Haberler

Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'tan PKK'ya Hendek Resti

Güncelleme:

Cizre, Silopi ve Sur'daki hendek savaşını bölgeye yaymak isteyen iş makinesi isteyen PKK'lı teröristler Ahmet Türk ve Sırrı Sakık'ın restiyle karşılaştı.

Terör örgütü PKK'nın Cizre, Silopi ve Sur'daki hendek savaşını bölgeye yayma teşebbüsü, sağduyulu Kürt belediye başkanlarını isyan ettirdi. Mardin ve Ağrı belediye başkanları hendek kazmak için iş makinesi isteyen teröristlere rest çekti.

Terör örgütü PKK ile HDP'nin "öz yönetim" çağrılarına bölgedeki bazı HDP'li belediyelerin destek vermediği öğrenildi.

Cizre, Sur, Nusaybin ve Dargeçit gibi ilçelerde yaşayan halkın yaşamını cehenneme çeviren terör örgütüne en büyük tepki kendi belediye başkanlarından geldi.

AHMET TÜRK 'HAYIR' DEDİ

Yaklaşık bir ay önce bir grup terörist, DTP'li Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Asi'nin yanına giderek hendek kazmak için kepçe istedi. Teröristlerin talebi üzerine tek başına karar veremeyeceğini belirten Asi, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ü arayarak "kepçe" talebini iletti. Öz yönetim ilan etmediği için örgütün hedefinde olan Kızıltepe eş Belediye Başkanı Asi, Türk'ün 'hayır' cevabını PKK'lılara aktarınca tehdit edildi.

VATANDAŞ ZARAR GÖRÜYOR

Ahmet Türk, kepçe talebinde bulunan teröristlere cevaben, "Hendekleri, halkımızın bahçesine kazıyoruz, bomba döşeyip patlatıyoruz, bunun halkımızdan başka kimseye zararı yok" diyerek kepçe vermeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine teröristlerin, "biz bir yerde eylem yaptığımızda sizlerden (belediye başkanlarından) izin alıyorduk ama bundan sonra yapacaklarımızı size söylemeyeceğiz" diyerek ayrıldığı öğrenildi. Bunun ardından PKK'nın baskısıyla Nusaybin Belediyesi devreye girerek, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ten iki kepçe istedi. Ancak Türk, bu talebe de olumsuz yanıt verdi. Hendeklerden rahatsız olan Türk'ün çevresine, "Savaşı, yaşam alanına taşıyarak, halkı evlerinden çıkararak, eğitim, sağlık, ulaşım ve iletişim kanallarından mahrum ederek öz yönetim olmaz. Böyle öz yönetim mi olur? Yaşam alanını ortadan kaldırarak mücadele olmaz. Yapılanlar yanlıştır" şeklinde konuştuğu öğrenildi.

ÖRGÜTE BOYUN EĞMEDİ

Terör örgütünün, çözüm sürecini bitirmesinden sonra partisini eleştirdiği öğrenilen Türk'ün, yakın zamanda Mardin Sanayi ve Ticaret Odası'nda yapacağı konuşma metninin örgüt tarafından hazırlandığı, bunun üzerine Türk'ün bu metni okumadığı da belirtildi. Türk'ün, örgütün vesayetine direnmesi üzerine sert şekilde baskıya maruz bırakıldığı da gelen haberler arasında.

AĞRI DA REDDETTİ

Hendeklerin kazılmadığı bir diğer kent olan Ağrı'da da belediyenin hendekler için PKK'ya kepçe vermediği öğrenildi. Örgütün vesayetine Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık'ın da boyun eğmediği ve hendekli öz yönetim ilanlarını doğru bulmadığı belirtildi.

BAŞKANLAR RAHATSIZ

Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin yanında Batman, Kızıltepe ile birçok ilçe belediyesinin de terör örgütü PKK'ya tepkili olduğu belirtiliyor. Belediye başkanlarının, HDP yönetiminin aksine tavır belirlemesi ve yapılanları eleştirmesi parti içinde de ciddi tartışmaları beraberinde getirdi. Öz yönetim ilanlarına halkın destek vermediğini belirten birçok belediye başkanı, hendeklerin, barikatların halka direk zarar verdiğini ve partiye halk desteğini ciddi şekilde azalttığını düşünüyor.

HDP'YE TEPKİ BÜYÜYOR

Vatandaşların, hendeklerden dolayı huzursuz olduğunu ve tepki aldıklarını belirten bazı HDP'li belediye başkanlarının bu şikâyetleri HDP yönetimine de sunduğu öğrenildi.

(Kaynak: Star)

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Güncel

Sırrı Sakık Ahmet Türk Kızıltepe Ağrı Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (392)

Türkmen alevi kcgirili:

Bu kafirlerin hiç bir sözüne ınan mayın türk milleti evliyalarina bile inanmayın bu hain pkk li kurtlerin

14
125
yanıtYanıtla
garib:

Akılları yeni başına geldi

14
74
yanıtYanıtla
Kürt Mobil-ANDROID:

inan mayın

56
17
yanıtYanıtla
ADAM:

Bunlar Allah bir dese inanılmaz

16
53
yanıtYanıtla
Denizzzzzzzzzzz:

Al birini vur ötekine sonuçta bölücü ermeni artıklarıııı

24
43
yanıtYanıtla
IĞDIR LI KÜRT:

ulan anlayın artık biz bayrağımızdan ülkemizden memnunuz siz kime çalışıyorsunuz. . . barış , barış diye kendinizi yırtıyorsunuz . barışın önünde ki en büyük takoz sizsiniz lannn düşün bu ülkenin yakasından alçaklar

62
4
yanıtYanıtla
adanalı:

bu sayfada çok aptal insan var yahu adamlar hendek kazsa polis vursa ana yürekleri yansa iyi mi olur sanıyorsunuz belli ki bu adamlar çözümden barıştan yana

55
8
yanıtYanıtla
KANNAS:

BAKSEN PKK YA REST CEKMISM ERKEK

22
39
yanıtYanıtla
VatanseveR:

eger bir belediye devletin malı ile vatandaşın birikimleri ile bu pkk köpklerine araç gönderilen tesbit edildi an belediye başkanlı düşmeli kanun çıkarılmalı ve VATANA İHANETEN İDAM edilmeli . İDAM EDİLDİKLERİ AN BAKIN ORTALIK SÜTLİMAN olamadımı destekliyen molokofatanlarda idam edilmeli pkaka yı destek bagırmalaır halkın devletin malına zarar verenlerde vatandaşlıkdan atılmalı

34
26
yanıtYanıtla
KEREM:

Simdi bunlari parlatip cilalaya baslasilar Daha dune kadar pkk li degillermiydi Degisen nedir araba

28
31
yanıtYanıtla
Tüm 392 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title