Akil İnsanlar Heyeti Karabük'te Protesto Edildi (2)

Akil İnsanlar Heyeti Karabük'te Protesto Edildi (2)

Akil İnsanlar Heyeti Karabük'te Protesto Edildi (2)
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Politika

YILDIRAY OĞUR.Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu, Karabük Büyük Kulüp'te bir araya geldiği sivil toplum örgütleri temsilcilerine çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Akil İNSANLAR HEYETİ KARABÜK'TE PROTESTO EDİLDİ (2)

YILDIRAY OĞUR: ÇÖZÜM SÜRECİNDE İNSANLAR ÖLMÜYOR

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu, Karabük Büyük Kulüp'te bir araya geldiği sivil toplum örgütleri temsilcilerine çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Heyet üyelerinden Yıldıray Oğur, çözüm sürecine ilişkin toplantılar devam ederken şehit haberlerinin gelmemesiyle birlikte yüzlerce insanın hayatının kurtulduğunu belirterek, "Şehit aileleri ile görüşürken duvarlarda insanların fotoğraflarını görüyoruz. Kaybedecek şeyleri olmayanlar için 'dökelim, vuralım, kıralım' demek çok kolay tabi. O yüzden biz burada konuştukça, haftalardır süren çözüm sürecinde insanlar ölmüyor. Eski bir Genelkurmay Başkanı "PKK'yı 5 kere askeri olarak bitirdik" şeklinde açıklamalarda bulundu. 5 kez biten bir şey artık ezdirilmiş demektir. Demek ki sorun sadece dağları bombalayarak çözülmüyormuş. Burada cesarete ihtiyaç var ama maalesef Türkiye'de geleceği planlayanlar, cesur adımlar atanlar, hep cezalandırılmıştır. Bu mesele, öyle askeri yöntemlerle çözülemiyor. Bu meseleyi geride bırakmamız gereken bir aşamadayız. İki tarafta da bir olgunlaşma seviyesi var" şeklinde konuştu.

ORAL ÇALIŞLAR: YENİ BİR DÖNEME GEÇTİK

Çözüm sürecinin Türkiye tarihini değiştirecek önemli ve yeni bir dönem olduğunu ifade eden Oral Çalışlar ise şöyle konuştu:

"Sloganları yıllarca attık. Attığımız sloganlar sonucu birbirimizi de öldürdük. Sonunda ne oldu? zarar eden sağcısı, solcusu, Türkiye oldu. Askeri darbeler geldi, hepimize işkenceler yaptı. Artık bu dönem bitiyor. Çatışmayla birbirini yiyen ülke iddialı olabilir mi? Ekonomimiz düzelebilir mi? Şimdi yeni bir döneme geçtik."

Bendevi Palandöken ise Türkiye'de milletin arasına nifak tohumları sokanların olduğunu söyleyerek, 3 aydır şehit cenazelerinin gelmediğini ve bölünme kuşkusunun gereksiz olduğunu ifade etti.

MY,BD(MÇ/AAA) - Karabük

Akil İnsanlar Heyeti Karabük'te Protesto Edildi (2)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title