54. Uluslararası Antalya Film Festivali Kortejle Start Aldı - Haberler
Haberi Paylaş

54. Uluslararası Antalya Film Festivali Kortejle Start Aldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kortejle start aldı Antalyalılar sanatçıları görebilmek için güzergahlara akın ettiANTALYA - Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel hale gelen kortej geçişiyle başladı.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kortejle start aldı

Antalyalılar sanatçıları görebilmek için güzergahlara akın etti

ANTALYA - Bu yıl 54'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali, geleneksel hale gelen kortej geçişiyle başladı. Antalyalılar sanatçılara büyük ilgi gösterdi.

Türkiye sinemasının en uzun soluklu festivali olan Uluslararası Antalya Film Festivali'ne katılmak üzere kente gelen sanatçılardan Türk sineması ve televizyon dünyasının ünlü yıldızları festivalin geleneksel kortejine katıldı. Erhan Yazıcıoğlu, Necati Şaşmaz, Nurettin Sönmez, Cengiz Coşkun, Osman Sınav, Murat Han, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak, Duygu Çetinkaya,Bulut Aras, şarkıcı Bengü üstü açık klasik otomobillerden vatandaşları selamladı, karanfil dağıttı. Sanatçıların katılımı az olduğu gözlenirken halkın ilgisi yoğun oldu. 2 yıl önce vefat eden tiyatro ve sinema oyuncusu Sümer Tilmaç'ın tablosu en önde bir klasik aracın içinde taşındı. Vatandaşlar Kurtlar Vadisi dizisi ile büyük çıkış yakalan Necati Şaşmaz ve ekibine büyük ilgi gösterdi. Vatandaşlar sanatçılarla öz çekim yapmayı da ihmal etmedi.

Kortje katılan Erhan Yazıcıoğlu, "Öylesine renkli festival Türkiye'nin her yerinde olmalıdır. Bir sürü imkanları olan şehrimiz var. Her şehir kendine festival yapsa dünyadaki tanıtımımız çok daha iyi olacaktır. Çünkü biz onların gördüğü gibi değiliz, onlara kendimizi göstermeliyiz." dedi.

Necati Şaşmaz, çok güzel bir ortamda halkı selamladıklarını vurgulayarak, "Halkımız büyük bir sevgi ve saygılarını gösteriyorlar. Bizde onlarla bir araya gelmekten mutluyuz. Festival güzel geçsin inşallah." dedi.

Cengiz Coşkun ise halkın ilgisinden çok memnun olduklarını belirterek, onlara layık olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Ünlü yönetmen Osman Sınav, "Antalya festivali çok coşkulu geçiyor. Bu festival hep böyle sürmelidir. Antalya Türk sinema tarihinde var olmuştur, olmaya da devam edecektir. Eleştirenler bir gün gelir onlar yapar daha iyisini. Sinema barış ve umut demektir. Antalya'yı Türk sinema tarihinden kimse çıkarıp atamaz." diye konuştu.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali Kortejle Start Aldı

54. Uluslararası Antalya Film Festivali Kortejle Start Aldı

54. Uluslararası Antalya Film Festivali Kortejle Start Aldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title