sürecini yerinde görüp inceleme şansı yakaladı.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title