Adıyaman'daki Hastalar İçin Malatya'dan Ambulans İstendi

Adıyaman'daki Hastalar İçin Malatya'dan Ambulans İstendi

Adıyaman'ın Sincik İlçesi'ne Bağlı Arıkonak, Aksu ve Geçitli Köylerinde Bulunan Hastalar İçin Malatya'dan Ambulans İstendi.

Adıyaman'daki Hastalar İçin Malatya'dan Ambulans İstendi

Adıyaman'ın Sincik İlçesi'ne bağlı Arıkonak, Aksu ve Geçitli köylerinde bulunan hastalar için Malatya'dan ambulans istendi.

Sincik İlçesi'ne bağlı Arıkonak grup köy yollarının kar yağışından dolayı kapalı olması nedeniyle hastalar köyden çıkamıyor. Geçitli Köyü'ndeki hamile bir bayan, Arıkonak ve Aksu köylerindeki birer hasta için Sincik Kaymakamlığı Malatya'dan ambulans istedi. Konuya ilişkin açıklama yapan Adıyaman Valisi Halil Işık, Sincik Sakızlı Köyü'ne kadar Adıyaman tarafından yolun açık olduğunu söyleyerek, "Belirtilen köylerde bekleyen hastalar için Malatya'dan ambulans istendi. Jandarma eşliğinde, Özel İdare greyderi yolu Malatya tarafından açılmaya başlandı. Ekiplerle beraber ilerleyen ambulans köylerdeki hastalara müdahale edecek. Bu köylerin ulaşımı Malatya'ya daha rahat olduğu için kentle protokol imzaladık. Bu köylerden Malatya'ya giden yolları onlar açıyor. Adıyaman tarafından Sakız Köyü'ne kadar yollarımız açık. Sakız Köyü'nden itibaren kapalı" dedi.

(AA-RO-RO-Y)