AK Parti Malazgirt 6. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Malazgirt 6. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

14.10.2017 15:21 | Son Güncelleme: 14.10.2017 15:21
AK Parti Malazgirt 6. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Muş’un Malazgirt ilçe 6. Olağan Kongresi’nde Kenan Deniz yeniden başkanlığa seçildi.

AK Parti Muş'un Malazgirt ilçe 6. Olağan Kongresi'nde Kenan Deniz yeniden başkanlığa seçildi.

Malazgirt Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılan kongreye AK Parti Bitlis Bölge Koordinatörü Ali İhsan Merdanoğlu, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Muzaffer Çakar, Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Başkanı Rahmettullah, İlçe Başkanları, İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Yaptığı açılış konuşmasında AK Parti kongrelerinin bir şölen havasında geçtiğini ifade eden Kenan Deniz, "6. olağan kongremize hoş geldiniz. Yaklaşık 3 yıl önce yine burada sayın genel başkanımızın teveccühü, siyasi büyüklerimiz ve siz değerli büyüklerimiz desteğiyle ilçe başkanı seçildim. 3 yıl boyunca sayın genel başkanımızın çizdiği 2023, 2053 ve 271 hedeflerine ulaşabilmemiz için var gücümüzle çalıştık. 4 seçim atlattık bu seçimlerde herkesin kapısını çaldık. Her zaman yarın seçim olacakmış gibi çalıştık. Cumhurbaşkanımız mahcup etmemek için var gücümüzle çalıştık. İlk olarak seçildiğimizde aktif olmayan mahalle ve köy başkanlarını seçip onlarla iletişim halinde olduk. Her zaman Malazgirt halkının sıkıntılarını gerekli yerlere ilettik. 15 Temmuz sürecinde alanlarda 30 gün boyunca nöbet tuttuk. İlçemizde son bir yılda 10 binlerin katılımıyla birlik ve beraberlik mitingi yaptık. En büyük hayalim Malazgirt'in kültür ve turizm yeri olmasıydı bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah en kıs sürede bunu bitireceğiz. Malazgirt'te çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadık. Bizleri bu göreve layık gören yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Çalışmalarından razı oldukları için İlçe Başkanı Kenan Deniz ile tekrar yola devam kararı aldıklarını ifade eden İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, "2 gündür Ankara'daydık dün genişletilmiş il toplantısına katıldık. Cumhurbaşkanımız orada hepinize selam söyledi. Muş ilçe kongrelerimiz devam etmektedir. Bugün önce Korkut ilçe kongrelerimiz yaptık. Bugünde Malazgirt ve Bulanık kongrelerimiz yapacağız. Kongrelerimiz hepinize hayırlı olsun. Tek adayla seçime giriyoruz. Bu adayımızın arkasında kenetlenmemiz lazım. Partimizin bir geleneği var bu geleneği devam ettirmemiz lazım. Hepimiz bu adayımızın arkasında duracağız ve Malazgirt için gerekli ne varsa yapacağız" dedi" diye konuştu.

"Malazgirt'in 26 Ağustos'ta verdiği mesaj nettir"

Yatkı'nın ardından konuşan Belediye Başkanı Feyat Asya ise Malazgirt'in kardeşliğin teminatı olduğunu söyleyerek, "Sultan Alparslan 946. yıl önce buraya geldiğinde iki kardeş kavmin ahrete kadar sürecek birlikteliğini Mervani Kürt'leriyle birlikte savaşarak bir kardeşlik temeli attılar. Bu kardeşlik ilelebet devam edecek. Bundan önceki başkanlar kurulu toplantısında Muş Belediyesi için söz hakkı aldığımda, bütün hizmetler olacakta peki Malazgirt ne olacak 2019'da diye sordum. Malazgirt'in 26 Ağustos'ta verdiği mesaj nettir fabrika ayarlarına döneceğine mesajını vermiştir. Kongrenin girişinde söylemimin doğru olduğunu gördüm. Bunun için siz değerli Malazgirtli kardeşlerimin desteğiyle 946 yıl önceki zaferle, dünyanın her tarafında tanınmış bilinmiş ve kök salmıştır. Kongremizin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

"Ben Malazgirt'in hizmetkarı olmakla gurur duyuyorum"

Kongrede konuşan eski Muş Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Muzaffer Çakar ise, "Ben Malazgirt'in hizmetkarı olmakla gurur duyuyorum. Malazgirt haksızlık yapmayalım. Malazgirt'te imanın mayası var. Sultan Alparslan bin yıl önce burayı fethettiğinde aynı iman mayası vardı. Dışarıda Malazgirt yanlış anlaşılıyor. Hepiniz gördünüz devletin içine sızan bir şebeke Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığında bir düşmanlık yaptılar. Çoğu yer gibi Malazgirt'te binler sokağa çıktı o yüzden Malazgirt'e oy vermedi deyip düşmanlık yapmak doğru değil. Halkımız her zaman birlikte o imanı o coşkuyu o inancı yaşamıştır ve hak ettiği değeri bugün alıyor gelecekte de alacaktır. Malazgirt'e çok sayıda proje yapıldı. Malazgirt'in su ve kanalizasyon ihalesi yapıldı. Benim siyasi bir vasfım yok sadece size hizmet etmek için buradayım. Yaptığımız hizmetlerle bundan sonra Malazgirt'te yaşamak ayrıcalık demek olacak. Şu anda 3 büyükşehir belediyesinde söz aldık bunlar Malazgirt'e 3 cadde yapacaklar ve isimlerini de bu caddelere vereceğiz" şeklinde konuştu.

"Malazgirt'i çok güzel bir şehir havasına getireceğiz"

Kongre de konuşan Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ise Malazgirt'te yapılan projeleri anlatarak, "Hepiniz 6. olağan kongremize hoş geldiniz. Allah bu kongremizi hayırlara vesile etsin. Tek temennimiz barış huzur ve kardeşliktir. Geçen sene çok zor bir yıl geçirdik. Ülkemizi yılmaya çalıştılar. Kardeşi kardeşe kırdırıp bu coğrafyayı kan gölüne çevirmek istediler ama hamdolsun ki analarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz, herkes el birliğiyle bu şer güçlerini defettiler. Her şeye rağmen büyük bir ülkeyiz çünkü büyük bir lidere sahip. Bundan sonra Malazgirt'in kurtuluş yılını devlet eliyle kutlanması bölgeye çok büyük ekonomi getirecek. Turizmi geliştirmek için çalışacağız. Burada kurtuluş töreninden sonra hava alanında Reisi Cumhurumuzun bazı talimatları oldu. Malazgirt'i güzel bir şehir havasına getireceğiz. Kendisi geçen gün bir toplantıda Malazgirt için ne yapılıyor diye sordu. Muş Bulanık-Patnos-Malazgirt yolu yapılıyor. Devlet hastanemiz büyütüldü yapılıyor 300+300 kapasiteli bir devlet yurdu yapılıyor. Alt yapı ihalesi yapıldı. Malazgirt'in çevre yolu yapıldı" şeklinde konuştu. - MUŞ

AK Parti Malazgirt 6. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı
AK Parti Malazgirt 6. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı
AK Parti Malazgirt 6. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title