Taş üzerine "Tecavüz ediliyorum" yazan çocuğa Aile Bakanlığı'ndan destek

Taş üzerine "Tecavüz ediliyorum" yazan çocuğa Aile Bakanlığı'ndan destek

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Antalya'nın Kepez ilçesinde bir taşın üzerine, "Yaşım 12, adım A. Tecavüz ediliyorum, lütfen yardım edin" notunu bırakan çocuk hakkında açıklama yaptı. Bakanlık, şahsın gözaltına alındığı, çocuğa ve ailesine de tüm desteğin sağlanacağını aktardı.

Antalya'nın Kepez ilçesinde bir çocuk tarafından taşa yazıldığı tahmin edilen not, Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Söz konusu notta, "Yaşım 12, adım A. Tecavüz ediliyorum, lütfen yardım edin" ifadelerinin yazması üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Polis ekipleri gerçekleştirdikleri operasyon sonucunda ise şahıs gözaltına alındı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olaydaki son durum hakkında bir açıklama yayınladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, çocuğa ve ailesine her türlü desteğin verileceği bildirildi.

PSİKOSOSYAL DESTEK SAĞLANDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Taşa not bırakan çocuk bulundu, başlığı ile medyada çıkan haberle ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Bakanlığımız uzman ekipleri çocuğumuzun yaşadığı ikamet adresine giderek sosyal inceleme yapmıştır. Çocuğumuzun yaşadığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisi ve ailesine psikososyal destek sağlanmaya başlanmıştır.

"HER TÜRLÜ DESTEK VERİLECEK"

Ailemiz ayrıca Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmetinden yararlandırılacaktır. Fail, emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmış ve soruşturma devam etmektedir. Bakanlık olarak davaya müdahale talebinde bulunduk. Bu süreçte çocuğumuzun ihtiyaç duyduğu her türlü desteği vererek ailemizin yanında olacağız"

Taş üzerine 'Tecavüz ediliyorum' yazan çocuğa Aile Bakanlığı'ndan destek

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title