AK Parti Adayı Şeboy: "Buca'da İşçinin Çilesi Bitecek"
Haberler » Yerel » AK Parti Adayı Şeboy: "Buca'da İşçinin Çilesi Bitecek" - Haber

AK Parti Adayı Şeboy: "Buca'da İşçinin Çilesi Bitecek"

Buca Belediyesi Çalışanları Ve Emeklileri Komitesi, Yenigün Mahallesi’nde bulunan İzmir Sarıkamışlılar Derneği’nde AK Parti Buca Belediye Başkan adayı Cemil Şeboy’la buluştu.

AK Parti Adayı Şeboy:

Belediyesi Çalışanları ve Emeklileri Komitesi, Yenigün Mahallesi'nde bulunan Sarıkamışlılar Derneği'nde Buca Belediye Başkan adayı 'la buluştu. Eski mesai arkadaşlarıyla buluşmanın sevincini yaşayan Cemil Şeboy, her zaman omuza omuza çalıştıkları belediye işçilerinin Buca'da büyük emekleri olduğunu belirterek, "1994 yılında devraldığımız Buca'da, yol yoktu, her yer çamur içindeydi. Çocukların gideceği okul, sağlık ocağı, imar planı hiçbir şey yoktu. Hep beraber çalışarak Buca'yı bu günlere getirdik. İnşallah şimdi daha ileriye götüreceğiz" dedi.

Cemil Şeboy'la çalıştıkları dönemleri özlediklerini belirten işçiler ise 5 yıldır Buca'da ayrımcılık yapıldığını belirtti. Komite adına konuşan Ahmet Ali Gökdemir, "Başkanım size 5 yıl izin verdik. Ama kusura bakmayın artık izin bitti. Şimdi mesai zamanı" dedi. Bunun üzerine yeniden söz alan AK Parti adayı Şeboy, "Ben işimde ciddi biriyim. Bizim zamanımızda herkes işini yapar parasını alırdı. Ancak şimdi belediye işçileri bana ikramiyelerinin ödenmediğini söylüyor. Taşeron işçiler ise maaşlarını bile alamıyor. Diğer yanda ise hiçbir iş yapmadan bankamatikten maaş çekenler var. Buca belediyesi kimsenin çiftliği değil. Bucalının parasını canınızın istediğinize dağıtamazsınız. 30 Mart'tan sonra, çalışan sonuna kadar hakkını alacak. Avantadan maaş alanlara ise taviz vermeyeceğim" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA