Aa Finans Terminali 4 Yaşında - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Aa Finans Terminali 4 Yaşında

AA - Haberler | Ekonomi
Aa Finans Terminali 4 Yaşında

Anadolu Ajansı'nın (AA) 100. Yıl Vizyonu çerçevesinde geliştirdiği AA Finans Terminali 4'üncü yılını geride bıraktı.

Anadolu Ajansı'nın (AA) 100. Yıl Vizyonu çerçevesinde geliştirdiği AA Finans Terminali 4'üncü yılını geride bıraktı.

İstanbul'da 27 Eylül 2012'de düzenlenen tanıtım toplantısıyla piyasa profesyonellerine "merhaba" diyen AA Finans Terminali (aafinans.com), geçen 4 yılda finans piyasalarına yeni bir açılım kazandırdı.

AA Finans Terminali'nin 4'üncü yılı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan AA Finans Haberler i Editörü Yılmaz Yıldız, AA Finans ekibi olarak, Türkiye ve dünyada finans piyasaları ve ekonomiyi doğrudan ya da dolaylı etkileyebilecek gelişmeleri AA Finans Terminali aracılığıyla anlık olarak abonelerine aktardıklarını belirtti.

Yıldız, ülke olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçildiğini ifade ederek, "Yaptığımız işin önemi bu dönemde daha da arttı. Bütün çalışma arkadaşlarıma özverilerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ortaya koyduğumuz haberler le inanıyorum ki ülkenin her alanda yürüttüğü mücadeleye anlamlı katkı sağlıyoruz. 'Nice yıllara' diyorum. Finans Terminali bir ürünümüz. Bu ürünü daha da geliştirmeyi, yeni ürünler eklemeyi hedefliyoruz. Başarılarımızın devamını diliyorum." şeklinde konuştu.

Törene AA Uluslararası Operasyonlar Direktörü İbrahim Yumaklı, AA Haber Akademisi Koordinatörü Ümit Sönmez, AA Haber Akademisi Koordinatör Yardımcıları Hayri Çetinkuş ile Cihangir İşbilir, AA Spor Haberler i Yayın Yönetmeni Ersin Şiyhan, AA İstanbul İdari İşler Müdürü Sabri Çelebioğlu, AA Farsça Haberler i Editörü Hikmet Gök, AA İstanbul Haberler i Editörü Hüseyin Altınalan ve AA Analiz Haberler Editörü İhsan Gürsoy'un yanı sıra çok sayıda ajans yöneticisi ve çalışanı katıldı.

Kullanıcılarına anlık veri ve haberler e ulaşma fırsatı sunuyor

AA Finans Terminali, yurt içi ve dışı piyasaları yakından takip ederek kullanıcılarına anlık veri ve haberler e ulaşma fırsatı sunarken, bu verileri uzman görüşleriyle yorumlayarak, piyasa profesyonellerine daha zengin bir içeriğe ulaşma imkanı sağlıyor. AA'nın dünyadaki yaygın haber ağı sayesinde ekonomi ve finans haberler inin yanı sıra siyaset ve dış politika haberler iyle desteklenen AA Finans Terminali, yurt içi ve dışı piyasalardan önde gelen isimlerin özel analizlerini de kullanıcılarına sunuyor.

Finans Terminali, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Borsa İstanbul ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile gerçekleştirdiği iş birlikleri sayesinde kullanıcılarına daha özel ve zengin bir içerik de sağlıyor.

AA'nın başlattığı "Finans Masası" toplantıları da geçen zaman içerisinde Finans Terminali ve kullanıcıları için özel paylaşım platformu oldu. AA Finans Masası toplantılarında bakanlar, ekonomiye yön veren isimler, piyasa profesyonelleri ve iş dünyasının önemli temsilcileri ağırlanırken, konukların yaptığı açıklamalar da ekonomi çevreleri ve piyasalarda geniş yankı buluyor.

AA Finans Terminali'nde makroekonomik veriler, döviz piyasası, emtia piyasası ve merkez bankaları kararları hakkında analist ve ekonomistlerin yaptığı analizler de piyasa oyuncuları açısından önemli bir mecra oldu. AA Finans beklenti anketleri kapsamında hazırlanan TCMB Para Politikası Kurulu, büyüme, enflasyon, cari işlemler açığı ve sanayi üretimi beklenti anketleri ise piyasada referans olma özelliği taşıyor.

AA - Ekonomi Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title