Ahşap Binada Çıkan Yangında İtfaiye Eri Yaralandı
Haberler » Güncel » Ahşap Binada Çıkan Yangında İtfaiye Eri Yaralandı - Haber

Ahşap Binada Çıkan Yangında İtfaiye Eri Yaralandı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bir evde çıkan yangında yanan çatının çökmesi sonucu bir itfaiye eri yaralandı.

Ahşap Binada Çıkan Yangında İtfaiye Eri Yaralandı

'nın ilçesinde bir evde çıkan yangında yanan çatının çökmesi sonucu bir itfaiye eri yaralandı. Yangında bir ev tamamen yanarken bir evin çatısı da kısmen yandı.


Edinilen bilgiye göre saat 18.30 sularında evde kimsenin olmadığı bir sırada Alaşehir'in Mahallesi Çıkmazı No: 8'de bulunan ahşap binada yangın çıktı.


Komşuların itfaiyeye vermesiyle olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına çatıdan ve pencereden su ve köpük sıkarak kontrol altına aldı. Evin içinde bulunan eşyalar ve çatı tamamen yandı. Yangına müdahale eden itfaiye erlerinden Harun Kayışlı (26) çatının çökmesi sonucu düşerek yaralandı.


Ev sahibi İbrahim Ünlükoç'un eşi Fadime Ünlükoç ( 66 ) da evinin yandığını görünce baygınlık geçirdi. Yaralanan itfaiye eri ve bayılan Fadime Ünlükoç Alaşehir Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.


Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangınla ilgili polis soruşturma başlatırken, terzilik yapan ev sahibi İbrahim Ünlükoç, "Saat 12.00 sularından evden çıkıp gezmeye gittik. Evde yangın çıktığını komşuların telefon etmesiyle öğrendik. Neden olduğunu bilemiyoruz" dedi.


Yangının elektrik tesisatının eski olmasından dolayı elektrik kontağından çıktığı tahmin edilirken, yangında yan komşu Mehmet Özen'e ait evin çatısı da kısmen yandı. İtfaiye ekiplerinin yangına erken müdahalesi çevrede bulunan ahşap binalara sıçramasını önledi. - MANİSA

Kaynak: İHA