ABD'de Kaybolan Müslüman Kızın Cesedi Bulundu

ABD'de Kaybolan Müslüman Kızın Cesedi Bulundu

ABD'de kaybolan 17 yaşındaki Nebra isimli Müslüman kızın cesedi süs havuzunda bulundu. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

ABD'nin Virginia eyaletinde kaybolan 17 yaşındaki Müslüman kızın cesedinin süs havuzunda bulunduğu, olayla ilgili bir şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

ARKADAŞLARI POLİSE HABER VERDİ

Dün gece sahur vakti Fairfax ilçesindeki Tüm Dulles Bölgesi Müslüman Toplumu'na bağlı camiye giderken yoldan aracıyla geçen şüpheliyle tartıştığı belirtilen "Nebra" adındaki genç kızın arkadaşları, Fairfax Polis Departmanı'na arkadaşlarının kaybolduğu ihbarında bulundu.

CESEDİ SÜS HAVUZUNDA BULUNDU

Bölgede geniş çaplı arama başlatan polis ekipleri, Nebra'nın cesedinin süs havuzunda bulunduğunu açıkladı.

"TARTIŞMA GİBİ GÖRÜNÜYOR"

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Fairfax Polis Departmanı yetkilisi Tawny Wright, "Şu anda olayın bir ön yargı vakası olduğunu gösteren bir kanıt yok. Bir şey üzerine tartışmışlar gibi görünüyor." dedi.

ŞÜPHELİ ARAÇ TESPİT EDİLDİ, SÜRÜCÜSÜ GÖZALTINDA

Wright, ormanlık alanda arama yapan ekiplerin cesedin bulunduğu yere yakın noktada şüpheli araç tespit edildiğini ve sürücüsünün gözaltına alındığını söyledi.

OLAY YERİNDE BEYZBOL SOPASI BULUNDU

Olay yerinde bir beyzbol sopasının bulunduğunu kaydeden Wright, gözaltına alınan zanlıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, genç kızın cansız bedenine otopsisi yapılacağı bilgisini paylaştı.