ABD'de protestolar devam ederken polis memurları siyahi dini liderlerin ayağını yıkadı

ABD'de protestolar devam ederken polis memurları siyahi dini liderlerin ayağını yıkadı

ABD'de, George Floyd'un, polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan eylemler sürüyor. Kuzey Carolina eyaletinin Cary kentinde, polis memurları ve halk, alçakgönüllülük ve sevgiyi ifade etmek için, siyahi dini liderlerin ayaklarını yıkadı.

08.06.2020 16:13 | Son Güncelleme: 08.06.2020 16:38

ABD'de, 25 Mayıs'ta George Floyd'un, polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan ve ülke geneline yayılan eylemlerde ilginç görüntüler ortaya çıktı. Kuzey Carolina eyaletindeki Cary kentinde, polis memurları ve halktan oluşan bir grup alçakgönüllülük ve sevgiyi ifade etmek için siyahi dini liderlerin ayaklarını yıkadı.

POLİS MEMURU PAPAZIN AYAKLARINI YIKADI

Eski papaz olan Faith Wokoma ve eşi Soboma Wokoma liderliğindeki Eski Kilise Merkezi üyeleri, insanların bir araya geldiği birlik ve dua yürüyüşünün düzenlenmesine yardımcı oldu. Etkinliğin bir parçası olarak, üç beyaz polis memuru ve diğer üç beyaz katılımcının papaz Faith ve Soboma Wokoma'nın ayaklarını yıkadığı bir 'Ayakları Yıkamak' töreni yapıldı.

Törenin videosunu bir sosyal medya kullanıcısı, "Uzlaşmanın nasıl göründüğünün güçlü bir şekilde görüntülenmesi. Irkçı iyileşme böyle başlıyor" yazısıyla paylaştı.

PAPAZ FAITH: HOŞ BİR SÜRPRİZ OLDU

Polisin, yürüyüşün bir parçası olmak istediklerini söylediğinde hoş bir sürpriz yaşadığını söyleyen Faith Wokoma, "İnsan hakları tarihine baktığımızda, kilise her zaman değişimin büyük bir parçasıydı. Ve bunun sadece siyah kilise veya beyaz kilise veya Asya kilisesi olmasını istemiyoruz. Mesih'in bedeninin topluca bir araya gelmesini istiyoruz. Belediye başkanı yürüyüşün bir parçası olmak istedi" dedi.

ABD'de protestolar devam ederken polis memurları siyahi dini liderlerin ayağını yıkadı

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: ABD'de protestolar devam ederken polis memurları siyahi dini liderlerin ayağını yıkadı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.6.2020 10:43:57. #1.14#
title