AK Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı 'Evet Çadırı' Kurdu

AK Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı 'Evet Çadırı' Kurdu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Başkanlığı tarafından referandum çalışmalarında halkı bilgilendirmek amacıyla ‘Eve’ çadırı’ kuruldu.

AK Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı 'Evet Çadırı' Kurdu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Başkanlığı tarafından referandum çalışmalarında halkı bilgilendirmek amacıyla 'Eve' çadırı' kuruldu.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Ofis semtinde kurulan çadırda vatandaşlara cumhurbaşkanlığı ve yeni hükümet sistemi anlatılarak 16 Nisan referandumunda neden evet denilmesi gerektiği konularında bilgiler veriliyor. AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Mürsel Kikizade başkanlığında oluşturulan heyet, çadırda vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunuyor. Referandum çalışmalarını yürütmek üzere Diyarbakır'da bulunan AK Parti Genel Başkanı Mehmet Mehdi Eker beraberinde bulunan gazeteci yazar Muhsin Kızılkaya, AK Parti milletvekili Ebubekir Bal ve eski AK Parti milletvekili Oya Eronat ile birlikte evet çadırını ziyaret etti. Eker ve beraberindekileri karşılayan AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Mürsel Kikizade, çadırda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kikizade, evet çadırı ile halkı bilgilendirdiklerini ve cumhurbaşkanlığı ile yeni hükümet sistemini anlattıklarını söyledi. - DİYARBAKIR

Kaynak: İHA