ADA coin yorum (18 Mart): Cardano (ADA) büyük liglerde mi? Bloomberg ona asalet mektuplarını veriyor - Haberler
Haberi Paylaş

ADA coin yorum (18 Mart): Cardano (ADA) büyük liglerde mi? Bloomberg ona asalet mektuplarını veriyor

Haberler.com - Haberler | Gündem
ADA coin yorum (18 Mart): Cardano (ADA) büyük liglerde mi? Bloomberg ona asalet mektuplarını veriyor

ADA coin yorum (18 Mart): Cardano (ADA), merkeziyetsiz bir platform olarak, karmaşık programlanabilir değer transferlerinin güvenli ve ölçeklendirilebilir bir şekilde gerçekleşmesine imkan tanıyor. O zamandan beri birçok kripto-medya tarafından ele alınan Fransız şirketi S14 Capital'in bir analisti , Bloomberg'in ünlü terminaline Cardano'nun (ADA) eklendiğini ilk duyuran kişi oldu.

Cardano bugünkü fiyatı ₺9,27 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺73.902.513.442 TRY. Cardano son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #3, piyasa değeri ₺296.256.535.790 TRY. Dolaşımdaki arz 31.948.309.441 Ada Coin ve maksimum seviyede. 45.000.000.000 ADA coin.

ADA COİN YORUM:

Bu Bloomberg piyasa izleme terminali, profesyonel tüccarlar tarafından varlık fiyatlarını ve yıllık yaklaşık 24.000 $ 'lık maliyetleri izlemek için kullanılıyor . Bu nedenle kurumsal tarafta Cardano projesine büyük bir görünürlük sağlayan bir araçtır

Şimdilik, bu sadece Charles Hoskinson tarafından ortaklaşa kurulan projenin bir tanımı ve açıklaması gibi görünüyor , ancak Bloomberg terminalindeki bu ilk entegrasyonu bazı veri akışı ve rota izleme takip edebilir.

Shelley'in hissesinden sonra, Goguen'in akıllı sözleşmeleri?

Mesleki terminale bu ek ek olarak, Bloomberg ayrıca serbest analizini ait Cardano son başarısı , ekonomik gazetenin tribünlerde.

Nitekim, 1 Mart 2021'de proje, Cardano'da akıllı sözleşmelerin ve çoklu varlık desteğinin (Ethereum belirteçlerine benzer) uygulanmasının ilk taşı olan ağının Mary güncellemesini başarıyla tamamladı .

Akıllı sözleşmeleri ile tamamen operasyonel hale gelecektir sonraki sert çatal uygulanmasını tamamlayacak, "Goguen" faz Cardano ait önsel 2021 yılının ikinci çeyreğinde.

Proje vaatlerle dolu olsa bile ve tamamen işlevsel hissesinin yanı sıra, hala geliştirme aşamasındadır. Son uygulama hala bitmemişken, Ethereum'unkine benzer merkezi olmayan bir finansmanı (DeFi) devretmek imkansızdır.

Projeyle ilgili son spekülasyon, ADA belirtecinin fiyatını, bir süre için Bitcoin ve Ethereum'un hemen arkasındaki toplam değerlemesini piyasa değerinin üçüncü konumuna (bu yazının yazıldığı sırada olsa bile) yükseltene kadar yükseltti. , şimdiye kadar beşinci sıraya geriledi).

DeFi'nin Ethereum'dan Binance Akıllı Zincirine hızlı bir şekilde aktarıldığını veya orijinal Uniswap'i neredeyse aşan SushiSwap kopyasının başarısını gördüğümüzde, birçok yatırımcının Cardano'nun merkezi olmayan finansmanı hızla benimseme yeteneği üzerine spekülasyon yaptığını söylüyoruz. Bununla birlikte, yapılması gereken her şey var ve Ethereum ağı olan akıllı sözleşmelerin kralı kolayca tahttan indirilemez.

ADA COİN NEDİR?

Cardano (ADA) merkeziyetsiz bir platform olarak, karmaşık programlanabilir değer transferlerinin güvenli ve ölçeklendirilebilir bir şekilde gerçekleşmesine imkan tanıyor. Charles Hoskinson tarafından kurulan platformun geliştirilmesine 2015 yılında başlandı. Piyasaya sunulmadan önce 2017'de bir ICO'da yaklaşık 60 milyon dolar topladı. Hoskinson ayrıca Ethereum'un kurucularından biri olarak biliniyor.

Cardano iddiaya göre bilimsel bir felsefeden evrilen ve araştırmaya öncelik tanıyan bir yaklaşımla geliştirilen ilk blockchain niteliği taşıyor. Cardano ayrıca Haskell programlama dilinde kodlanan ilk blockchain'ler arasında yer alıyor. Cardano, geçmişte geliştirilmiş olan tüm protokollerden daha gelişmiş özellikler hedefleyen bir akıllı sözleşme platformu geliştiriyor. Geliştirme ekibi, dünyanın dört bir yanından kolektif biçimde çalışan uzman mühendis ve araştırmacılardan oluşuyor. Protokolün, endüstrideki en titiz akademik ve ticari yazılım standartlarıyla geliştirilen esnek ve ölçeklenebilir bir katmanlı blockchain yazılım yığınına sahip olduğu belirtiliyor.

Cardano'nın kullanacağı demokratik yönetişim sistemi, projenin zamanla evrim geçirmesine olanak tanırken, kendi kendini fonlayacak hazine sistemiyle de sürdürülebilirlik sağlayacak. Kullanıcının ihtiyaç duyduğu gizliliği, sağlıklı bir denetimle birleştireceğini öne süren Cardano, bu sayede kendi oluşturduğu bu "denetimli bilgi işlem" tarzıyla daha geniş finansal katılıma önayak olmayı amaçlıyor.

Cardano, mülkiyet ve yönetim bakımından ayrılan üç kuruluş tarafından destekleniyor: Cardano ekosisteminin gelişimini yöneten İsviçre merkezli bağımsız kuruluş Cardano Vakfı; Cardano'yu tasarlayıp geliştiren IOHK ve Cardano'nun kâr amaçlı kısmını ticari iştiraklerle destekleyen kâr amaçlı iş kolu Emurgo.

Cardano'nun geliştirme yol haritası beş döneme ayrılıyor; Byron, Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire. Her dönemin sıralı düzende birçok kod sürümü üzerinde geliştirilecek ve desteklenecek kendi özel fonksiyonları olsa da; tümünün gelişimi farklı sistemler üzerinde, paralel ve eşzamanlı olarak devam ediyor.

Cardano, blockchain'de herkese açık biçimde kaydedilen ADA işlem geçmişinin kullanıcılar tarafından da kontrol etmesini sağlayan kendi blok gezginine sahiptir..

Cardano Madenciliği ve Cardano Stake Nasıl Yapılır?

Cardano, Bitcoin'in aksine bir iş ispatı blockchain'i üzerinde çalışmıyor. Cardano, Ouroboros olarak bilinen, genel pay ispatı algoritmalardan çok daha spesifik bir yöntemle çalışan bir pay ispatı algoritmasına sahip. Ouroboros, zaman dilimlerini, "devre" (epoch) olarak adlandırılan parçalara ayırıyor. Bunu çalışmada mesai saatlerine benzetmek de mümkün. Her devre, Cardano blockchain'inde blokları yaratmak ve doğrulamakla görevli, seçilmiş bir zaman slotu lideri tarafından yönetiliyor. Bir slot lideri, bir devrede bloklarının %50 veya daha fazlasının üretmesi şartıyla eğer devresinde bir işlem blokunu yaratmazsa, sıra bir sonraki slot liderine geçiyor. Bloklardaki işlemler, slot liderleri tarafından üretilmelerinin ardından paylara bağlı olarak seçilen girdi doğrulayıcıları (input endorser) tarafından onaylanıyor. Bir devrede, birden fazla girdi doğrulayıcısı olabiliyor.

Ouroboros ödül sistemi, coin üretmek için büyük miktarda güç kullanan iş ispatına karşın bulunabilirlik ve işlem doğrulama için teşviklere sahip. Cardano blockchain'inde görev alanlara verilen ödüller üç paydaş arasında dağılıyor; girdi doğrulayıcılar, çok taraflı bilgi işlem paydaşları ve ve zaman slotu liderleri.

Cardano staking, yol haritasında bulunan Shelley döneminin bir özelliğidir. Mayıs 2020'de aktif hale gelen Shelley Teşvik Testneti, ADA sahiplerinin kendi paylarını devrederek ya da pay havuzu (stake pool) işleterek ödül kazanmalarını sağlıyor.

Cardano (ADA) Nasıl Satın Alınır?

Bu dijital para birimini destekleyen herhangi bir kripto borsasından ADA satın alabilirsiniz. Bu kripto para birimi için en son borsaların listesi ve işlem çiftleri için piyasa çiftleri sayfamızı ziyaret edin. ADA, borsada veya bir depolama cüzdanında saklanabilir.

Haberler.com - Gündem

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title