AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar: "665 Bin Rohingyalı Müslüman Bangladeş'e Sığınmak...
Haberler » Politika » AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar: "665 Bin Rohingyalı Müslüman Bangladeş'e Sığınmak... - Haberler

AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar: "665 Bin Rohingyalı Müslüman Bangladeş'e Sığınmak...

AK Parti İstanbul milletvekili Serap Yaşar: "665 bin Rohingyalı Müslüman Bangladeş'e sığınmak zorunda kalmıştır, şu anda bu sayı 1,2 milyon civarındadır"ANKARA - AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, "665 bin Rohingyalı Müslüman Bangladeş'e sığınmak zorunda kalmıştır, şu anda bu sayı...

İstanbul milletvekili : "665 bin Rohingyalı Müslüman 'e sığınmak zorunda kalmıştır, şu anda bu sayı 1,2 milyon civarındadır"


ANKARA - AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, "665 bin Rohingyalı Müslüman Bangladeş'e sığınmak zorunda kalmıştır, şu anda bu sayı 1,2 milyon civarındadır" dedi.

Yaşar, bazı AK parti milletvekilleriyle basın toplantısı düzenledi. Yaşar, Rohingya Müslümanlarını yerinde görmek için Bangladeşe gittiklerini söyleyerek, "Gazipur'da, Sultan Abdulhamid Han Kardeşlik ve Darul Aman Yetimhanelerini ziyaret ettik. Ardından Cox's Bazar Jamtoli ve Gumdum Mülteci Kampları'na gittik. Rohingya Müslümanlarına yönelik 2012 yılında başlayan çatışmalar, 2016 yılının Ekim ve 2017 yılının Ağustos aylarında şiddetlenerek devam etmiştir. 665 bin Rohingyalı Müslüman Bangladeş'e sığınmak zorunda kalmıştır, şu anda bu sayı 1,2 milyon civarındadır" diye konustu.

Ziyaretlerinde Rohingya Müslümanlarına yönelik uygulanan insanlığa karşı suç ve etnik temizlik boyutuna varan bilinçli ve sistematik şiddeti gözleriyle gördüklerini ifade eden Serap Yaşar, "Buralardaki yoksulluğu, açlığı, sefaleti ifade edebilecek bir kelime yok. Gördüğüm en korkunç ve feci manzara buradaydı. Türkiye TİKA, AFAD, Türk Kızılayı, Diyanet Vakfı ve UMKE ile oradadır. İnşallah bu zulüm bir an önce bitecek, ancak bitene kadar da bu kardeşlerimize tüm imkanlarımızla ve tüm yüreğimizle destek olmaya devam edeceğiz. İnsanlık tarihi bu süreçte, bu zulme dur diyenleri de kayıtsız kalanları da yazacaktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar: "665 Bin Rohingyalı Müslüman Bangladeş'e Sığınmak...

Manşet

Haberler