GEORGE FLOYD HABERLERİ

George Floyd haberleri ve George Floyd son dakika gelişmelerini dakika dakika George Floyd haber sayfamızdan takip edin.

'Black Panther' isimli grup silahlanıp sokağa indi: Savaş meydanında karşımıza çıkın

George Floyd'un öldürülmesinin ardından ABD'de sular durulmuyor. Son olarak kendilerine Black Panther adını veren silahlı bir grup, sokağa indi ve aşırı sağcı beyazlara karşılarına çıkma çağrısı yaptı.

14:29
Protestolarla sarsılan ABD'de tehlikeli gerginlik: 2 kadın ağır yaralandı

ABD'nin Seattle kentinde George Floyd cinayetini protesto eden grubun üzerine bir kişi aracını sürdü. Kazada 2 kadın ağır şekilde yaralandı.

19:32
Amerika'yı keşfeden kaşifin heykeli, isminin verildiği şehirden kaldırıldı

ABD'de ırkçılık karşıtı protestolar devam ederken Amerika kıtasını keşfeden Kristof Kolomb'un heykeli isminin verildiği Columbus şehrinden kaldırıldı. Kolomb, uzun yıllardır Amerika kıtasının keşfi sırasında yerli halkı katlettiği gerekçesiyle, ırkçılık ve sömürgecilik karşıtları tarafından sık sık eleştiriliyordu.

23:57
ABD'de şiddet bitmiyor! Polisin siyahi bir kadına yumruk atma anı kamerada

ABD'de George Floyd'un öldürülmesi sonucu başlayan ırkçılık karşıtı gösteriler sürerken polis şiddetine bir yenisi daha eklendi. Florida eyaletinde bir polis kendisine bağıran siyahi kadına yumruk atması tepki çekti.

21:07
Tehlike beklenmeyen yerden geldi! Beyaz Saray'ın etrafını fareler kuşattı

ABD'de yıllardır çözülemeyen fare sorunu Beyaz Saray'ı tehdit ediyor. Washington genelinde 400 bine yakın farenin yaşadığı tahmin edilirken başkentte fareler için belediye her sene 1 milyon doların üzerinde bir bütçe ayırıyor.

16:20
ABD'de protestocuların özerk bölge ilan ettiği şehre polis müdahalesi başladı

ABD'de siyahi George Floyd'u bir polisin boğarak öldürmesiyle başlayan protestolarda göstericiler tarafından Seattle kentinde ilan edilen özerk bölgeye polis müdahalesi başladı.

21:17
Gösterdiği tepkiyle tüm dünyanın takdirini kazanan sporcunun hayatı, Netflix dizisi oluyor

Eylül 2016'da ırkçılık aleyhine verdiği bir fotoğrafla hafızalara kazınan NHL oyuncusu Colin Kaepernick'in hayatı "Siyah ve Beyaz İçinde Colin" adıyla Netflix'e taşınıyor.

15:38
Dünyaca ünlü takım, ırkçılık adına geleneklerinden vazgeçti! Rengini değiştiriyor

Formula 1 takımlarından Mercedes, ırkçılığa karşı başlatılan kampanya kapsamında bu sezon geleneksel gümüş rengi yerine siyah renkli araçla yarışma kararı aldı.

23:40
Trump'ın arkasında durmak Zuckerberg'e milyarlarca dolar kaybettirdi

ABD'de onlarca şirket, Başkan Donald Trump'ın şiddet içerikli paylaşımlarını silmeyen Facebook'tan reklamlarını geri çekince Zuckerberg, 7,2 milyar dolar kaybetti.

16:05
Ukrayna'da çocuğunu gören Türk babaya işkence! Arkadaşı Floyd'un sözlerini söyledi

Ukraynalı eşinden olan çocuğunu görmek için Ukrayna'ya giden Türk baba, orada kimliği belirsiz kişiler tarafından darbedildi ve çocuğu elinden alındı. O anları kaydeden Türk babanın arkadaşı ise ABD'de George Floyd'un ölümüyle slogan haline gelen "Nefes alamıyorum" sözünün İngilizcesini söyledi.

17:14
Polis şiddetinin eksilmediği ABD'den yeni bir adım geldi

ABD'de polisin aşırı güç kullanmasını yasaklayan tasarı, ABD Temsilciler Meclisi onaylandı. Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olması nedeniyle tasarının Senatodan geçmesi beklenmiyor.

05:43
12
title