AK Parti'nin 16'ncı Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti'nin 16'ncı Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti'nin 16'ncı Kuruluş Yıl Dönümü

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti'nin 16'ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Köktaş, mesajında, 14 Ağustos 2001 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" diyerek başlattığı siyasi mücadelede 16 yılının yaklaşık 15 yılını iktidarda olmak üzere geride bıraktıklarını belirtti.

Ekonomik krizin yaşandığı, IMF sömürüsünün zirveye ulaştığı, kepenklerin kapandığı Türkiye'de kurtuluşun ve istikrarın umudu olarak 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan seçimlerden zaferle çıkan AK Parti'nin iktidar olduğunu aktaran Köktaş, AK Parti'nin "Tek başına, iş başına" diyerek işbaşına geldiğini kaydetti.

AK Parti'nin, Türkiye'nin bütün imkan ve kaynaklarını vatandaşlar için kullanarak seferber ettiğini belirten Köktaş, "Her şey Türkiye için" diyerek yola çıktıklarını aktardı.

"Durmak yok yola devam" dediklerini anımsatan Köktaş, "İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün istedik. 'Daima millet, daima hizmet' diyerek kalkınmayı hızlandırdık. 'Sen ben yok Türkiye var' diyerek 80 milyonu kucakladık. Gençlerin, kadınların, milletin yani Türkiye'nin partisi olduk." ifadelerini kullandı.

Ülkenin tıkanmış damarlarını açtıklarını vurgulayan Köktaş, şöyle devam etti:

"Türkiye'yi adaletle, hakkaniyetle büyüttük ve geliştirdik. Sadece ülkemizin değil tüm mazlum milletlerin umut ışığı olan AK Parti ilklerin partisi oldu. Sadece ülkemizin değil insanlığın siyasi tarihinde şan ve şerefle yerini aldı. 'Durmak yok yola devam' dedik. Milletimizle el ele vererek başladığımız bu kutlu yürüyüşümüzde 16 yıl boyunca, büyük reformlar ve sessiz devrimler gerçekleştirdik.
Temel hak ve hürriyetleri çok geliştirdik, demokratik düzenimizi daha güçlü hale getirdik, ekmeğimizi, aşımızı büyüttük, büyüyen ekmeği daha adil paylaşma gayreti içerisinde olduk.
İstikrar ve güven içinde büyüyen Türkiye, AK Parti iktidarında çok daha saygın bir ülke oldu. 15 sene öncesi ile mukayese ettiğimizde son derece özgür, müreffeh ve itibarlı bir konumdayız. Verdiğimiz mücadelelerle Türkiye'yi dünyada söz sahibi olan bir ülke haline getirdik, bunu vesayet odaklarıyla mücadele ede ede geldik."

Köktaş, e-muhtıralar, kapatma davaları, 367 krizleri, Gezi olayları, FETÖ'nün 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimine milletle birlikte karşı koyduklarını kaydetti.

Türkiye'nin bölgenin güven ve istikrar unsuru olmaya edeceğine dikkati çeken Köktaş, şunları kaydetti:

"Bu anlamda 21. yüzyılın yükselen ülkesi, büyük ve güçlü Türkiye için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler içinde partimizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Teşkilatımızda görev yapmış, bugün aramızda bulunmayan, ahirete irtihal etmiş kardeşlerimi rahmetle yad ediyorum. Mekanlarının cennet olmasını Allah'tan niyaz ediyorum. 16 yıl önce AK Parti'yi kurarak tarihe düşülen notlarda bizim de katkımızın olmasını sağlayan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum. Partimizin 16. kuruluş yıl dönümünün teşkilatlarımıza ve desteğini artırarak devam ettiren aziz milletimize, ülkemize ve tüm dünya insanlığına hayırlar getirmesini temenni ediyorum."