Akçaabat'ın Yüksek Kesimlerinde Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Akçaabat'ın Yüksek Kesimlerinde Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Trabzon’un Akçaabat ilçesinin yüksek mahallelerinde kardan kapanan yolları ulaşıma açma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Akçaabat'ın Yüksek Kesimlerinde Karla Mücadele Çalışmaları Sürüyor

Trabzon'un Akçaabat ilçesinin yüksek mahallelerinde kardan kapanan yolları ulaşıma açma çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Akçaabat'ın yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışının ardından vatandaşların ulaşım sorunu yaşamamaları için harekete geçen Akçaabat Belediyesi karla mücadele ekipleri, yüksek mahallelerde yolların kapanmaması için hummalı çalışmalar yürütüyor.Ekipler; Ağaçlı, Akpınar, Esentepe ve Karaçayır gibi yüksek rakımlı birçok mahallede karla kaplı yollarda mücadele veriyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, ekiplerin karla mücadele konusunda daima hazırlıklı olduğunu ifade ederek amaçlarının kar sebebiyle vatandaşların ulaşımda zorluk yaşamaması olduğunu belirtti. Başkan Türkmen, vatandaşlardan karlı havalarda toplu taşıma araçlarını kullanmalarını ve kendi araçları ile trafiğe çıkmamalarını vurgulayarak, zorunlu durumlarda çıkanların ise araçlarına zincir takmalarını, trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını istedi. - TRABZON

Kaynak: İHA