Adana - Polisten Yaralı Gence; Sakın Uyuma, Bizimle Konuş

Adana - Polisten Yaralı Gence; Sakın Uyuma, Bizimle Konuş

Polisten yaralı gence; Sakın uyuma, bizimle konuşAdana'da narenciye bahçesine uçan otomobilin sürücüsü 32 yaşındaki Yaşar Taş ağır şekilde yaralandı.

Adana - Polisten Yaralı Gence; Sakın Uyuma, Bizimle Konuş

Polisten yaralı gence; Sakın uyuma, bizimle konuş

Adana'da narenciye bahçesine uçan otomobilin sürücüsü 32 yaşındaki Yaşar Taş ağır şekilde yaralandı. Yarı baygın haldeki Taş'ı araçtan çıkartan polis, ambulansı beklerken, yaralı gencin bilincini açık tutabilmek için de uzun uzun sohbet etti.

VİRAJI ALAMAYIP BAHÇEYE UÇTU

Kaza, 22.00 sıralarında merkez Yüreğir ilçesinde eski Karataş Yolu'nda meydana geldi. Karataş'a gitmek için hareket eden Taş, zamandan kazanmak için aydınlatması yetersiz olan eski yolu kullanmak istedi. Sulama kanalı kıyısında uzanan yola giren Taş, 01 C 7079 plakalı aracı ile virajı alamayıp narenciye bahçesine uçtu. Takla atıp, bahçeye düşen otomobil yan yatıp, sükürlendikten sonra ağaca yaslanarak durdu.

POLİS KAZAYI GÖRDÜ

Bu sırada olay yerinden geçen polis ekibi kazayı görüp yaralıya müdahale etti. Polis ekibi, Yaşar Taşı sıkıştığı otomobilden çıkarttı. Vücudunda kırıklr meydana gelen ve omurgasının zedelendiği belirlenen Taş için olay yerine ambulans çağrıldı.

'SAKIN UYUMA'

Telefonla sağlık görevlilerini olay yerine yönlendiren polis, Taş'ın bilincini açık tutabilmek için de sohbet etmeye başladı. Taş'ın ne iş yaptığını, evli olup olmadığını soran polis, "Sakın uyuma, bizimle konuş, bilincin açık kalsın" uyarısında da bulundu.

TIP FAKÜLTESİ'NE GÖTÜRÜLDÜ

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı Yaşar Taş, çevredeki vatandaşların da yardımı ile ambulansa taşındı. Vücudunda kırıklar meydana gelen ve omurgası zedelendiği için de hayati tehlikesi bulunan Yaşar Taş, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaynak: DHA