Afrin Gazisi Teröristlerle Çatışma Esnasında Yaşadıklarını Anlattı

Afrin Gazisi Teröristlerle Çatışma Esnasında Yaşadıklarını Anlattı

Afrin Gazisi teröristlerle çatışma esnasında yaşadıklarını anlattı Afrin Gazisi memleketi Adıyaman'da sloganlarla karşılandıADIYAMAN - Memleketi Adıyaman'a getirilen Afrin Gazisi Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz teröristlerle çatışma esnasında yaşadıklarını anlatarak, duygulandırdı.

Afrin Gazisi teröristlerle çatışma esnasında yaşadıklarını anlattı
Afrin Gazisi memleketi Adıyaman'da sloganlarla karşılandı

ADIYAMAN - Memleketi Adıyaman'a getirilen Afrin Gazisi Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz teröristlerle çatışma esnasında yaşadıklarını anlatarak, duygulandırdı. Gazi Yavuz, "Son 2 kutu mermimiz kalmıştı. Özgür Üsteğmen 'Son mermileri sakla kafamıza sıkarız' dedi" şeklinde konuştu.
Sırtına şarapnel parçaları isabet eden ve yaklaşık 4 aydan beri GATA'da tedavi gören Afrin Gazisi Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz'un çatışmayı ilişkin anlattıkları hem gururlandırdı hem duygulandırdı.
Türk Silahlı Kuvvetlerinde Suriye'nin Afrin Bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatında bölücü terör örgütü mensuplarınca yaralanan Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz havalimanında sloganlar ve Türk Bayrakları ile karşılandı.
10 Mart 2018 tarihinde yaralanarak gazi olan ve GATA'da tedavi gören Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz, havalimanından alınarak Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Ören Köyüne götürüldü. Umut Yavuz, yine Afrin'de şehit düşen Besnili Enes Sarıaslan'ında aralarında bulunduğu 11 askerimizin şehit olduğu 1027 rakımlı tepede çıkan çatışmada yaralanmıştı.
Yaşanan çatışmayı ve silah arkadaşıyla yaptığı konuşmaları anlatan Gazi Umut Yavuz, "Saat 10 sıralarındaydı çatışma 5-6 saat sürdü. Diğer bölüğümüz çatışıyordu. Diğer bölüğün olduğu tarafta çatışma çıkmıştı. Gazilerimiz ve şehitlerimiz olunca biz o bölüğe destek olarak gittik. 2 Saatte biz çatıştık. Arkadaşların mühimmat bitmişti, mühimmat götürmüştük. Özgür Üsteğmen ve Alişan astsubay vardı. Alişan Astsubay tekrardan timin başına dönerken bir mevziimize girmişti YPG'liler. Mühimmatımız azdı, atış desteği istedik. Sürekli roket ve havan atıyorlardı, güdümlü roket atıyorlardı. Ondan sonra çatışma baya sürdü. Son 2 kutu mermimiz kalmıştı. Özgür Üsteğmen, 'Son Mermileri Sakla Kafamıza Sıkarız' dedi. Ellerine düşmeyelim diye. Allah Yarabbi Bismillah diyince ben vurulduğumu anladım. İnşallah tekrar düzelince arkadaşlarımın yanına gideceğim. Bu kamuflajı giymekten gurur duyuyorum. Bu mesleği yapmak istiyorum" şeklinde konuştu.
Gazi Umut Yavuz'un Babası Çavuş Yavuz ise, "Gurur verici, onur duyucu, şeref verici. Çakallara bir santim toprağımızı bile vermediler. Bütün güvenlik güçlerimizden Allah razı olsun. Parmakları taşa değmesin, var olsunlar" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Gazi Umut Yavuz, Besni ilçesine bağlı Ören Köyündeki evine götürüldü.
Gazi Umut Yavuz'u havalimanında Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, askeri personeller ve yakınları karşıladı.

Kaynak: İHA